Валер`янка при панкреатиті: її вплив на здоров`я підшлункової залози

валеріана та таблетки

Панкреатит – серйозне запальне захворювання, яке спричиняє хворобливі та іноді небезпечні ускладнення. Чи можна вилікувати панкреатит, дотримуючись суворої дієти або краще поєднувати її з медикаментозною терапією? Які овочі, трави та фрукти рекомендовано чи протипоказано? За відповідями на ці та інші запитання найкраще звертатися до свого лікаря, але останніми роками все більше людей звертають увагу на використання трав’яних засобів.

Зокрема, що відомо про дію такої рослини як валеріана за панкреатиту? Чи знімає вона симптоми й, чи надає підтримку в роботі підшлункової залози. У цій статті ми розглянемо, що являє собою валеріана, як вона впливає на захворювання і як правильно її використовувати.

Що відомо про валеріану?

Заспокійливий, снодійний і знеболювальний ефект валеріани можливий завдяки біологічно активним речовинам, що містяться в її корінні. Це такі речовини, як ізовалеріанова кислота, валеренол, ефірні олії та терпеноїди.

Повний комплекс цих речовин у багаторічній рослині має заспокійливий ефект на центральну нервову систему. Витяжку з квітки широко використовують у традиційній медицині, оскільки вона допомагає налагодити сон, знімає напругу і стрес.

Валер’янка і підшлункова залоза

Крім впливу на центральну нервову систему, валеріана має також здатність розслабляти гладкі м’язи, посилює вироблення травних ферментів і чинить м’яку жовчогінну дію. Такі дії валеріани сприяють нормалізації травлення, яке порушується за панкреатиту.

Деякі дослідження показують, що трав’яний чай з додаванням валеріани допомагає впоратися з дратівливістю і покращує якість сну. Тому це чинить також цілющий вплив на захворювання, пов’язані із запаленням, включно з панкреатитом.

Можливі переваги валеріанки за панкреатиту

Крім зменшення стресу і тривожності, особливо в період загострення, валеріанка за панкреатиту допомагає впоратися організму з негативними емоціями. Наприклад, це виражається в тому, що у пацієнта виходить спокійно засинати. За панкреатиту здоровий сон особливо важливий для процесу відновлення органу. Нестача сну негативно впливає на загоєння і погіршує загальний стан.

Також завдяки своїм властивостям настоянка або відвар валеріани здатні розслабляти м’язи та знімати м’язову напругу, що особливо корисно за панкреатиту, коли запалення спричиняє больові симптоми та дискомфорт.

Побічні ефекти та як проявляти обережність

Попри потенційні переваги валеріанки в разі панкреатиту, не можна нехтувати обережністю і вживати її тільки під наглядом лікаря. Відомо, що рослинні препарати часто вступають у непередбачувану реакцію з іншими лікарськими засобами, які ви приймаєте. Якщо ви вже отримуєте лікування від лікаря або приймаєте ліки, розкажіть своєму фахівцеві про це перед початком вживання трави.

Як і з будь-яким рослинним засобом, у деяких людей валеріана може спричиняти побічні ефекти, такі як сонливість, сповільнений пульс, запаморочення або шлункові розлади. За перших ознак цих симптомів необхідно припинити вживання препарату і звернутися до лікаря.

Способи застосування

Продовжуючи розглядати як впливає валеріанка на панкреатит, варто згадати про можливі способи вживання цього трав’яного засобу:

  1. Трав’яні чаї.

У вигляді трав’яного чаю зазвичай використовують сушене коріння або кореневища рослини. Чай з валеріанкою також п’ють для заспокоєння нервової системи й поліпшення сну. Це особливо важливо для пацієнтів з панкреатитом, які часто відчувають нервове напруження через болі та обмеження в харчуванні.

  1. Трав’яні капсули й таблетки.

Валер’янку також виготовляють у вигляді капсул або таблеток в аптеках і спеціалізованих магазинах. Це зручний спосіб отримати рекомендовану дозу без необхідності приготування чаю.

  1. Екстракти та настоянки.

Екстракти та настоянки валеріанки – це більш концентровані форми рослини. Вони зазвичай містять більшу кількість активних компонентів і використовуються в менших кількостях. Однак перед використанням необхідно проконсультуватися з лікарем, щоб не спричинити побічні ефекти.

  1. Ароматерапія.

Запах валеріани використовується в ароматерапії. Нанесення кількох крапель ефірної олії валеріани на зап’ястя або повітряні дифузори знімає стрес і покращує настрій.

Важливо також розуміти, що цей трав’яний засіб не панацея і не може замінити основне лікування, запропоноване лікарем. Основний акцент має бути зроблено на дотриманні суворої дієти, режиму і прийомі лікарських препаратів, за необхідності.

Під час використання валеріанки або будь-яких інших трав’яних засобів слід бути особливо обережним. Деякі люди можуть проявляти алергічну реакцію на рослини або неправильно дозувати препарати. Перед початком використання валеріанки або будь-яких інших трав’яних засобів, необхідно проконсультуватися з медичним фахівцем, особливо якщо у вас вже є наявні захворювання або приймаються ліки.

У журналі «Eat This, Not That!» було опубліковано дослідження медичного токсиколога і директора Національного столичного центру отруєнь, у якому йшлося про те, що «валеріана – це рецептурний препарат, який не регулюється FDA, тому не існує стандартної дози, рекомендованої для використання в капсулах або чаї».

Як підготувати валеріану для лікування панкреатиту

Починаючи з кінця літа і до початку осені заготовляють коріння валеріани. Його викопують, чистять, промивають під проточною водою і висушують у тіні на протязі. Зручно користуватися електросушаркою, оскільки в ній можна виставити оптимальну температуру.

Як визначити, що коріння готове? Воно має легко ламатися. Для кращого збереження його подрібнюють і складають у банки, тканинні мішки, паперові пакети або коробки. Зазвичай зберігають сушені ліки не більше трьох років.

Висновок

Валер’янка – це трав’яний засіб із заспокійливим ефектом, який корисний у разі панкреатиту. Вона знижує рівень стресу, підтримує якість сну і знімає м’язову напругу, що може доброчинно вплинути на хворого.

Однак перед початком вживання валеріанки важливо звернутися до лікаря за консультацією, щоб переконатися, що вона безпечна для вас і не взаємодіє з іншими лікарськими препаратами.

Додаткові дослідження потрібні для більш точного визначення дози та ефективності валеріанки при панкреатиті. Важливо пам’ятати, що валеріанка не є заміною основного лікування, запропонованого лікарем, і її використання слід обговорити з медичним фахівцем.

Реклама
Боротьба з туберкульозом відновлюється після пандемії COVID-19, але все ще відстає від мети
Згідно з доповіддю Всесвітньої організації охорони...
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Реклама
Профілактика ГРВІ
Захисні заходи в сезон ГРВІ та ГРЗЛікарські препар...
С-реактивний білок при ГРВІ
Що таке С-реактивний білокАналіз на С-реактивний б...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама