Від чого з’являється алергія на шерсть – симптоми та як із цим жити

кіт і чхаючий чоловік

Алергія на шерсть сьогодні так поширена, що цим нікого не здивувати. Розглянемо як визначити алергію на шерсть, симптоми, причини її виникнення та способи управління цим станом.

Причини алергії на шерсть

У більшості людей алергія на шерсть пов’язана з тваринами, такими як коти, собаки, кролики тощо. Відома навіть алергія на вовняний светр особливо, якщо це натуральний матеріал.

Волосся і шерсть цих тварин містять секрети сальних залоз, частинки шкіри та інші алергени, що викликають реакцію.

Коли частини шерсті, пилок або слина тварин вступають у контакт зі шкірою або потрапляють до організму через дихальні шляхи, то його імунна система реагує, вивільняючи хімічні речовини, такі як гістамін. Якщо його рівень в організмі стає занадто високим, виникає запалення та алергічні симптоми.

У людей із підвищеною чутливістю імунної системи така реакція більш виражена. Це пояснюється тим, що в організмі людини відбувається алергічна реакція на протеїни, що містяться у хутрі тварин або деяких видах текстилю.

Симптоми

Алергія на вовняні предмети та тварин проявляється різними способами. Деякі з найпоширеніших симптомів:

 • свербіж;
 • почервоніння;
 • набрякання шкіри;
 • червоність;
 • сльозяться очі;
 • нежить;
 • чхання;
 • кашель;
 • утруднене дихання;
 • висипання на шкірі.

Симптоми можуть бути м’якими або серйозними, залежно від ступеня алергічної реакції.

Як із цим справлятися

Існує кілька способів управління алергією на шерсть. Ось деякі рекомендації, що допоможуть впоратися із симптомами:

 1. Уникайте контакту з алергенами. Намагайтеся уникати близького контакту з тваринами, вовняним одягом та іншими джерелами шерсті. Якщо у вас є домашні тварини, регулярно чистість їхні місця і старанно видаляйте шерсть із вашого будинку.
 2. Користуйтеся гіпоалергенними продуктами. Купуйте предмети домашнього вжитку, як-от постільну білизну та подушки, виготовлені з матеріалів, що не викликають алергічних реакцій. Обирайте одяг із синтетичних матеріалів або вовняних виробів із низьким вмістом алергенних речовин.
 3. Підтримуйте чистоту в будинку. Регулярно проводьте вологе прибирання пилососом, щоб зменшити кількість вовни та алергенів у вашому оточенні. Використовуйте спеціальні фільтри в пилососі, які затримують найдрібніші алергени.
 4. Застосовуйте антигістамінні препарати. Якщо у вас виникають симптоми алергії на шерсть, ви можете проконсультуватися з лікарем і отримати рекомендації щодо застосування антигістамінних препаратів. Ці препарати допомагають знизити симптоми алергії, такі як свербіж, нежить і почервоніння очей.
 5. Зверніться до алерголога. Якщо ваші симптоми алергії на шерсть серйозні й не піддаються самолікуванню, важливо звернутися по допомогу до фахівця. Алерголог проведе діагностику, з’ясує конкретні алергени, що спричиняють реакцію, і запропонує індивідуальні рекомендації щодо управління захворюванням.

Висновок

Алергія на шерсть – це доволі неприємний стан, який обмежує здатність насолоджуватися присутністю тварин або носінням вовняного одягу. Однак за допомогою правильного догляду та запобіжних заходів можливо впоратися з симптомами та покращити якість свого життя.

Реклама
Камера-таблетка для виявлення раку товстої кишки
Управління санітарного нагляду за якістю харчових ...
У США ліквідували мережі з поширенню наркотиків, які можуть спричинити сексуальну агресію на побаченнях
Підставка для напоїв з детекторною смужкою дозволи...
Реклама
Атрофічний гастрит
Причини розвитку атрофічного гастритуСтадії розвит...
Бактеріальний синусит
Бактеріальний синусит — симптоми, причини та факто...
Реклама
FDA: диклофенак викликає порушення серця
Диклофенак — це препарат із групи НПЗЗ (нестероїдн...
Господарське мило допоможе усунути запах поту та захистить від інфікування
Господарське мило містить мийні речовини, які допо...
Реклама