Вівсяний квас – користь і шкода для здоров’я

вівсяний квас

Вівсяний квас – це напій, який отримують із бродіння вівсяних пластівців. Він користується популярністю серед людей, які прагнуть до здорового способу життя і правильного харчування. Однак, як і з будь-яким продуктом, важливо розібратися в його корисних і шкідливих властивостях.

У цій статті ми розглянемо користь вівсяного квасу, як він впливає на здоров’я і які чинники слід враховувати під час його споживання.

Вівсяний квас: користь

  1. Сприятливий вплив на травну систему.

Вівсяний квас містить бактерії молочнокислого бродіння, які сприяють поліпшенню травлення і полегшують симптоми травних розладів, таких як запори або діарея.

  1. Джерело вітамінів і мінералів.

Пластівці, які використовують під час приготування квасу, багаті на вітаміни групи В, залізо, цинк і магній. Споживання вівсяного квасу зміцнює імунну систему, підтримує здоров’я шкіри та волосся, а також забезпечує організм необхідними мікроелементами.

  1. Зниження рівня холестерину.

Напій корисний для людей із підвищеним рівнем холестерину. Продукт містить розчинні волокна, відомі як бета-глюкани, які допомагають знизити рівень шкідливого холестерину в крові.

  1. Регуляція рівня цукру в крові.

Бета-глюкани, що містяться у вівсяних пластівцях, стабілізують рівень цукру в крові, що особливо важливо для людей з діабетом або схильністю до нього.

Кому шкідливий вівсяний квас

Деякі люди відчувають алергію до вівсяних пластівців або квасу на їхній основі. Якщо у вас є алергія на глютен, необхідно бути обережним під час споживання напою, оскільки деякі сорти можуть містити сліди глютену.

Також відомо, що напій містить певну кількість калорій і цукру. Тому тим, хто стежить за своєю вагою, варто обмежувати його вживання або обирати варіанти з нижчим вмістом глюкози та калорій.

Крім того, напій впливає на кислотність шлунка. Якщо існує надлишкова кислотність шлунка або інші проблеми з травленням, то квас із вівса погіршить стан шлунково-кишкового тракту. Якщо є подібні проблеми, рекомендується порадитися з лікарем перед початком регулярного вживання квасу.

Висновок

Вівсяний квас є цікавим продуктом, який корисний для здоров’я за помірного і розумного споживання. Він сприяє здоров’ю травної системи, забезпечує організм вітамінами й мінералами, а також допомагає знизити рівень холестерину і стабілізує рівень цукру в крові.

Однак слід пам’ятати про можливі алергічні реакції, калорійність і вміст цукру, а також його вплив на кислотність шлунка. Перед включенням вівсяного квасу в раціон рекомендується проконсультуватися з лікарем або дієтологом, щоб врахувати індивідуальні особливості та потреби організму.

Реклама
Камера-таблетка для виявлення раку товстої кишки
Управління санітарного нагляду за якістю харчових ...
У США ліквідували мережі з поширенню наркотиків, які можуть спричинити сексуальну агресію на побаченнях
Підставка для напоїв з детекторною смужкою дозволи...
Реклама
Атрофічний гастрит
Причини розвитку атрофічного гастритуСтадії розвит...
Бактеріальний синусит
Бактеріальний синусит — симптоми, причини та факто...
Реклама
Насіння льону зменшують рівень «поганого» холестерину в крові
Насіння льону здавна використовували у народній ме...
Сироп із кульбаб покращує травлення та стан шкіри: рецепт
Сироп з кульбаб може бути приготовлений з квіток а...
Реклама