ВООЗ: зміна клімату викликала поширення трансмісивних інфекцій

Зміна клімату значно впливає на поширення трансмісивних інфекцій. Потепління клімату призводить до змін в екосистемах та умов існування різних організмів, включаючи переносників хвороб, таких як комарі, кліщі та інші комахи. Ці зміни можуть сприяти поширенню як відомих, так і нових захворювань.

Причини розповсюдження трансмісивних інфекцій

Міграція переносників. Комарі, кліщі та інші переносники хвороб можуть мігрувати до нових регіонів у пошуках більш відповідних умов виживання та розмноження. Це може призвести до появи інфекцій у регіонах, де вони раніше не спостерігалися.

Збільшення популяцій. Підвищення температури та зміна опадів можуть створити сприятливі умови для розмноження переносників хвороб. Наприклад, збільшення кількості стоячих водойм може сприяти розмноженню комарів, які є переносниками таких захворювань, як малярія і лихоманка денге.

Зміна поведінки та поширення. Зміна клімату може вплинути на сезонність захворювань, збільшуючи тривалість часу, протягом якого захворювання можуть поширюватись. Це може призвести до збільшення числа випадків інфекцій та зміни географічного поширення хвороб.

Адаптація патогенів. Віруси та бактерії можуть адаптуватися до нових умов, створюючи нові штами, які можуть бути більш стійкими до чинних методів лікування та профілактики.

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) зазначає, що за останні 30 років було виявлено понад 30 нових або рецидивних захворювань, що наголошує на важливості моніторингу та адаптації до змін клімату в контексті глобальної охорони здоров’я.

Реклама
ВООЗ: зміна клімату викликала поширення трансмісивних інфекцій
Зміна клімату значно впливає на поширення трансміс...
HeartMate підвищує ймовірність успіху трансплантації серця на 20%
Інноваційний медичний пристрій, який підтримує жит...
Реклама
Як вилікувати гайморит назавжди
Як вилікувати гайморит і чи можна це зробити – пит...
Лікування гаймориту в домашніх умовах
Медикаментозна терапія при гайморитіЯк зняти голов...
Реклама
Денна сонливість може бути симптомом небезпечного захворювання
Надмірна денна сонливість (Excessive Daytime Sleep...
Контактні лінзи для очей можуть спричинити захворювання печінки та навіть раку: дослідження
Контактні лінзи є тонкими й гнучкими пластинками, ...
Реклама