Як проявляється алергія на йод та її лікування

йод і чоловік із висипом на спині

Алергія на йод – це реакція організму на медичний препарат, а також продукти, в яких міститься великий відсоток йоду. Як і будь-яка алергія на інші речовини, вона викликає неприємні симптоми у людей, чутливих до компонента. Симптоми проявляються по-різному й охоплюють різні реакції організму.

Алергія на йод: симптоми

Прояв алергічної реакції залежить від способу контакту з цією речовиною. Наприклад, деякі люди під час вживання їжі, що містить йод, як-от морепродукти або йодована сіль, відчувають дискомфорт.

Інші помічають реакцію після нанесення йоду на шкіру у вигляді антисептика або мазі. У деяких випадках алергія на йод може проявлятися під час проведення медичних процедур, таких як рентгенівські дослідження з використанням йодовмісної контрастної речовини.

Одним із найпоширеніших симптомів алергії на йод є шкірна реакція. Коли людина з алергією на йод вступає в контакт із цією речовиною, на шкірі можуть виникати подразнення, почервоніння, свербіж і висипання. Реакція з невеликої ділянки може поширитися по всьому тілу. Складність її прояву залежить від індивідуальних особливостей організму.

Реакція підвищеної чутливості до продуктів, які містять йод, зазвичай починає проявляти себе протягом двох годин. У людини виникають такі симптоми:

  • набряк Квінке;
  • нежить;
  • розлад випорожнень;
  • шкірні висипання;
  • звуження бронхів;
  • шок.

За перших, навіть найнезначніших симптомів, важливо звертатися до лікаря, тому що алергія може поводитися непередбачувано і несе небезпеку для життя.

Як це вилікувати

Лікування алергії на йод на шкірі може включати кілька підходів. Насамперед важливо уникати контакту з йодом або продуктами, що містять цей елемент. Якщо реакція вже проявилася, можна застосувати місцеві протиалергічні засоби, такі як креми або гелі з антигістамінними властивостями.

У деяких випадках може знадобитися застосування системних антигістамінних препаратів, але краще проконсультуватися з лікарем для призначення більш специфічного лікування.

Важливо пам’ятати, що алергія на йод проявляється у кожної людини по-різному, і кожен випадок вимагає індивідуального підходу. Якщо у вас є підозра на алергію на цю речовину або якщо вже відмічалися подібні реакції, рекомендується звернутися до алерголога або дерматолога для проведення діагностики та призначення відповідного лікування.

Реклама
Камера-таблетка для виявлення раку товстої кишки
Управління санітарного нагляду за якістю харчових ...
У США ліквідували мережі з поширенню наркотиків, які можуть спричинити сексуальну агресію на побаченнях
Підставка для напоїв з детекторною смужкою дозволи...
Реклама
Гострий гастрит
Види гастриту та їх особливості, причини захворюва...
Гострий синусит
Причини розвитку гострого синуситу та чинники ризи...
Реклама
Що станеться з організмом, якщо одразу з'їсти плитку шоколаду
Від шоколаду не можна відірватися. Вчені пояснюють...
Вчені пояснили, чому жінкам важко схуднути
Фізіологічно чоловіки та жінки мають різні схильно...
Реклама