Як вакцина проти COVID-19 впливає на утворення тромбів

лікар тримає шприц

Європейський регулятор з наркотиків повідомив про 222 випадки виникнення тромбів серед 34 млн дорослих, яким було введено вакцину AstraZeneca проти COVID-19. Проте заявляє, що переваги вакцини переважають можливі ризики.

Європейське агентство з лікарських засобів (EMA) заявило про 169 випадків тромбозу мозкової оболонки та 53 випадки тромбозу глибоких вен шлунка. У всіх випадках спостерігалося рідкісне поєднання тромбів, кровотечі та низький рівень тромбоцитів. 

Тромби, розташовані в головному мозку, являли собою форму зсідання крові, відому як тромбоз церебрального венозного синуса (CVST). За оцінками фахівців Медичної школи Університету Джона Хопкінса, зазвичай в одній з 200 000 осіб різного віку розвивається CVST.

— Коли мільйони людей одержують ці вакцини, можуть відбуватися дуже рідкісні події, які не були виявлені під час клінічних випробувань, — сказав виконавчий директор EMA Емер Кук.

Регулятор Великобританії заявив, що загальна частота утворення тромбів у мозку становить близько 4 випадків на 1 млн вакцинованих пацієнтів. За даними EMA, зареєстрований ризик у Європі становить 1 випадок на 100 000 осіб.

Після перевірки, проведеної британським регулятором з наркотиків, у 79 людей розвинувся CVST. З них померли 19 людей, троє з яких були молодшими за 30 років. Об’єднаний комітет Великобританії з вакцинації та імунізації рекомендував альтернативне щеплення людям віком від 18 до 29 років.

EMA виявило 35 випадків утворення тромбів у мозку у зв’язку з вакциною Pfizer та BioNTech Comirnaty з 54 млн вакцинованих.

Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Постійний стрес є результатом нестабільної ситуаці...
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Діагностика зору – це комплексне дослідження, що д...
Реклама
Люксоптика
«Люксоптика» надає благодійну допомогу ліками на 1...
Користь та шкода глютену
Якщо ви довго шукали науково обґрунтовану інформац...
Реклама