Як відрізнити псоріаз і себорейний дерматит

Як відрізнити псоріаз і себорейний дерматит

Псоріаз і себорейний дерматит – це два поширених шкірних захворювання, які супроводжуються подразненням і дискомфортом у пацієнтів. Хоча деякі симптоми можуть бути схожими, відрізнити псоріаз від себорейного дерматиту важливо для отримання правильного діагнозу і призначення належного лікування.

Основні відмінності захворювань

Щоб знайти ключові відмінності між цими станами, важливо визначити причину і механізм виникнення:

  1. Збій в імунній системі, за якого організм починає надмірно активно викидати захисні антитіла і клітини шкіри оновлюються швидше, ніж треба. У результаті з’являються червоні плями, вкриті сріблясто-білими лусочками. 
  2. Себорейний дерматит пов’язаний з грибком, відомим як Malassezia. Цей збудник мешкає на шкірі деяких людей, викликаючи запалення.  Симптоми проявляються у вигляді появи жирних жовтуватих або білих лускатих плям.

Локація захворювань

Відрізнити псоріаз від себорейного дерматиту допоможе виявлення місця виникнення та поширення. Псоріаз найчастіше трапляється на ліктях, колінах, шкірі голови, нігтях і поперековій ділянці, але може поширюватися й на інші ділянки тіла. 

Себорейний дерматит, навпаки, частіше проявляється на маслянистих ділянках шкіри, таких як скальп, обличчя (особливо навколо носа і брів), вуха, груди й спина.

Зовнішні прояви

Зовнішній вигляд висипу слугує корисним індикатором. Вона зазвичай проявляється у вигляді червоних плям, по краях покрита сріблясто-білими лусочками. Лусочки можуть бути сухими й тріснутими, і при видаленні лусочок під ними зазвичай видно червонувату шкіру. 

Себорейний дерматит визначається за такими зовнішніми ознаками, як великі жовтуваті або білі плями з лусочками, що мають лискучий вигляд, а також легко відстають від шкіри.

Симптоми

Шкірні захворювання супроводжуються такими ознаками:

  1. У разі псоріазу пацієнт відчуває неприємний свербіж, а під час дотику до шкіри болісне відчуття. Якщо хвороба з’являється на пальцях рук, то нігті змінюють свою структуру і зовнішній вигляд. 
  2. За себорейного дерматиту також виникає свербіж, тіло відчуває печіння, яке супроводжується відчуттям стягнутості. Пізніше формуються жирні жовтуваті скоринки.

Як бачимо, за видимими ознаками складно визначити точний діагноз, оскільки обидві хвороби дуже схожі між собою. Тому в разі підозри на псоріаз або себорейний дерматит краще звернутися за отриманням точного діагнозу до лікаря-дерматолога.

Він проведе огляд шкіри, поставить запитання щодо симптомів та медичної історії, а також можливо візьме зразки шкіри для лабораторних досліджень. Тільки досвідчений лікар може поставити правильний діагноз і надасть відповідне лікування для кожного індивідуального випадку.

Реклама
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Як нервові клітини реагують на тепло
Знання того, як клітини виявляють температуру та д...
Реклама
Ліки від ГРВІ
Ліки при легких ГРВІЛікарські препарати при тяжких...
ГРВІ у дітей
Поширеність респіраторних вірусівПричини частих ГР...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама