Яка користь від бананів

банан

Вже понад тисячу років тому були відомі поживні властивості цих екзотичних плодів, які містять усі найважливіші вітаміни та мінерали.

Банани: користь для організму

Своєю користю банани славляться завдяки високому вмісту калію. Він нормалізує рівень кров’яного тиску, знімає напругу у венах та артеріях, внаслідок чого тканини краще насичуються киснем.

Банани перешкоджають розвитку атеросклерозу, інсультів та інфарктів. Експерти Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів та лікарських засобів США (FDA) рекомендують включати до раціону банани для запобігання появі гіпертонії.

Користь бананам також забезпечує пектин. Він знижує рівень ліпопротеїдів низької щільності (ЛПНЩ), або «поганого» холестерину, і тим самим зменшує ймовірність розвитку захворювань серцево-судинної системи.

Пектин підвищує толерантність до глюкози, що також важливо для хворих на гіпертонію. Згідно з дослідженням вчених, м’якуш незрілих бананів підвищує рівень ліпопротеїдів високої щільності (ЛПВЩ), або «хорошого» холестерину, на 30% більше, ніж зріла м’якота цих плодів. Експерти радять таким хворим віддавати перевагу недозрілим бананам. Користь їх очевидна. Вони містять менше цукру та, відповідно, мають меншу калорійність. Чим корисні банани ще?

Перешкоджають розвитку пухлин. Проведені дослідження показали, що жінки, в раціоні яких банани були чотири-шість разів на тиждень, були вдвічі менш схильні до ризику розвитку раку нирки, ніж ті, хто не їв їх. Також зелені банани містять резистентний крохмаль, який перешкоджає розвитку раку товстої кишки.

Захищають від ВІЛ-інфекції. Вчені Медичної школи Мічиганського університету (США) довели, що рослинний білок, що міститься в бананах, лектин, блокує дію білка gp120 і зупиняє розвиток ВІЛ-інфекції.

Зменшують ймовірність виникнення виразки шлунка. Проведені на тваринах дослідження показали користь бананів для шлунка. Його м’якота викликає зростання клітин слизової оболонки шлунка та стимулює секрецію слизу. Це утворює захисний шар, тим самим запобігаючи шкідливій дії шлункового соку та утворенню виразок.

Допомагають заснути. Користь бананів забезпечує триптофан. Він сприяє виробленню «гормону щастя», серотоніну. Це покращує самопочуття та забезпечує міцний сон.

Зміцнюють пам’ять. Банани містять майже стільки ж магнію, скільки жменя горіхів. Магній покращує роботу мозку, що дозволяє зміцнити пам’ять та підвищити концентрацію уваги.

Чим корисний банан зранку

Банани можна їсти у будь-який час доби, все залежить від особистих уподобань. Вони можуть стати здоровим перекусом між прийманнями їжі. Дієтологи радять вживати їх перед тренуванням чи фізичною активністю. Банани містять вуглеводи та калій, які необхідні для підтримки енергії та зміцнення м’язів. Але найчастіше лікарі рекомендують ласувати ними на сніданок. Чим корисні банани з ранку?

Допомагають схуднути. Банани багаті на харчові волокна, які покращують перистальтику кишківника і запобігають появі запорів. Споживання бананів зранку сприяє нормалізації роботи шлунка та кишківника протягом дня. Крім того, вони швидко насичують і допомагають надовго зберегти відчуття ситості. Це дозволяє уникнути переїдання та схуднути.

Підвищують активність. Вуглеводи, що містяться в бананах, такі як цукор, крохмаль і клітковина, допомагають організму отримати енергію. Також ці вуглеводи нормалізують рівень цукру у крові.

Поліпшують витривалість. Банани містять такі вітаміни, як C і B6, а також мінерали — магній та калій. Вітамін C дозволяє зміцнити імунну систему, вітамін B6 сприяє утворенню гемоглобіну. Магній та калій необхідні для правильної роботи м’язів та підтримки серцево-судинної системи.

Шкода бананів: зайва вага та «стрибки» цукру

Дослідники з Каліфорнійського університету в Сан-Дієго (США) та Університету Торонто (Канада) проаналізували здатність продуктів викликати збільшення цукру в крові. Виявилося, що найвищі «стрибки» глюкози були викликані не морозивом та цукерками, а морквою, картоплею та бананами.

Експерти також зазначають, що банани відрізняються середнім глікемічним індексом (60), який, залежно від стиглості плодів, збільшується (70). А людям із цукровим діабетом слід вживати продукти з низьким глікемічним індексом (< 50). Тому їм від бананів краще відмовитись.

Банани калорійні. Так, в одному маленькому банані, довжиною близько 15–18 см, міститься близько 90–100 калорій; у середньому банані, довжиною 18–20 см, — 105–120 ккал і у великому банані, довжиною 20–23 см, — приблизно 121–135 ккал. З цієї причини бананами не можна зловживати, інакше вони можуть спричинити появу зайвої ваги.

Банани зазвичай безпечні. Однак у деяких випадках спостерігається шкода бананів.

  1. Викликають алергічні реакції. Банани можуть викликати такі симптоми алергії, як свербіж, набрякання, кропив’янку або навіть анафілактичний шок. Якщо після їхнього вживання з’являються такі симптоми, слід виключити споживання бананів. Також обережно їх варто вживати тим, хто має алергію на цитрусові або екзотичні плоди.
  1. Впливають на ефективність деяких медикаментів. Банани містять калій, його надлишок може вплинути на ефективність деяких лікарських препаратів, таких як бета-блокатори або інгібітори АПФ. З цієї причини лікарі радять не зловживати бананами, не їсти їх під час приймання ліків. Також бажано проконсультуватися з лікарем, щоб дізнатися, яку можливу шкоду банани можуть викликати при прийнятті медикаментів.
Реклама
Епідемія СНІДу тільки починається
За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я...
Відкриття подвійної спіралі ДНК
28 лютого 1953 року вчені Кембридзького університе...
Реклама
Дієта при гастриті
Переваги дієти при гастритіЯк дієта допомагає впор...
Препарати при синуситі
Як правильно підібрати ліки при синуситіЛіки проти...
Реклама
Реклама