Знищити вірус доможе мило

дівчина миє руки

Віруси являють собою пакет нуклеїнових кислот, які упаковані всередині колекції ліпідів і білків. Вони можуть містити вірусну оболонку на жировій основі. Мило допомагає знищити вірус, перш ніж він спричинить розвиток інфекції.

Вірус може виділятися при кашлі та чханні хворої людини. Потрапляючи на непористі поверхні, він може залишатися там протягом 72 годин. Варто торкнутися такої поверхні руками, а потім протерти ними очі — й зараження не уникнути.

Згідно з новим дослідженням, яке було опубліковано в Американському журналі інфекційного контролю, ми торкаємося обличчя набагато частіше, ніж миємо руки. Так, експеримент за участю 26 добровольців показав, що всього за годину вони торкнулися своїх облич 23 рази, десять з них — очей, носа або рота, які є точками проникнення вірусу SARS-CoV-2. Зруйнувати його допомагає мило.

інфографіка: як працює мило

Вавилоняни були першими, хто опанував мистецтво миловаріння у 2800 році до н.е. Рецепт не змінювався понад 4800 років. Відповідно до нього, треба змішати жир чи олію з лугом, наприклад із содою.

Кінці молекули мила містять два електричні заряди — позитивний і негативний. Позитивна гідрофільна полярна «головка» зв’язується з водою, а гідрофобний «хвіст» — з жирними кислотами, або ліпідами.

Ліпідна оболонка коронавірусу легко руйнується милом. Ретельне миття рук з милом та водою протягом 20 сек знищує вірус. Якщо немає можливості помити руки з милом, можна протерти їх дезінфекційним засобом на спиртовій основі. Він також руйнує вірус.

Реклама
У США ліквідували мережі з поширенню наркотиків, які можуть спричинити сексуальну агресію на побаченнях
Підставка для напоїв з детекторною смужкою дозволи...
Понад 1 мільярда людей у світі страждають на ожиріння
Нині понад 1 млрд людей у всьому світі страждають ...
Реклама
Пункція при гаймориті
Пункція при гаймориті — показання та протипоказанн...
Одонтогенний гайморит
Причини розвитку зубного гаймориту та види захворю...
Реклама
Борщ допоможе знизити кров'яний тиск та покращить здоров'я серця
Борщ — це популярна українська страва. Звичайне во...
Низький артеріальний тиск після 50 років підвищує ризик розвитку хвороби Альцгеймера: вчені
Після 50 років багато людей можуть страждати від н...
Реклама