Золототисячник при панкреатиті – рослина, яка корисна в разі запаленні підшлункової залози

Золототисячник та підшлункова залоза

У разі панкреатиту в підшлунковій залозі відбувається збій. Вона перестає виробляти травні ферменти в потрібному обсязі або занадто багато накопичується жовчі, яка спричиняє запалення тканин.

Захворювання може бути спричинене різними причинами, включно з алкогольним зловживанням, жовчнокам’яною хворобою, фізичною травмою або перенесеним інфекційним захворюванням. Дискомфорт і хворобливий стан іноді неможливо ігнорувати, тому лікарі рекомендують комплексне лікування.

Що відомо про золототисячник

Останніми роками медичні дослідники звернули увагу на потенційні переваги використання трав’яних препаратів під час лікування панкреатиту, зокрема рослини, відомої як золототисячник (Centaurium erythraea Rafn.). Золототисячник – це багаторічна рослина, поширена в Європі та Північній Америці.

Рослина містить у собі безліч біологічно активних речовин, включно з флавоноїдами, танінами, ефірними оліями й саліциловими кислотами. Ці сполуки мають антиоксидантні та антисептичні властивості, які зменшують запалення підшлункової залози й знижують загальні симптоми хвороб шлунково-кишкового тракту.

Золототисячник (Centaurium erythraea Rafn.) – це трав’яниста рослина, що належить до родини Тирличеві (Gentianaceae). Він відомий також під іншими назвами, включно із золотою паличкою, золотим жезлом і золотим коренем. Рослина має прямостійне стебло і може досягати висоти до 1 метра. Її листя довге, вузьке й овальне на краях, а квітки дрібні, жовтого або золотистого відтінку, зібрані в суцвіття.

Історія використання золототисячника в медицині багата. Цей рослинний вид був широко застосований у традиційній медицині багатьох культур, включно з індіанцями Північної Америки й стародавніми греками. Золототисячник використовували для лікування різних захворювань, включно з проблемами зі шлунково-кишковим трактом, нирками й сечовивідними шляхами, а також для полегшення болю і запалення.

Дія золототисячника при панкреатиті

Дослідження показують, що золототисячник у разі панкреатиту позитивно впливає на підшлункову залозу. Його дії проявляються в такому:

  • покращує процеси біосинтезу в тканинах і протоках підшлункової залози;
  • сприяє регенерації тканин і відновлює їхні функції;
  • знімає запалення;
  • запобігає утворенню вільних радикалів;
  • стимулює імунітет.

Однією з найбільш значущих властивостей золототисячника при панкреатиті є його здатність стимулювати вироблення та відтік жовчі. Покращений відтік жовчі зменшує тиск у підшлунковій залозі та запобігає застою жовчі, тим самим знижує запальні процеси.

Крім того, золототисячник допомагає впоратися з супутніми симптомами панкреатиту:

  • нудота;
  • блювота;
  • порушення травлення.

Завдяки своїм спазмолітичним властивостям рослина усуває судоми та больові відчуття, пов’язані з панкреатитом.

Застосування золототисячника при панкреатиті корисне завдяки його активним сполукам. Наприклад, флавоноїди, такі як кверцетин і рутин, є сильними антиоксидантами, які допомагають у боротьбі з окислювальним стресом і запаленням, що особливо важливо за панкреатиту.

Також у складі золототисячника виявлено таніни, які мають властивості дублення тканин і зниження запалення. Вони також зменшують набряк і біль, пов’язані із запаленням підшлункової залози.

Ефірні олії, що містяться в золототисячнику, покращують травлення і знижують дискомфорт у шлунку. Вони допомагають пом’якшити симптоми панкреатиту, такі як нудота, блювота і печія.

Саліцилові кислоти, що містяться в золототисячнику, мають протизапальні властивості, схожі на аспірин, завдяки цьому рослина зменшує біль і запалення.

Що говорять дослідження

Золототисячник доступний у різних формах, включно з трав’яними чаями, настоянками, екстрактами та капсулами. Дозування і спосіб застосування можуть відрізнятися залежно від виробника і рекомендацій лікаря.

Крім лікування панкреатиту, золототисячник також застосовують у комплексній терапії інших захворювань, таких як сечокам’яна хвороба, артрит і шкірні проблеми.

Крім свого використання в традиційній медицині, також привертає увагу дослідників у галузі фітотерапії. Проведені наукові дослідження підтверджують біологічну активність і потенційні переваги цієї рослини за різних захворювань.

Одне з досліджень, опубліковане в журналі «Phytomedicine», виявило, що екстракт золототисячника має значні протизапальні властивості, які можуть бути корисними під час лікування запальних захворювань, таких як панкреатит.

Крім того, дослідження, опубліковане в «Journal of Ethnopharmacology», виявило, що золототисячник має протимікробну активність, що особливо корисно при бактеріальних інфекціях, які ускладнюють панкреатит.

Інші дослідження свідчать про потенційні протипухлинні властивості золототисячника, які можуть допомогти в боротьбі з раком підшлункової залози, одним із можливих ускладнень хронічного панкреатиту.

Варто зазначити, що дані дослідження проводилися на клітинному рівні й на тваринних моделях, і тому потребують додаткових випробувань на людях для більш точної оцінки ефективності золототисячника при панкреатиті.

Разом з цим, важливо зазначити, що рослина не є єдиним або основним лікарським засобом при шлункових захворюваннях. Її можна використовувати як додатковий засіб у комплексній терапії, що доповнює традиційні методи лікування, такі як застосування антибіотиків, антиоксидантів, а також дотримання дієти й режиму харчування.

Запобіжні заходи

Золототисячник не є панацеєю і його використання має бути суворо узгоджено з лікарем. Під час вибору трав’яного препарату із золототисячником необхідно враховувати індивідуальні особливості пацієнта та інші супутні захворювання. Також слід пам’ятати, що золототисячник спричиняє алергічні реакції, тому перед його застосуванням рекомендується провести тест на чутливість.

Попри потенційні переваги, самолікування цією рослиною не рекомендується. Перед її застосуванням слід проконсультуватися з кваліфікованим лікарем або фітотерапевтом, щоб отримати індивідуальні рекомендації та визначити найбільш підхожий і безпечний курс лікування. Тільки інтегрований і компетентний підхід до лікування панкреатиту забезпечить найкращі результати для здоров’я пацієнта.

Висновок

Золототисячник є багатообіцяльною рослиною, яка допомагає в зниженні запалення і полегшенні симптомів панкреатиту. Його тривале використання в традиційній медицині та нещодавні дослідження підтверджують його потенціал як природного засобу для підтримки здоров’я підшлункової залози. Однак перед використанням золототисячника як лікарського засобу необхідно проконсультуватися з кваліфікованим медичним фахівцем для визначення найбезпечнішого та найефективнішого дозування.

Реклама
Камера-таблетка для виявлення раку товстої кишки
Управління санітарного нагляду за якістю харчових ...
У США ліквідували мережі з поширенню наркотиків, які можуть спричинити сексуальну агресію на побаченнях
Підставка для напоїв з детекторною смужкою дозволи...
Реклама
Хронічний гастрит
Класифікація хронічного гастриту за формами, видам...
Гострий гастрит
Види гастриту та їх особливості, причини захворюва...
Реклама
Білий наліт на шоколаді є ознакою поганого зберігання
Білий наліт на шоколаді може бути спричинений кіль...
Вчені сказали, які люди можуть бути привабливими для кліщів
Навесні активізуються кліщі. Ці павукоподібні вкра...
Реклама