Золотий засіб для здоров’я: обліпихова олія

обліпихова олія

Обліпихова олія – це цінний корисний природний продукт, який отримують шляхом холодного вичавлювання ягід. Ця олія багата на вітаміни, мінерали, антиоксиданти та інші біологічно активні речовини, завдяки яким вона має безліч корисних властивостей для здоров’я. Ось деякі з них:

 1. Багате джерело вітамінів. Обліпихова олія містить значну кількість вітаміну С, який є потужним антиоксидантом і допомагає зміцнити імунну систему. Вона також багата на вітамін Е, який сприяє здоров’ю шкіри, покращує загоєння ран і зволожує шкіру.
 2. Поліпшення стану шкіри. Повсюдно використовується в косметичній індустрії завдяки своїм зволожувальним, живильним і регенерувальним властивостям. Сприяє зменшенню запалень, загоєнню ран, поліпшенню кольору шкіри та зменшенню ознак старіння.
 3. Пом’якшення симптомів шлунково-кишкових розладів. Допомагає в поліпшенні функції травної системи. Ця олія має протизапальні властивості, пом’якшує симптоми виразки шлунка, гастриту та інших шлунково-кишкових розладів.
 4. Зміцнення серцево-судинної системи. Олія обліпихи містить незамінні жирні кислоти, такі як Омега-3, Омега-6 і Омега-9, котрі сприяють здоров’ю серця і судин. Вони знижують рівень шкідливого холестеролу в крові, покращують кровообіг і зменшують ризик розвитку серцево-судинних захворювань.
 5. Підтримка зору. Обліпихова олія багата на каротиноїди, такі як бета-каротин, які є важливими для здоров’я очей. Вони сприяють захисту очей від вільних радикалів.

Користь обліпихової олії для жіночого організму

Обліпихова олія містить низку корисних властивостей для жінок. Перелічимо деякі з них:

 1. Здоров’я шкіри. Має зволожувальні та живильні властивості, сприяє загоєнню ран, зменшенню запалень і подразнень, допомагає боротися з ознаками старіння шкіри, такими як зморшки й пігментні плями, завдяки високому вмісту антиоксидантів, вітаміну Е і каротиноїдів.
 2. Зміцнення волосся і нігтів. Має багатий склад олії, включно з вітамінами С і Е, а також омега-3 й омега-6 жирні кислоти, які покращують структуру волосся і стимулюють його ріст. Крім того, олія сприяє зміцненню нігтів і робить їх менш ламкими.
 3. Регуляція гормонального балансу. Містить фітоестрогени, що імітують дію жіночих статевих гормонів і знижують деякі симптоми, пов’язані з менопаузою, такі як припливи, нервозність і порушення сну.
 4. Поліпшення здоров’я сечової системи. Добре впливає на здоров’я сечовидільної системи у жінок. Допомагає зменшувати запалення і запобігає інфекціям сечовивідних шляхів, завдяки своїм антибактеріальним властивостям. Олія також допомагає в поліпшенні симптомів циститу та інших проблем із сечовим шляхом.

Загалом, обліпихова олія корисна для жіночого репродуктивного здоров’я, але її непомірне вживання має деякі небажані ефекти. 

Шкода обліпихової олії

Ось деякі з можливих побічних ефектів при використанні обліпихової олії:

 1. Алергічні реакції у вигляді шкірних висипань, свербежу, почервоніння або набряклості.
 2. Пошкодження емалі зубів: забарвлює емаль у яскраво-помаранчевий колір і має високу кислотність, що призводить до покриття зубів плямами.
 3. Жирні кислоти, які містяться в обліпиховій олії, вступають у реакцію з деякими ліками. Це може призвести до зміни швидкості та ступеня засвоєння лікарських препаратів.
 4. Харчові обмеження: має високий вміст жирів і калорій, тому його слід вживати з урахуванням дієтичних обмежень.

Важливо зазначити, що ці потенційні негативні ефекти не є обов’язковими й можуть бути індивідуальними. Перед початком використання обліпихової олії як лікувального засобу або добавки слід проконсультуватися з лікарем.

Реклама
У США ліквідували мережі з поширенню наркотиків, які можуть спричинити сексуальну агресію на побаченнях
Підставка для напоїв з детекторною смужкою дозволи...
Понад 1 мільярда людей у світі страждають на ожиріння
Нині понад 1 млрд людей у всьому світі страждають ...
Реклама
Гастрит
Що таке гастритКласифікаціяВиди інфекційного гастр...
Пункція при гаймориті
Пункція при гаймориті — показання та протипоказанн...
Реклама
Експерти сказали, який риб'ячий жир корисний для здоров'я мозку
Риб'ячий жир є цінним джерелом незамінних жирних к...
Вчені пояснили, чому потрібно мити м'ясо
Інфекції сечовивідних шляхів (МП) виникають, коли ...
Реклама