Централ-Б

Адаптована інструкція

Склад:

У кожній капсулі: сухий стандартизований водно-спиртовий екстракт валеріани - 100 мг, сухий водно-спиртовоий екстракт пасифлори - 25 мг, сухий водно-спиртовий стандартизований екстракт листя і квіток глоду 25 мг.

Додаткові речовини: лактоза; целюлоза мікрокристалічна, магнію карбонат легкий, кремнію діоксид колоїдний безводний, магнію стеарат, желатин; титану діоксид.

Група:

Дієтичні добавки м'якої заспокійливої дії.

Властивості:

Централ-Б - дієтична добавка, до складу якої входять:

 • сухий водно-спиртовий стандартизований екстракт валеріани. Він містить ефірну олію, основним компонентом якої є ефір борнеолу та ізовалеріанової кислоти, а також вільні валериановую кислоту і борнеол, органічні кислоти, дубильні речовини та інші біологічно активні речовини. Володіє заспокійливим ефектом, зменшує напругу і дратівливість, характерні для психічного перевтоми і неврастенії. Надає спазмолітичну дію;
 • сухий водно-спиртовий екстракт пасифлори. Він містить біологічно активні речовини і флавоноїд вітексин, який проявляє м'який заспокійливий ефект на ЦНС, сприяє відновленню сну, зменшує занепокоєння і нервозність, проявляє спазмолітичний вплив на гладку мускулатуру, покращує роботу серця, виявляє заспокійливий ефект;
 • сухий водно-спиртовий стандартизований екстракт листя і квіток глоду. Він містить гіперозид >1,5 мг, холін, ацетилхолін, дубильні речовини, фітостерини, які надають спазмолітичну дію, вибірково розширюючи судини серця і головного мозку. Також має гіпотензивний вплив, сприяє нормалізації венозного тиску, покращує функції стінок судин. Надає м'який заспокійливий ефект.

Рекомендації щодо застосування:

Як додаткове джерело сесквітерпенових кислот, монотерпенів, флавоноїдів, органічних кислот, дубильних речовин з метою нормалізації сну і функціонального стану нервової та серцево-судинної системи при:

 • стресі;
 • нервових і розумових навантаженнях;
 • сезонних емоційних розладах;
 • ПМС;
 • клімактеричних проявах.

Особливі вказівки:

В період вживання необхідно дотримуватися обережності під час діяльності, що вимагає підвищеної концентрації уваги і швидкості психомоторних реакцій.

Не перевищувати рекомендовану добову дозу.

Дієтичну добавку не використовувати як заміну повноцінного раціону харчування.

Перед вживанням рекомендується проконсультуватися з лікарем.

Спосіб застосування та дози:

Дорослим і дітям віком старше 12 років: по 1-2 капсули 2 рази на добу, запиваючи достатньою кількістю питної води.

При порушенні сну і безсонні: 2 капсули за півгодини до сну.

Тривалість вживання визначає лікар індивідуально.

Умови зберігання:

Особливих вимог немає.

Форма випуску / упаковка:

Капсули, по 15, 30 або 45 шт. в пачці.

Виробник:

Безпосереднє виробництво: Rotapharm, 03142, Київ, вул. Василя Стуса, 35-37

Офіційна інструкція

Склад:

1 капсула:

 • основні діючі речовини - сухі водно-спиртові екстракти:
 • валеріани (Valeriana officinalis) - 100 мг;
 • пасифлори (Passiflora incarnata) - 25 мг;
 • глоду (Crataegus pinnatifida) - 25 мг;
 • індиферентні речовини: магнію карбонат, аеросил, магнію стеарат, МКЦ, лактоза.

Капсульна оболонка: титану діоксид, желатин.

Група:

Дієтичні добавки м'якої заспокійливої дії.

Властивості:

Сухий водно-спиртовий стандартизований екстракт валеріани (Valeriana officinalis) містить ефірну олію, основним компонентом якої є ефір борнеолу і ізовалеріанової кислоти, а також вільні валерианову кислоту і борнеол, органічні кислоти (в тому числі валеріанову кислоту> 0,3 мг, яка надає спазмолітичну дію), дубильні речовини та інші біологічно активні речовини. Має седативний ефект, зменшує напругу і дратівливість, характерні для психічної перевтоми і неврастенії. Надає спазмолітичну дію.

Сухий водно-спиртовий екстракт пасифлори (Passiflora incarnata) містить біологічно активні речовини і флавоноїди вітексин, який проявляє м'яку заспокійливу дію на центральну нервову систему, сприяє відновленню сну, зменшує занепокоєння і нервозність, проявляє спазмолітичний вплив на гладкі м'язи, покращує роботу серця, виявляє седативний ефект.

Сухий водно-спиртовий стандартизований екстракт листя і квіток глоду (Crataegus innatiflda) містить флавоноїди, такі як гиперозид> 1,5 мг, холін, ацетилхолін, дубильні речовини, фітостерини та ін. Завдяки наявності терпенових з'єднань і флавоноїдів надає спазмолітичний вплив, вибірково розширюючи судини серця і головного мозку, має гіпотензивну дію, сприяє нормалізації венозного тиску, покращує функції стінок судин. Надає м'який седативний ефект.

Рекомендації щодо застосування:

В якості дієтичної добавки до раціону харчування як додаткове джерело природних біологічно активних компонентів: сесквітерпенових кислот (валеріанова, ацетовалеріанова, гідроксивалеріанова), монотерпенів (складний ефір борнілізовалеріанат), флавоноїдів (гіперозид, вітексин), органічних кислот (валеріанова і ізовалеріанової), дубильних речовин з метою нормалізації сну і функціонального стану нервової та серцево-судинної системи при стресі, нервових і розумових навантаженнях, сезонних емоційних розладах, в  передменструальний період, при клімактеричних проявах.

Біологічно активні речовини, що входять до складу дієтичної добавки Централ-Б, мають загальнозміцнюючі, спазмолітичні, гіпотензивні та седативні властивості.

Особливі вказівки:

В період вживання необхідно дотримуватися обережності під час діяльності, що вимагає підвищеної концентрації уваги і швидкості психомоторних реакцій. Не перевищувати рекомендовану добову дозу. Дієтичну добавку не варто використовувати як заміну повноцінного раціону харчування.

Протипоказання:

Індивідуальна чутливість до складових компонентів; період вагітності та годування груддю; артеріальна гіпотензія.

Спосіб застосування та дози:

За рекомендацією лікаря дорослим і дітям у віці старше 12 років - вживати по 1-2 капсули 2 рази на добу, запиваючи достатньою кількістю питної води.

При порушенні сну і безсоння - 2 капсули за півгодини до сну.

Тривалість вживання визначає лікар індивідуально.

Перед вживанням рекомендується проконсультуватися з лікарем.

Умови зберігання:

При температурі не вище 25 ° C в оригінальній упаковці.

Форма випуску / упаковка:

Капс., № 15, № 30, № 45

Виробник:

Безпосереднє виробництво: Rotapharm, 03142, Київ, вул. Василя Стуса, 35-37

Редакція

Автор: Поліщук Ольга
Фармацевт
загальна фармація
Національний медичний університет імені О. О. Богомольця, фармацевтичний факультет Національний університет охорони здоров’я України ім. П.Л. Шупика, загальна фармація
Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies в своєму браузері. Дізнатися більше.