Адаптована інструкція

Склад:

Активна дія здійснюється завдяки екстрактам (в мг) прополісу, ацероли з вітаміном С та грінделії по 50, ефірні олії евкаліпту - 1,95 і перцевої м'яти - 3,9.

Додаткові інгредієнти: сахарин, тальк, ізомальт, гуміарабік, сорбітол, поліетиленгліколь.

Група:

Дієтичні добавки — імуномодулятори.

Властивості:

Гріндоліс - це фітокомплекс з прополісом і вітаміном С. Він має багатий склад активних компонентів з перевіреною дією, які:

 • роблять бронхіальний секрет менш в'язким;
 • сприяють відхаркуванню мокротиння;
 • зменшують першіння в горлі;
 • заспокоюють сухий кашель;
 • прибирають почервоніння, біль і набряки слизової носоглотки;
 • допомагають усунути патогенні мікроби, віруси гриби та біоплівки в роті і на зубах;
 • надають сильну антиоксидантну, протизапальну, знеболюючу спазмолітичну і антинабрякову дію;
 • прискорюють ранозагоєння;
 • зміцнюють стінки дрібних судин;

У прополіса спектр впливу ширше, його складові:

 • женуть жовч і сечу;
 • продовжують ефект від інсуліну;
 • беруть участь у кровотворенні, процесах росту, розмноження і розвитку;
 • здійснюють позитивний вплив на зір.

Рекомендації щодо застосування:

Гріндоліс збагачує щоденний раціон нутрієнтами для зміцнення організму в період підвищеної захворюваності; при захворюваннях органів дихальної системи, грипі і застуді.

Особливі вказівки:

Гріндоліс не замінить вам повноцінний раціон.

Надмірне вживання добавки може спровокувати розлад кишечника.

Перед вживанням отримайте консультацію у лікаря.

Протипоказання:

 • Особиста непереносимість;
 • вагітність;
 • вік до 18 років;
 • лактація;
 • алергія на продукти бджільництва.

Спосіб застосування та дози:

При вірусних трахеїтах та фарингітах по 1 пастилці 4 р/доб або в міру необхідності до прийому їжі. Пастилку тримати в роті, поки вона не розчиниться. Після цього 15-20 хвилин не приймайте напої або їжу.

Умови зберігання:

Спеціальних вимог немає.

Форма випуску / упаковка:

Пастилки, по 30 шт в пачці.

Виробник:

Безпосереднє виробництво: Полісано Фармасьютікалс С.А., Румунія, ТОВ «Крео Фарм Промоушн» (Creo Pharm Promotion LLC) 01054, Київ, вул. Ярославів Вал, 13/2Б. Тел.: +38 (044) 501-02-01

Офіційна інструкція

Склад:

Склад на 1 пастилку.

Активні інгредієнти: екстракт сухий трави грінделії (Grindelia robusta)* — 50 мг, екстракт сухий з ягід ацероли (Malpighia punicifolia)* із вмістом 50% вітаміну С — 50 мг, прополіс* сухий алкогольний екстракт 1,5–2:1 із вмістом 2,5% флавоноїдів — 50 мг, ефірна олія м’яти перцевої (Mentha piperita) — 3,9 мг, ефірна олія евкаліпту (Eucalyptus globulus) — 1,95 мг.

Допоміжні речовини: підсолоджувачі: сахарин, сорбітол, ізомальт; антикомкувач тальк; загущувач гуміарабік, поліетиленгліколь (*на основі кукурудзяного мальтодекстрину 30%). Без ГМО.

Група:

Дієтичні добавки — імуномодулятори.

Властивості:

Гріндоліс — європейський оригінальний комплекс флавоноїдів на основі екстракту грінделії з протизапальними та антиастматичними властивостями, що сприяє нормалізації в’язкості секрету, зменшенню першіння і болю в горлі та заспокоєнню сухого кашлю при гострих респіраторних захворюваннях, грипі та застуді.

Грінделія (Grindelia robusta) містить флавоноїди (метилові та диметилові ефіри кверцетину і кемпферолу); грінделієву, епоксигрінделієву, ацетоксигрінделієву кислоти та інші органічні смоли; сапоніни — сапогенін Д, байогенін та інші; а також ефірні олії. Дію цих сполук пов’язують зі здатністю грінделії сприяти відхаркуванню мокротиння, зменшенню спазму, пригніченню росту та розвитку деяких штамів бактерій та грибів.

У європейському формулярі лікарських рослин ESCOP грінделія представлена як антиастматичний та бронхолітичний засіб.

Дослідження екстракту продемонстрували здатність сприяти зменшенню запалення через зниження рівня медіаторів запалення та активності деяких ферментів. Зниження секреції простагландинів (інтерлейкіну-6 (ІЛ-6) та простагландину Е2) було дозозалежним і доведеним у європейських дослідженнях. Перелічені властивості обумовили додавання грінделії при запаленні верхніх дихальних шляхів, простудних захворюваннях, БА, бронхіті та стійкому кашлі. Вплив ефірів кверцитину в екстракті грінделії на медіатори запалення — простагландини - допомагає зменшити вираженість болю в горлі, набряк та гіперемію слизової оболонки носоглотки.

Ацерола (Malpighia punicifolia) завдяки значному вмісту вітаміну С, наявності β-каротину та мінеральних солей демонструє потужні антиоксидантні властивості, крім того, є докази здатності ацероли пригнічувати розмноження деяких мікроорганізмів.

Прополіс містить комплекс біологічно активних речовин — більше 50 речовин. Їх можна поділити на 3 основні групи: рослинні смоли (38–60%), бальзами (3–30%), віск (7,8–36%, у середньому 22%). До складу прополісу входять флаваноїди і фенокислоти, які визначають біологічні властивості прополісу. Ферулова, кавова, бензойна й інші кислоти є біологічно активними речовинами прополісу. Ці кислоти мають антибактеріальні властивості. Наприклад, ферулова кислота стримує ріст грампозитивних і грамнегативних бактерій, сприяє загоєнню різноманітних ран та виразок, також виявляє жовчогінні, сечогінні, капіляроукріплювальні й протизапальні властивості. Також наявні в прополісі мінерали: калій, натрій, кальцій, фосфор, залізо, магній, хлор, алюміній, сірка, ванадій, цинк, марганець, мідь, ртуть, кремній, селен, цирконій, сурма, фтор, кобальт та інші. Їх співвідношення в прополісі чинить позитивний вплив на організм людини, оскільки активізує дію головних біологічних центрів організму, забезпечуючи їх ритмічне функціонування. Наприклад, марганець, цинк, мідь впливають на процеси росту, розвитку та розмноження. Вони регулюють обмін речовин в організмі, позитивно впливають на функціонування статевих залоз. Цинк подовжує тривалість дії інсуліну (гормону підшлункової залози), позитивно впливає на зір. Ці речовини разом з кобальтом виконують важливі функції в процесі кровотворення. Прополіс багатий на вітаміни: В1, В2, В6, А, Е, нікотинову, пантотенову кислоти та інші.

М’ята перцева (Mentha piperita) містить ментол, метиловий ефір, а також похідні монотерпенів, завдяки чому додавання ефірної олії перцевої м’яти сприяє серед іншого противірусній, протибактеріальній, протигрибковій дії, а також протинабряковому ефекту та зменшенню формування біологічних плівок на слизовій оболонці ротової порожнині і поверхні зубів.

Евкаліпт (Eucalyptus globulus) містить еукаліптол, монотерпени та інші біологічно активні речовини, які мають антисептичні, антибактеріальні, антиоксидантні, анальгезивні та протизапальні властивості, завдяки цьому ефірні олії евкаліпту використовують при запаленні верхніх дихальних шляхів, простудних захворюваннях, закладеності та набряку слизової оболонки пазух носа.

Рекомендації щодо застосування:

Гріндоліс може бути рекомендовано лікарем у якості дієтичної добавки до раціону харчування як додаткове джерело біологічно активних речовин природного походження: флавоноїдів, органічних кислот, ефірних олій, вітаміну С, фенолів, танінів, інших речовин, для сприяння загальному зміцненню організму в період сезонних застуд, при захворюванні дихальних шляхів, у тому числі для полегшення симптомів (нежить, кашель) та прискорення одужання при гострих респіраторних захворюваннях, грипі та застуді.

Особливі вказівки:

Не слід використовувати як заміну повноцінного раціону харчування.

При одночасному застосуванні будь-яких лікарських засобів рекомендована консультація лікаря. При надмірному вживанні продукту може бути проносний ефект.

Не є лікарським засобом.

Протипоказання:

Підвищена чутливість до окремих компонентів продукту. Не рекомендовано вживати продукт дітям, у період вагітності та годування груддю, при алергії на продукти бджільництва.

Спосіб застосування та дози:

Дорослим з вірусним фарингітом і трахеїтом — по 1 пастилці 4 рази на добу до прийому їжі, тримати пастилку в роті до її повного розчинення.

Рекомендується не приймати їжу та/або напої протягом 15–20 хв після вживання продукту. Вживати за необхідності. Завдяки місцевій протизапальній дії сприяє зменшенню першіння та болю в горлі, сухого кашлю, розвитку бронхіту та призначення антибіотиків.

Перед початком вживання рекомендована консультація лікаря. Не перевищувати рекомендовану кількість для щоденного споживання.

Умови зберігання:

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі до 25 °C, в сухому та недоступному для дітей місці.

Форма випуску / упаковка:

10 або 15 пастилок в блістері; 2, 3 або 5 блістерів в картонній коробці.

Виробник:

Безпосереднє виробництво: Полісано Фармасьютікалс С.А., Румунія, ТОВ «Крео Фарм Промоушн» (Creo Pharm Promotion LLC) 01054, Київ, вул. Ярославів Вал, 13/2Б. Тел.: +38 (044) 501-02-01

Редакція

Автор: Поліщук Ольга
Фармацевт
загальна фармація
Національний медичний університет імені О. О. Богомольця, фармацевтичний факультет Національний університет охорони здоров’я України ім. П.Л. Шупика, загальна фармація
Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies в своєму браузері. Дізнатися більше.