Адаптована інструкція

Склад:

В 1 капсулі: 0,4386 г риб'ячого жиру, з них ДГК 0,25; елементарне залізо 0,03; фолати 800 мкг, з них фолієва кислота 400 мкг, левомефолієва кислота 400 мкг; йод (йодид калію) 200 мкг; холекальциферол (вітамін D) 50 мкг.

Додатково використовують: гідрогенізована соєва олія, бджолиний віск, соєвий лецитин, діоксид кремнію.

До складу капсули Прегна-5 входить коров'ячий желатин, гліцерин, чорний оксид заліза, червоний оксид заліза.

Властивості:

Докозагексаєнова кислота (ДГК) є поліненасиченою жирною кислотою, відомою, як омега-3. До організму надходить тільки з їжею. Впливає на ризик виникнення порушень розвитку плода; а під час вагітності дефіцит омега-3 викликає небажане переривання вагітності на будь-яких термінах: невиношування або передчасні пологи.

Домішка покращує дозрівання ооцитів (яйцеклітин) у жінок і сперматозоїдів у чоловіків, що впливає на успішність запліднення яйцеклітини.

Позитивно впливає на якість роботи плаценти, починаючи з моменту утворення та вбудовування до стінки матки, закінчуючи дозріванням плаценти. Покращує плацентарний кровообіг під час вагітності. Знижує ризик передчасного відшарування плаценти й розвитку крововтрати, як у жінки, так і у дитини. Після пологів допомагає швидкому відновленню організму, зниженню набраної під час вагітності ваги, покращує обмін речовин. Зменшує ризик розвитку післяпологової депресії, оскільки покращує настрій, пам'ять, усуває дратівливість. Під час лактації позитивно впливає на зір, стан нервової системи, підвищує імунітет.

Фолати потрібні для синтезу білків, ділення та зростання червоних клітин крові. Їх дефіцит призводить до каліцтва з боку головного мозку, кінцівок, вух, сечовидільної системи у дитини. Після народження у таких дітей часто виявляється незарощення верхнього піднебіненя та вадами серця.

У жінки фолати зменшують втому, пов'язану з доглядом за новонародженим.

Залізо є одним з основних компонентів гемоглобіну, що входить до складу еритроцитів. Його дефіцит проявляється втомою, браком енергії, порушенням пам'яті, швидкості реакції та сприйняття.

Вітамін D бере участь в засвоєнні кальцію та фосфору, що потрібно для збереження здорових зубів і кісток у вагітних, формування скелета у дитини, а також підтримки нормального функціонування гладеньких м'язів і імунної системи. Нестача вітаміну D (гіповітаміноз) в жіночому організмі призводить до розвитку полікістозу яєчників з передчасним припиненням виходу з них яйцеклітин, а також ожиріння.

Йод впливає на стан нервової й репродуктивної системи, обмін речовин, здоров'я шкіри. Нестача йоду під час вагітності може викликати недоумство у дитини.

Склад добавки Прегна-5 виключає використання генно-модифікованих компонентів.

Рекомендації щодо застосування:

Зазвичай Прегна-5 призначають жінкам, які планують настання вагітності. Показане вживання в період після народження малюка, а також під час годування грудьми додатково до основного раціону харчування. Збагачує денний раціон вітамінами та мінералами, які необхідні для здоров'я мами та дитини.

Особливі вказівки:

Вживати тільки рекомендовану дозу. При виникненні дискомфортних відчуттів проконсультуватися з лікарем.

Протипоказання:

Можлива алергічна реакція на добавку Прегна-5. Інших не відзначено.

Спосіб застосування та дози:

Один раз в день по 1 капс Прегна-5 після їжі.

Умови зберігання:

Спеціальних вимог немає.

Форма випуску / упаковка:

У картонній упаковці 2 блістери, по 15 капс кожен.

Виробник:

Безпосереднє виробництво: Амакса Фарма Лтд, Великобританія, Україна, 04073, Київ, пр. С. Бандери, 28-А

Офіційна інструкція

Склад:

Риб’ячий жир 438,6 мг, в т. ч. докозагексаєнова кислота (ДГК) 250,0 мг, елементарне залізо 30,0 мг, фолати 800,0 мкг, в т.ч. фолієва кислота 400,0 мкг та левомефолієва кислота 400,0 мкг, йод (йодид калію) 200,0 мкг, холекальциферол (вітамін D3) 50,0 мкг.

Допоміжні речовини. Гідрогенізована соєва олія, бджолиний віск, соєвий лецитин, діоксид кремнію; оболонка капсули: коров’ячий желатин, гліцерин, чорний оксид заліза, червоний оксид заліза. Без ГМО.

Поживна (харчова) та енергетична цінність (калорійність).

Вміст в 1 капсулі: білків – 0,13 г, жирів – 0,53 г, вуглеводів – 0,07 г.

Енергетична цінність (калорійність).

1 капсула містить – 22,69 кДж/5,5 ккал.

Властивості:

Прегна­-5  призначена для вагітних жінок, у період планування вагітності, у післяпологовий період та під час годування груддю.

Правильне харчування під час підготовки до вагітності, у період вагітності та годування груддю забезпечує надходження до організму достатньої кількості більшості вітамінів та поживних речовин. Прегна-5 забезпечує організм  саме тими компонентами, дефіцит яких може призвести до незворотних змін в організмі матері та її новонародженої дитини.

Опис компонентів.

Докозагексаєнова кислота (ДГК) належить до групи омега-3 поліненасичених жирних кислот (омега-3 ПНЖК), які не синтезуються в організмі людини, і тому дуже важливо щодня отримувати їх в достатній кількості.

При дефіциті омега-3 ПНЖК підвищується ризик перинатальної патології, порушень розумового та фізичного розвитку плода, вроджених вад нервової системи, зору, серця, ускладнень під час вагітності, таких як: звичне невиношування вагітності, передчасні пологи, плацентарна недостатність, затримка внутрішньоутробного розвитку плода.

Омега-3 ПНЖК при плануванні вагітності необхідні для:

  • дозрівання статевих клітин (як яйцеклітин, так і сперматозоїдів); ДГК забезпечує формування високодиференційованих статевих клітин;
  • сприяння процесу запліднення;
  • підвищення ймовірності запліднення.

Омега-3 ПНЖК незамінні в період вагітності і забезпечують нормальний фізіологічний перебіг вагітності, оскільки:

  • сприяють формуванню, дозріванню і правильному функціонуванню плаценти;
  • нормалізують тривалість вагітності, їх дія спрямована на профілактику невиношування  вагітності і передчасних пологів;
  • перешкоджають розвитку передчасного відшарування плаценти;
  • запобігають розвитку гестозів (токсикозів), покращують перебіг вагітності;
  • покращують кровообіг в плаценті;
  • знижують ризик післяпологової депресії, покращують настрій, пам’ять, регулюють обмінні процеси, знижують коефіцієнт маси тіла.

Споживання ДГК жінкою під час вагітності та годування груддю сприяє належному розвитку сітківки ока, нервової та імунної систем плоду та новонародженого. Формування головного мозку плода відбувається до 9-го тижня вагітності, тому жінка, яка планує материнство, повинна приймати  ДГК  ще до зачаття.  ДГК  проникає через плаценту від матері до плода, а також виділяється в грудне молоко.

Фолати беруть участь у синтезі нуклеїнових кислот, обміні білків, процесах росту і ділення клітин, відіграють важливу роль у формуванні клітин крові. Однією із найважчих  патологій, пов’язаною з дефіцитом фолатів, є незрощення нервової трубки у плода. Також дефіцит фолатів призводить до цілого спектру різних аномалій мозку, кінцівок, вух, сечовидільної системи, а також формування розщілини верхнього піднебіння, вад серцево-судинної системи. Для нормального внутрішньоутробного розвитку і росту плода важливим фактором є достатня концентрація фолатів в організмі майбутньої матері. Рекомендується щоденний прийом фолієвої кислоти до настання вагітності, під час вагітності та в період годування груддю. Прийом фолатів допомагає зменшувати відчуття втоми та підтримувати фізіологічні функції організму жінки у періоди вагітності та  годування груддю.

Залізо є основним компонентом гемоглобіну та сприяє виробленню еритроцитів, які беруть участь у транспортуванні кисню до клітин всіх систем організму. Залізо необхідне для правильного функціонування імунної системи та підтримання когнітивних функцій; допомагає зменшити відчуття втоми та підтримувати належний енергетичний обмін;  бере участь у процесі поділу клітин, що особливо важливо під час вагітності.

Вітамін D сприяє всмоктуванню та засвоєнню кальцію та фосфору, підтриманню належного рівня кальцію в крові, допомагає зберігати здоровими зуби і кістки вагітної жінки, сприяє формуванню скелету плода та запобігає розвитку рахіту в новонародженої дитини. Вітамін D підтримує функціонування гладеньких м’язів та імунної системи, бере участь у процесі поділу клітин.

Недостатність вітаміну D вважається однією з проблем охорони здоров’я у всьому світі. Гіповітаміноз D може бути одним із факторів, що призводить до передчасного виснаження яєчників. Дефіцит вітаміну D – поширене явище у жінок із синдромом полікістозних яєчників, особливо в тих, які мають надмірну масу тіла чи ожиріння.

Йод сприяє функціонуванню нервової системи і підтриманню когнітивних функцій, забезпеченню належного енергетичного обміну та допомагає зберігати шкіру здоровою. Йод бере участь у вироблені гормонів щитовидної залози і сприяє правильному функціонуванню щитовидної залози.

Особливі вказівки:

Не слід використовувати дієтичні добавки як заміну повноцінного раціону харчування. Не перевищувати рекомендовану кількість для щоденного споживання. Дотримання здорового способу життя та збалансоване харчування мають важливе значення для підтримання здорового стану організму. Не використовуйте при наявності алергії на будь-який компонент добавки. Перед застосуванням проконсультуйтесь з лікарем.

Дієтична добавка.

Не є лікарським засобом.

Спосіб застосування та дози:

1 капсула в день, після їжі.

Умови зберігання:

Зберігати при кімнатній температурі (нижче 25 °С) в оригінальній упаковці, у сухому, захищеному від світла місці. Зберігати у недоступному для дітей місці.

Термін придатності 2 роки від дати виробництва.

Не застосовувати після закінчення терміну придатності: дата зазначена на упаковці.

Форма випуску / упаковка:

Капсули м’які; по 15 капсул у блістері; по 2 блістери в упаковці.

Маса нетто. 23,1 г.

Виробник:

Безпосереднє виробництво: Амакса Фарма Лтд, Великобританія, Україна, 04073, Київ, пр. С. Бандери, 28-А

Редакція

Редактор Medpravda.ua
Автор: Стаднік Ганна
Фармацевт
загальна фармація
Національний медичний університет імені О. О. Богомольця, фармацевтичний факультет
Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies в своєму браузері. Дізнатися більше.