Алергія на обличчі

Алергія на обличчі – це особлива чутливість організму до зовнішніх подразників, яка проявляється у вигляді почервоніння, висипу, пухирців, лущення та набряків.

Вона може виникнути у будь-якому віці. Причиною є індивідуальні особливості людини та зниження імунітету внаслідок перенесених захворювань, стресів, неповноцінного харчування.

Прищі, червоні плями на обличчі, печіння можуть з’явитися як через тактильну дію алергену на шкіру, так і при його потраплянні в організм з їжею, ліками або при вдиханні.

Якщо організм сприймає ту чи іншу речовину як чужорідну, він починає активно виробляти антитіла. У людей, схильних до алергії, цих ферментів буває значно більше, ніж потрібно. Через це виникає алергічна реакція. Важливо пам’ятати, що алергія не заразна. Єдиний фактор, коли гіперчутливість передається від однієї особи до іншої – це спадковість. Найчастіше генетична схильність проходить по материнській лінії.

Симптоми алергії на обличчі

  • почервоніння шкіри у місцях контакту з речовиною-алергеном;
  • набряклість повік, губ, щік;
  • сильний свербіж;
  • відчуття жару;
  • висипи, прищі, дрібні пухирці.

Основні алергени

Винуватців алергії на обличчі безліч. Гіперреакцію організму можуть спричинити:

  • харчові продукти (селера, випічка з глютеном, молоко, морепродукти, яйця, горіхи, риба, соя, мед, шоколад, цитрусові);
  • лікарські засоби;
  • пральний порошок та засоби гігієни (мило, гелі, шампуні);
  • фарба для волосся та брів, туш, пудра та інші засоби декоративної косметики;
  • доглядова косметика: креми, бальзами, тоніки, спреї;
  • біжутерія з металу;
  • вплив низьких температур;
  • сонячне світло;
  • укуси комах (особливо небезпечні оси, джмелі, шершні, медоносні бджоли та мурахи);
  • пилок рослин (найбільш алергенні вільха, береза, амброзія);
  • випаровування олійних фарб.

Алергія на обличчі у дорослих

Алергічна реакція на обличчі у дорослого буває двох типів:

  • негайною (з’являється через 1-2 години після контакту з алергеном);
  • сповільненою (проявляється через 1-2 дні після потрапляння в організм «недружньої» речовини).

Задля профілактики алергії на обличчі необхідно відмовитися від шкідливих звичок, вести здоровий спосіб життя, зміцнювати імунітет.

Алергія на обличчі у дітей

Серед основних причин будь-якої алергії – генетична спадковість. Тому якщо в одного з батьків дитини або в обох спостерігається алергія на обличчі, новонароджений також буде схильний до проявів дерматиту.

Дуже часто висипання та червоні плями на обличчі у немовляти є наслідком неправильного перебігу вагітності. Якщо в раціоні майбутньої мами були продукти – сильні алергени, траплялося зловживання курінням та алкоголем, ймовірність розвитку алергії у її малюка дуже велика.

Також алергічне подразнення на шкірі виявляється, якщо під час вагітності у матері був ослаблений імунітет. При дефіциті в організмі породіллі вітамінів групи А, В, С та Е алергія на обличчі дитини може з’явитися відразу після народження.

Лікування алергії на обличчі

Поява червоних плям, пухирців та висипання на обличчі викликає пригнічений психоемоційний стан. І це природно. Однак не варто надто сумувати, адже можна: а) попередити алергію; б) звільнитися від її симптомів. Головне – визначити, що саме послужило спусковим механізмом для гіперреакції організму.

Як згадувалося вище, це може бути все, що завгодно. Тому слід уважно проаналізувати усі свої контакти з потенційним алергеном. Що їли? Які мийні засоби застосовували? Яку косметику використовували? Чи не було укусів комах? Повне виключення зі вжитку «агресора» запобігатиме подальшому розвитку алергії.

Більш точну клінічну картину покаже аплікаційний шкірний тест (патч-тест), який проводиться у лабораторних умовах: між лопатками прикріплюється пластир із гаптенами (алергенами). Коли пластир знімається, відбувається аналіз результатів, який наочно демонструє, який саме подразник викликає алергічну реакцію у пацієнта.

Для полегшення алергічної реакції (червоних плям на шиї, лобі, щоках, сухості, свербежу, лущення, набряклості) та зміцнення імунної системи лікар призначить необхідні препарати.

Медикаментозні засоби проти симптомів алергії бувають:

  • гормональними (кортикостероїдними). Застосовуються у разі сильної алергічної реакції, оскільки мають потужну дію. Кортикостероїдні препарати здатні швидко зняти запальні процеси, але негативно впливають на шкіру обличчя, особливо в області губ. Гормональні засоби також можуть завдати шкоди здоров’ю при тривалому використанні.
  • негормональними. Такі ліки м’якше впливають на організм. Їх зазвичай прописують при легкій формі алергії, а також людям з ослабленим здоров’ям та дітям.

При ретельному дотриманні всіх рекомендацій лікаря симптоми алергії минуть протягом декількох днів.

Алергія на обличчі: чим мазати

Завдяки своїй щільній консистенції та жирній структурі з проявами алергії на обличчі добре справляються мазі. Крім того, вони пом’якшують та живлять шкіру.

  1. Усунути запалення повік, обличчя, області біля губ, свербіж та набряки допоможуть гормональні мазі Гідрокортизон та Преднізолон. Вони впливають м’яко, тому слід налаштуватися на тривале лікування.
  2. Препаратом із середньою інтенсивністю впливу є Лоринден. Він впорається з висипом на повіках, запаленням та свербінням.
  3. Для більш швидкого одужання використовують Фторокорт, Афлодерм.
  4. Ранозагоювальний ефект має негормональна мазь Бепантен.
  5. З-поміж гормональних мазей проти симптомів алергії на обличчі застосовуються Елоком, Адвантан, Локоїд.

Швидший терапевтичний вплив на уражену ділянку шкіри мають креми. Цьому сприяє їхня легка структура. Добре допомагає при набряку обличчя і сильному свербежу крем Дермовейт. При екземі та висипаннях застосовується Елідел. Скін-Кап усуває симптоми дерматиту та алергічну набряклість.

Важливо! Перш ніж застосовувати медпрепарат, необхідно проконсультуватися з лікарем-алергологом.

Алергія на обличчі: народні засоби

Симптоми алергії на обличчі досить успішно лікуються за допомогою народної медицини. Протягом століть люди вивчали властивості квітів та трав. Сьогодні, коли довкілля стає дедалі агресивнішим до людського організму, цілющі дари природи та давні знання про неї стають все більш актуальними. Рослини містять масу корисних для організму людини мікроелементів, які мають лікувальний ефект.

Для обробки ділянок шкіри, уражених алергічними висипаннями, широко використовують відвар лаврового листя. Примочки з відвару лавра також легко справляються з червоними плямами та свербінням.

Зцілюють також череда, аптечна ромашка, подорожник, звіробій, шавлія, деревій. Для лікування дерматитів з них готують настої й прикладають до уражених ділянок шкіри.

Антиалергенну дію має збір з плодів шипшини, звіробою, польового хвоща, золототисячника, кореня кульбаби та кукурудзяних рилець. Всі трави заливають окропом, поміщають у термос і настоюють протягом семи годин. Трав’яну настойку приймають протягом кількох місяців по 3-4 рази на добу.

Але перед тим, як вдаватися до того чи іншого засобу, проконсультуйтеся з лікарем.

Реклама
Камера-таблетка для виявлення раку товстої кишки
Управління санітарного нагляду за якістю харчових ...
У США ліквідували мережі з поширенню наркотиків, які можуть спричинити сексуальну агресію на побаченнях
Підставка для напоїв з детекторною смужкою дозволи...
Реклама
Атрофічний гастрит
Причини розвитку атрофічного гастритуСтадії розвит...
Бактеріальний синусит
Бактеріальний синусит — симптоми, причини та факто...
Реклама
FDA: диклофенак викликає порушення серця
Диклофенак — це препарат із групи НПЗЗ (нестероїдн...
Господарське мило допоможе усунути запах поту та захистить від інфікування
Господарське мило містить мийні речовини, які допо...
Реклама