Алергія на руках

Алергія на руках є індивідуальною реакцією організму людини на вплив агресивних зовнішніх подразників.

Чому виникає алергія на шкірі рук

При контакті зі шкідливою речовиною імунна система починає продукувати захисні антитіла. Проте їх надлишок запускає патологічні процеси в самому організмі, які зовні проявляються у вигляді різних дерматологічних захворювань.

Алергія на руках – досить поширене явище, особливо серед дорослих працездатного віку. У групі ризику особи, чия професійна діяльність пов’язана з постійним контактом з потенційними алергенами: перукарі, прибиральники, кухарі, рибалки тощо.

Втім, надмірна реакція імунної системи може з’явитися не тільки при регулярному контакті з подразником, а й при одноразовому. Достатньо навіть мізерної дози речовини, яка розпізнається імунною системою як небезпечна, щоб запустився патологічний процес. Хвороба протікає у всіх по-різному. В одних симптоми алергії на руках зникають самостійно та за короткий час. Інші постійно страждають від подразнення шкіри, висипу, пухирів. Алергія може прогресувати та давати ускладнення.

Симптоми алергії шкіри рук

Алергія на руках проявляється у вигляді різноманітних дерматологічних захворювань. Кожне з них має свою причину та особливості. Для ефективного лікування важливо точно визначити походження тих чи інших симптомів алергії.

Алергічний контактний дерматит

Характеризується запаленням шкірних покривів у місцях безпосереднього тактильного контакту з алергеном. Виникає в осіб, які мають сенсибілізацію (генетичну або набуту надмірну чутливість до тих чи інших речовин). Алергічний дерматит може виникнути у результаті навіть короткого контакту з подразником.

Найчастіше хворобливу реакцію організму викликають:

  • хімічні засоби (добрива, фарба, косметика, засоби гігієни, синтетичні тканини та ін.),
  • рослини (борщівник, примула, ясенець білий та ін.),
  • тварини (слина, шерсть та ін.),
  • мешканці моря (медузи, деякі види риб та ін.),
  • металеві вироби,
  • паливно-мастильні матеріали.

Алергічний дерматит на руках проявляється у вигляді червоних плям у місцях дотику з подразником, сверблячих пухирців. Для хронічної форми захворювання характерні сухість та лущення шкіри.

Атопічний дерматит (нейродерміт)

У грецькій мові «atopia» означає нетиповий, дивний. В основі захворювання лежить генетична схильність шкіри активно реагувати на зовнішні подразники.

Характерною особливістю нейродерміту є висипання на пальцях і кистях. Також він проявляється у вигляді сверблячки, почервоніння та набряклості на долонях, зап’ястях та передпліччях.

Кропивниця

Види:

  • імунологічна (її викликають побутові, харчові компоненти),
  • фізична (причина – холод, ультрафіолет тощо),
  • медикаментозна (реакція імунної системи на ліки),
  • ідіопатична (причини невідомі).

Зовні кропив’янка нагадує опік кропивою: дрібні водянисті бульбашки, свербіж, почервоніння. 

Екзема

Гостре та хронічне запалення шкірних покривів. Особливістю захворювання є симетричні висипання, сильний приплив крові до ураженої ділянки (почервоніння), набряк тканин.

Кожне із перелічених захворювань має свої особливості. Вони відрізняються за термінами перебігу, схильності до переходів у більш важкі форми та рецидиви. Як правило, атопічний дерматит та екзема на руках зберігаються досить тривалий час. У той час як кропив’янка або контактний дерматит найчастіше з’являються у гострих формах. Якщо вчасно не визначити речовину, яка викликала бурхливу реакцію імунної системи, алергія на руках повторюватиметься знову і знову, та зрештою перейде в хронічну стадію.

Як лікувати алергію на руках

Алергічні захворювання шкіри рук завдають чимало неприємностей. Сверблячі плями не дають нормально працювати й відпочивати. Намагаючись прикрити уражені ділянки одягом, алергіки ще більше шкодять ситуації. Крім того, місця почервоніння та висипання не можна мочити водою, а отже неможливі жодні водні процедури. Це дуже негативно впливає на емоційний та фізичний стан людини. Тому слід при перших симптомах алергії на руках визначити, що її спричинило, і повністю виключити контакти з подразником.

Аби усунути симптоми алергії на руках, застосовуються креми та мазі.

Для зниження запалення шкіри використовуються стероїдні засоби – Гідрокортизон, Елоком, Белодерм, Дермовейт та ін. При екземі застосовуються й Мірамістин, Протопік, Мезодерм та ін.

Сильну бактеріальну інфекцію лікують антибіотиками.

Профілактика алергії на руках

Головне у боротьбі з алергією – виключити контакт із речовиною, що викликає неадекватну імунну відповідь.

Якщо за родом професійної діяльності доводиться постійно мати справу з подразником, треба змінити умови праці чи місце роботи.

У побуті слід мінімізувати контакт із потенційними подразниками: під час роботи з хімічними речовинами надягати рукавички.

У холодну пору року потрібно носити рукавиці з натуральних матеріалів, щоб уникнути холодової алергії.

Мити руки слід лише у теплій воді, бажано використовуючи гліцеринове, а не лужне мило.

Для пом’якшення та живлення шкіри рук, після кожного миття і перед сном необхідно користуватися кремом.

Реклама
Камера-таблетка для виявлення раку товстої кишки
Управління санітарного нагляду за якістю харчових ...
У США ліквідували мережі з поширенню наркотиків, які можуть спричинити сексуальну агресію на побаченнях
Підставка для напоїв з детекторною смужкою дозволи...
Реклама
Атрофічний гастрит
Причини розвитку атрофічного гастритуСтадії розвит...
Бактеріальний синусит
Бактеріальний синусит — симптоми, причини та факто...
Реклама
Як правильно приймати вітаміни, щоб вони ефективно засвоїлися
Вітаміни відіграють важливу роль у підтримці здоро...
Карієс викликає зубну інфекцію, яка може призвести до сепсису: стоматологи
Неправильне лікування зубної інфекції може призвес...
Реклама