Алергія у немовляти

дитина та молочна суміш, підгузки, серветки

Алергія у немовляти – поширене явище, з яким стикаються багато батьків. Ми розглянемо основні аспекти алергії у немовлят – причини, симптоми та методи лікування, – щоб допомогти молодим батькам розібратися в цьому питанні та враховувати при турботі про дитину.

Чому виникає алергія у немовляти

Алергія у новонароджених може бути викликана безліччю факторів, включаючи спадкову схильність, харчові продукти, довкілля та інші. Важливо, що новонароджені виявляють алергічну реакцію на невелику кількість речовин, що викликають реакції у дорослих.

Одним з основних факторів, що викликають алергію у немовлят, є харчові продукти. Багато батьків виявляють, що їхня дитина має алергію на молочні продукти, яйця або глютен. Це відбувається через те, що система травлення у новонароджених ще не повністю розвинена та не засвоює деякі харчові продукти.

Найчастіша причина алергії у новонароджених – це алергія на білок, який міститься у молоці корови. Це називається коров’ячим білком, і він здатний викликати алергію у немовлят, які годуються звичайними сумішами або коров’ячим молоком.

Алергічні реакції на інші продукти, такі як яйця, соя, глютен та горіхи, також бувають причиною алергії у немовлят. Однак саме коров’яче молоко є найпоширенішою причиною алергії у новонароджених.

Інший фактор, який може викликати алергію у немовлят, це довкілля. Наприклад, пил, домашні тварини або пилок викликають алергічну реакцію у деяких малюків.

Як виглядає алергія у немовляти

Симптоми алергії у немовлят проявляються по-різному залежно від причини. Однак найбільш поширеними симптомами є:

  • Шкірні прояви. На шкірі з’являються висипання, почервоніння, свербіж та набряки. Це може бути екзема (дерматит), яка проявляється у вигляді сухої шкіри, що лущиться, або бульбашок на шкірі. Якщо говорити про алергію у немовляти на обличчі, то найчастіше висипання, почервоніння, свербіж, набряки спостерігаються на щоках, лобі, підборідді та навколо очей. Найбільш поширеною причиною алергії на обличчі у немовляти є харчові алергени, які надходять до дитини через грудне молоко матері. Алергічні реакції у немовляти викликають такі продукти, як молоко, яйця, пшениця, соя, риба, горіхи, цитрусові, мед, а також добавки в їжу.
  • Харчова відмова. Немовля відмовляється від грудей чи пляшечки, якщо відчуває біль чи дискомфорт під час годування. Причиною буває алергія на певні продукти, які передаються дитині через молоко матері. 
  • Порушення травлення. Деякі діти страждають на запори, діарею чи кольки. Ці симптоми можуть свідчити про те, що у немовляти виникли проблеми із травленням через алергію.
  • Проблеми з диханням. Алергія викликає проблеми з диханням у немовляти. Це виявляється у вигляді частого чхання, нежитю, кашлю, затримки дихання чи задишки.
  • Анафілактичний шок. Це найнебезпечніша реакція на алерген, яка може призвести до смерті. Вона проявляється у вигляді швидкої реакції, яка включає такі симптоми, як пригнічення дихання, запаморочення, швидке падіння кров’яного тиску, набряк язика та горла.

Тривалість алергічної реакції у немовлят залежить від причини її виникнення, а також від виду реакції – від того, як проявляється алергія у немовлят. Деякі алергічні реакції минають через кілька днів, в той час, як інші тривають кілька тижнів і навіть місяців.

Якщо алергія викликана їжею, яку дитина вживає, то в першу чергу необхідно виключити цю їжу з раціону немовляти або матері, якщо маля ще не почало вживати прикорм. Зазвичай симптоми харчової алергії у немовляти проходять протягом декількох днів після того, як було виключено причину алергії з раціону.

Однак, якщо алергія викликана контактом з алергеном, наприклад, пилком, пилом, домашнім пилом, пухом або домашніми тваринами, то симптоми алергії можуть проявлятися протягом тривалого часу, поки дитина перебуває в контакті з алергеном. У таких випадках необхідно усунути або мінімізувати контакт немовляти з алергеном та розпочати лікування алергії за допомогою медикаментів, призначених лікарем.

Як лікувати алергію у немовлят

Лікування алергії у немовлят включає як медикаментозну терапію, так і немедикаментозні методи. Насамперед необхідно виявити причину алергічної реакції та виключити контакт з алергеном. Якщо алергія у новонародженого спричинена їжею, рекомендується припинити годувати дитину цією їжею. Якщо алергія проявляється у новонародженого при гв, потрібно виключити алерген з раціону матері. Якщо алергія викликана домашнім пилом, необхідно забезпечити чистоту в будинку, регулярно провітрювати приміщення та використовувати спеціальні фільтри.

При лікуванні алергії можуть застосовуватись антигістамінні препарати, які допомагають знизити симптоми алергічної реакції, такі як свербіж, нежить, кашель. Однак при виборі ліків необхідно враховувати вік дитини, і призначення має здійснювати лише лікар.

Немедикаментозні методи лікування алергії у немовлят включають використання натуральних засобів для догляду за шкірою, таких як спеціальні дитячі креми, які не містять алергенів і ароматизаторів. Регулярне провітрювання приміщення, зменшення пилу та регулярне прибирання допоможуть зменшити кількість алергенів у будинку.

Крім того, деякі батьки звертаються до альтернативних методів лікування – гомеопатії, аромотерапії тощо. Однак при виборі таких методів необхідно обов’язково проконсультуватися з лікарем і не забувати про те, що такі методи не завжди можуть бути ефективними та безпечними для немовляти.

Важливо пам’ятати про те, що самолікування часто небезпечне для здоров’я немовляти, тому необхідно дотримуватися рекомендацій лікаря і дотримуватися всіх приписів щодо лікування алергії.

Профілактика алергії у новонароджених

Варто мати на увазі, що профілактика алергії починається з вагітності. Майбутня мати повинна стежити за своїм харчуванням і уникати вживання продуктів, які можуть викликати алергічну реакцію у дитини. Після народження дитини також важливо стежити за її харчуванням, обираючи лише якісні та перевірені продукти.

Крім того, необхідно створювати умови для здорового життя дитини, забезпечувати чистоту в будинку, провітрювати приміщення, не курити у присутності дитини та використовувати лише перевірені та безпечні засоби для догляду за нею.

Через скільки проходить алергія у немовлят

Важливо також пам’ятати про те, що алергія у немовлят може проходити сама по собі з часом, тому не варто панікувати та самостійно призначати лікування. Однак це залежить від багатьох факторів, включаючи причину алергії та її тяжкість.

Деякі діти виростають з алергії, якщо вона спричинена харчовими алергенами, такими як молоко, яйця чи соя. Зазвичай це відбувається до 2-3 років життя дитини, але в деяких випадках триває більше часу.

Якщо алергія у новонародженого викликана контактом із різними речовинами, то шанси на її зникнення в майбутньому вищі. Однак якщо алергія викликана алергенами в навколишньому середовищі, такими як пилок, пил або пух, її прояви зберігаються протягом багатьох років.

Також варто враховувати, що алергія немовлят здатна перерости в алергію тяжчої форми, таку як астма або алергічний риніт. Тому дуже важливо своєчасно звернутися за медичною допомогою та дотримуватися всіх рекомендацій лікаря з лікування та профілактики алергії у немовлят.

Чим раніше буде виявлено та усунуто причину алергії, тим більше шансів на її повне лікування чи зниження проявів. Дотримуючись рекомендацій лікаря та створюючи умови для здорового життя дитини, можна знизити ризик розвитку алергії та забезпечити здоров’я та добробуту малюка.

Реклама
У Європі спостерігається зростання інфекцій, що передаються статевим шляхом
Згідно з новими даними за 2022 рік, опублікованим ...
COVID-19 вдвічі підвищує ризик серцевого нападу: дослідження
Дослідження показують, що ризик розвитку серцевого...
Реклама
Вилікувати гайморит за 3 дні
Як лікувати гайморит у домашніх умовах — препарати...
Алергічний синусит
Причини розвитку алергічного синуситу — хто в груп...
Реклама
Щоденні прогулянки можуть знизити ризик розвитку серцево-судинних захворювань до 17%: вчені
Національна служба охорони здоров'я Англії (NHS) р...
Природний підсолоджувач небезпечний для хворих на діабет: вчені
Еритрит є одним з поліолів, природних підсолоджува...
Реклама