Бронхіт без температури

Одним із типових симптомів бронхіту є підвищена температура тіла. Однак іноді спостерігається бронхіт без температури, що ускладнює його діагностику. Як розпізнати це запальне захворювання?

Причини розвитку бронхіту без температури

Гарячка при бактеріальному бронхіті є частиною природного захисного механізму організму. Бактерії підвищують вироблення цитокінів та сприяють розвитку запального процесу. Висока температура тіла перешкоджає розмноженню патогенів та стимулює імунну систему для боротьби з інфекцією.

Якщо причиною розвитку бронхіту є віруси (парагрипу, аденовірус, риновірус), може виникнути субфебрильна температура тіла, яка коливається між 37°C та 38°C. Вона може спостерігатися протягом тривалого часу і часто є ознакою хронічного бронхіту без температури.

Важливо: як пише сайт Національний центр біотехнологічної інформації (NCBI), нормальна температура тіла становить приблизно 37°C та змінюється приблизно на 0,5°C на добу. Температура може бути субфебрильна (37,1°C–38°C), помірна (38°C–39°C), висока (39°C – 40°C) та гіперпіретична (≤40°C).

Причини виникнення бронхіту без температури

  • Вірусні інфекції;
  • алергічні реакції;
  • вдихання токсичних речовин чи забрудненого повітря;
  • хронічні захворювання легень, наприклад, астми.

Бронхіт без температури у дорослого можна діагностувати за характерними ознаками.

Симптоми бронхіту у дорослих без температури

  • Кашель, сухий або вологий із виділенням мокротиння;
  • відчуття дискомфорту чи болю у грудях;
  • задишка або нестача повітря;
  • хрипкий або свистячий звук при диханні;
  • загальне нездужання;
  • головний біль.

Ці симптоми можуть бути більш вираженими протягом перших днів, а потім поступово слабшають.

Бронхіт у дитини без температури може проявлятися схожими симптомами, як і у дорослих, але мати деякі особливості.

  • Сильний, частий кашель у дітей може супроводжуватись блюванням.
  • Утруднене дихання у немовлят може виражатися у втягуванні шкіри між ребрами при диханні.
  • Дитина може здаватися втомленою або менш активною, ніж зазвичай.
  • Маля може скаржитися на біль або дискомфорт у грудях, особливо при кашлі.

У дітей дихальні шляхи чутливіші, ніж у дорослих. Тому їм потрібна особлива увага при лікуванні бронхіту без температури.

Чим лікувати бронхіт без температури

Для діагностики захворювання необхідно звернутися до лікаря, який призначить потрібні препарати.

Лікування бронхіту без температури спрямоване на полегшення симптомів. Таким пацієнтам потрібен постільний режим. Це допомагає організму впоратися з інфекцією та прискорити процес одужання.

Необхідно пити більше рідини (чай, трав’яні настої, морси). Недолік води підвищує ризик пересихання слизових оболонок, у тому числі дихальних шляхів, що може посилити кашель.

Зволоження повітря дозволяє зменшити сухість та подразнення дихальних шляхів. З цією метою можна використовувати зволожувач. Також слід частіше робити вологе прибирання у кімнаті хворого чи провітрювати її.

Інгаляції з додаванням ефірних олій, наприклад, евкаліпта або м’яти, можуть зволожити слизові оболонки дихальних шляхів. Це сприяє розрідженню мокротиння та його виведенню з дихальних шляхів.

  • Для інгаляцій можна використовувати небулайзери, попередньо заправивши їх сольовими розчинами або бронхолітиками. Щоденні інгаляції допомагають розслабити бронхи та полегшити дихання.

Ліки для лікування бронхіту без температури

Група препаратів
Властивості
Назви
Протикашлеві препаратиПом'якшують сухий, болісний кашель«Кодеїн», «Тос-май», «Бутамірат», «Рапітус»
Відхаркувальні засобиСприяють виведенню мокротиння при вологому кашліАЦЦ, «Бромгексин», «Лазолван», «Пектусин»
БронхолітикиРозширюють бронхи та полегшують дихання«Атровент», «Вентолін», «Форадил», «Симбікорт»
АнтибіотикиЗастосовують при бактеріальному бронхіті«Флемоксин Солютаб», «Сумамед», «Клацид»

Якщо симптоми не тільки зберігаються, а й посилюються, необхідно звернутися до лікаря. Він може виписати напрямки на додаткові дослідження, такі як рентген грудної клітки або комп’ютерна томографія органів грудної порожнини, та призначити необхідне лікування.

Бронхіт без кашлю та температури: як лікувати

Бронхіт без кашлю та температури — це рідкісний прояв запалення бронхів. Кашель є природним рефлексом, який допомагає очистити дихальні шляхи від слизу та інших подразників. Відсутність кашлю може бути пов’язана з різними факторами ризику. Серед них — подразнення дихальних шляхів, хронічні захворювання чи вплив шкідливих частинок.

Причини розвитку бронхіту без температури та кашлю

Хронічний бронхіт часто розвивається внаслідок тривалого впливу подразнювальних речовин, наприклад нікотину. На ранніх стадіях захворювання кашель може бути відсутнім або дуже слабким.

Атиповий бронхіт може протікати з мінімальними симптомами, особливо у людей похилого віку або хворих з ослабленим імунітетом. При атиповому бронхіті кашель слабо виражений або відсутній, а температура тіла — нормальна.

Імуносупресія — це стан, при якому імунітет ослаблений і не може ефективно боротися з такими інфекціями, як ВІЛ/СНІД.

Початкова стадія бронхіту. На ранніх стадіях захворювання кашель і температура можуть ще виявлятися.

Важливо: навіть за відсутності явних симптомів, таких як кашель та лихоманка, бронхіт може впливати на стан легень та загальне самопочуття хворого. Тому при бронхіті без температури та кашлю необхідне лікування.
  • Якщо бронхіт викликаний впливом токсинів, диму чи алергенів, важливо виключити їхню дію.
  • Якщо бронхіт є проявом іншого захворювання, як-от астма чи хронічна обструктивна хвороба легень (ХОХЛ), необхідно зменшити його прояв з допомогою терапії.
  • Для зниження запального процесу можуть бути призначені відповідні препарати.

Слід виконувати всі рекомендації лікаря та приймати призначені ним ліки. Це дозволить прискорити процес одужання.

Поширені питання

Чим небезпечний бронхіт без температури?

Температура є однією з ознак, що вказує на наявність інфекції чи запалення. Якщо температура відсутня, це може ускладнити діагностику бронхіту, особливо якщо симптоми яскраво не виражені.

Крім того, бронхіт без температури може бути ознакою хронічного бронхіту, який може спричинити пошкодження дихальних шляхів та легень.

Пацієнти, у яких бронхіт протікає без підвищеної температури тіла, можуть недооцінювати свій стан, що може призвести до серйозніших респіраторних захворювань, таких як пневмонія або загострення хронічної обструктивної хвороби легень (ХОХЛ).

Скільки триває бронхіт у дитини без температури?

Тривалість бронхіту без температури може змінюватись залежно від причини та тяжкості захворювання. Зазвичай діагностують гострий чи хронічний бронхіт.

• Гострий бронхіт, який зазвичай спричиняють вірусні інфекції, триває протягом одного-трьох тижнів.

Якщо симптоми зберігаються понад трьох місяців на рік протягом двох років поспіль, це може бути ознакою хронічного бронхіту.

Якщо у дитини спостерігається бронхіт без температури, важливо спостерігати за симптомами та отримати рекомендації лікаря з лікування.

Чим небезпечний атиповий бронхіт без температури та як лікувати його?

Через атипові симптоми бронхіт важче діагностувати. Відсутність своєчасного лікування може спричинити хронічне запалення легень. Крім того, атиповий бронхіт може посилити перебіг чинних захворювань, таких як астма, та погіршити загальне самопочуття пацієнта.

Чи можна перенести на ногах бронхіт без температури дорослому?

Продовжувати активну діяльність, незважаючи навіть на слабко виражені симптоми, може бути небезпечним. Бронхіт без температури може супроводжуватися кашлем, дискомфортом у грудях та втомою. Звична діяльність може збільшити ризик розвитку ускладнень, таких як пневмонія, особливо, якщо запалення спричинене інфекцією. Це також може ускладнити процес одужання.

Чим лікувати бронхіт без температури, якщо є алергія на медикаменти?

Для лікування бронхіту без температури можна використовувати лікувальні трави, які мають протизапальні, відхаркувальні та заспокійливі властивості. Серед них — череда, меліса, мати-й-мачуха, шавлія та ін.

Можна пити трав’яні настої або використати їх для інгаляцій. Також можна ставити компреси з відварів трав на груди та спину, щоб полегшити кашель та дихання.

Перед тим, як використовувати трави, важливо переконатися, що немає алергії на вибрані рослини та проконсультуватися з лікарем, особливо якщо є хронічні захворювання.

Реклама
Епідемія СНІДу тільки починається
За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я...
Відкриття подвійної спіралі ДНК
28 лютого 1953 року вчені Кембридзького університе...
Реклама
Дієта при гастриті
Переваги дієти при гастритіЯк дієта допомагає впор...
Препарати при синуситі
Як правильно підібрати ліки при синуситіЛіки проти...
Реклама
Реклама