ГРВІ без температури

Лікарі призначають:
флавовір ФЛАВОВІР – Лікування та профілактика грипу та ГРВІ. Пряма противірусна дія. Дозволений від народження. Дiзнатися більше

Респіраторні віруси викликають у людей інфекції, які не завжди супроводжуються підвищенням температури. Найчастіше зустрічаються прояви з боку верхніх дихальних шляхів. Далі розглянемо, які причини, симптоми та варіанти лікування характерні для ГРВІ без температури.

Чи може ГРВІ бути без температури

ГРВІ викликають різні віруси: риновіруси, аденовіруси, респіраторно-синцитіальний вірус (RSV), парагрип, грип та коронавіруси (включаючи вірус SARS-CoV-2, який викликає COVID-19). Реакція організму на респіраторні віруси неоднакова: деякі інфекції не виявляють жодних ознак захворювання або викликають легкі ураження верхніх дихальних шляхів, тоді як інші призводять до більш серйозних симптомів.

Згідно з дослідженнями, більше половини інфекцій RSV, аденовірусу, парагрипу, CoV та риновірусу протікають без підвищення температурних показників. Інфекції грипу та метапневмовірусу викликають значно більше симптомів, включаючи високу температуру.

У цілому усі вірусні інфекції проявляються подібними симптомами. При цьому найчастішими є прояви з боку верхніх дихальних шляхів, тоді як підвищені температурні показники менш характерні.

Причини ГРВІ без температури

Відсутність підвищеної температури при ГРВІ має кілька можливих пояснень:

 • вірус є відносно слабким і не здатен викликати сильне запалення в організмі;
 • реакція кожного організму на вірусну інфекцію індивідуальна. У деяких людей висока температура може бути типовою відповіддю на інфекцію, тоді як у інших вона може залишатися в межах норми;
 • якщо людина приймає такі препарати як Парацетамол або Ібупрофен, це може приховати підвищення температурних показників;
 • після вакцинації проти грипу можна одержати легку форму захворювання без підвищення температурних показників. Це може бути пов’язано з тим, що вакцина допомогла імунній системі більш успішно боротися з вірусом.

Як протікає ГРВІ без температури

Респіраторні вірусні інфекції часто проявляються легкими або помірними симптомами та не завжди супроводжуються підвищенням температурних показників. Нижче наведено деякі з типових симптомів ГРВІ без температури:

 • першіння або біль у горлі;
 • нежить, закладеність носа;
 • кашель;
 • захриплість або втрата голосу;
 • головний біль;
 • біль у м’язах та суглобах;
 • слабкість, швидка втомлюваність.

Якщо виникають подібні симптоми ГРВІ, навіть без підвищення температурних показників, рекомендується симптоматичне лікування.

Як лікувати

Лікування ГРВІ без температури ґрунтується на полегшенні симптомів та підтримці загального стану організму. Нижче наведено деякі рекомендації:

 • відпочинок та пиття великої кількості води допомагають організму впоратися з інфекцією;
 • використання фізрозчину, сольового розчину або морської води для промивання носа допоможе зняти його закладеність;
 • застосування місцевих антисептичних препаратів для горла та ліків від кашлю полегшить неприємні симптоми;
 • підтримуючі комплекси вітамінів та мінералів допоможуть зміцнити імунну систему;
 • часте та ретельне миття рук допоможе запобігти поширенню інфекції.

ГРВІ може бути спричинене різними вірусами, і навіть без підвищених температурних показників воно може призвести до серйозних ускладнень. При погіршенні симптомів або наявності утрудненого дихання слід звернутися до лікаря для більш детальної діагностики та подальших рекомендацій щодо лікування.

Лікарі призначають:
флавовір ФЛАВОВІР – Лікування та профілактика грипу та ГРВІ. Пряма противірусна дія. Дозволений від народження. Дiзнатися більше
Чому при ГРВІ здається, що температура, а її немає?

Незважаючи на відчуття жару, фактична температура тіла може бути нормальною. Існує кілька пояснень цього явища. Запальні реакції супроводжуються вивільненням молекул цитокінів, що викликають відчуття жару. Організм активує свої захисні механізми, що призводить до збільшення обміну речовин та сприяє відчуттю підвищення температурних показників. У будь-якому випадку при ГРВІ рекомендується виміряти температуру за допомогою термометра для точності та вживати заходів для покращення самопочуття.

Чому нежить при ГРВІ без температури?

ГРВІ може проявлятися різноманітними симптомами і підвищення температурних показників не є обов’язковою ознакою. Перші дні зазвичай починаються з нежитю та закладеності носа, а потім з’являються інші симптоми. Виникнення нежитю та інших симптомів залежить від багатьох чинників, включаючи тип вірусу, вік і загальний стан імунної системи людини.

Що робити, якщо ГРВІ без температури?

ГРВІ зазвичай спричинені вірусами, тому антибіотики не допомагають у цьому випадку. Лікування спрямоване на підтримку організму в процесі одужання. Необхідно дотримуватись таких рекомендацій: відпочивати, пити багато рідини, використовувати засоби для симптоматичної терапії, уникати поширення інфекції, правильно харчуватися, робити інгаляції. Якщо симптоми посилюються, не проходять чи викликають занепокоєння, слід звернутися до лікаря. Це особливо важливо, якщо є проблеми з диханням та біль у грудях.

Чи можна заразити ГРВІ без температури?

Так, можна заразити інших людей на ГРВІ навіть без підвищеної температури. Віруси можуть передаватися повітряно-крапельним шляхом через мікрочастинки, що виділяються при кашлі, чханні або розмові. Тому важливо дотримуватись гігієнічних заходів та уникати контакту з хворими людьми, навіть якщо у них немає температури.

Чи можна з ГРВІ без температури ходити на роботу?

Відповідно до загальних рекомендацій для запобігання поширенню інфекцій, людям, які мають симптоми ГРВІ, слід залишатися вдома, щоб не заражати співробітників на роботі. Це важливо навіть у разі відсутності підвищеної температури. За потреби можна працювати з дому, щоб зменшити ризик передачі інфекції іншим людям.

Реклама
Ущелина хребта діагностується у кожного десятого
Тиждень Spina Bifida у Великобританії був присвяче...
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Реклама
Лікування бронхіту без антибіотиків
Як вилікувати бронхіт без антибіотиківПоширені пит...
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Реклама
Як без ліків швидко та ефективно вилікувати кашель
Для лікування кашлю лікарі рекомендують пити багат...
Фахівці назвали головні причини, через які розпадаються сімейні пари
Згідно зі статистикою, середня кількість розлучень...
Реклама