Лікування молочниці в домашніх умовах

Молочниця (кандидоз) — це поширена грибкова інфекція, яка може вразити будь-яку людину. Зазвичай для її лікування лікарі призначають лікарські препарати. Але деякі люди вважають за краще використовувати натуральні народні засоби від молочниці.

Існують докази того, що деякі домашні засоби допомагають при кандидозі. Але більшість із них ще не підтверджені клінічними випробуваннями.

Також варто врахувати, що лікування молочниці за один день народними засобами може бути складним, оскільки це інфекційне захворювання, що вимагає комплексного підходу до лікування. Домашні засоби можуть допомогти полегшити симптоми, але не здатні повністю позбавити від інфекції за один день.

У цьому огляді редакція Медправди розповідає, як лікувати молочницю в домашніх умовах і що говорять наукові дослідження про найпоширеніші народні засоби від кандидозу.

Як позбутися молочниці в домашніх умовах за допомогою йогурту і пробіотиків

Одні з найпоширеніших натуральних засобів від кандидозу — йогурт і пробіотики — спрямовані на відновлення популяції корисних бактерій, особливо Lactobacillus acidophilus, у піхві. Але, незважаючи на безліч досліджень на цю тему, дані про користь вживання корисних бактерій при молочниці у жінок для лікування вдома суперечливі.

Деякі дослідження показали користь йогурту. Наприклад, у дослідженні, опублікованому в Єгипетському журналі медсестер, взяли участь 200 жінок із вульвовагінальним кандидозом. Половина з них отримувала стандартне медичне лікування, а інша половина на додачу до стандартного лікування щоденно протягом двох тижнів вживала 1 склянку йогурту без цукру, що містить L. acidophilus. Ті, хто щодня вживав йогурт, відмічали менше симптомів, таких як вагінальні виділення, печіння під час сечовипускання, вагінальний свербіж і набряк вульви, ніж ті, хто лікувався тільки медикаментозними препаратами.

Дослідження, опубліковане на сайті бібліотеки медицини NLM, показало, що вживання пробіотиків на додачу до флуконазолу призвело до більшого поліпшення симптомів молочниці в домашніх умовах, ніж вживання тільки флуконазолу.

Інший огляд досліджень, опублікований на цьому ж сайті, показав, що штами Lactobacillus допомагають лікувати бактеріальний вагіноз, але не мають явної користі при кандидозі. Крім того, в оглядах зазначається, що багато клінічних досліджень на цю тему мали методологічні проблеми, що ускладнює отримання достовірних висновків.

У будь-якому разі, регулярне вживання корисних бактерій у їжу не завдає шкоди, тому можна без побоювань пробувати ці засоби при молочниці для лікування вдома.

Важливо! Не рекомендується наносити йогурт безпосередньо в піхву. Незважаючи на поради з інтернету, як позбутися молочниці назавжди в домашніх умовах, поміщення йогурту всередину піхви може сприяти зростанню дріжджоподібних грибків і посилити інфекцію.

Як вилікувати молочницю вдома без таблеток борною кислотою

Дослідження показують, що супозиторії з борною кислотою дуже ефективні проти молочниці під час лікування в домашніх умовах, особливо при рецидивуючих інфекціях та інфекціях, спричинених не Candida Albicans.

Дослідження, опубліковане на сайті видавництва Оксфордського університету, засвідчило, що застосування супозиторіїв з борною кислотою призвело до 92% виліковування вагінального кандидозу, а застосування гелю з борною кислотою — до 81% виліковування. Обидва засоби від молочниці в домашніх умовах були безпечні й добре переносилися.

Більш ранні дослідження показали, що вагінальні супозиторії з борною кислотою є більш ефективними проти інфекцій C. glabrata у жінок з діабетом (діабет є фактором ризику розвитку кандидозу), ніж пероральні препарати азолу. А огляд, опублікований у журналі жіночого здоров’я, показав, що це безпечна альтернатива препаратам азолу для домашнього лікування рецидивуючої вульвовагінальної молочниці (чотири або більше інфекцій протягом одного року), спричиненої не Candida Albicans.

Важливо! Борна кислота може іноді викликати подразнення і печіння піхви або шкірний висип. Тому, перш ніж лікувати молочницю в домашніх умовах борною кислотою, слід проконсультуватися з лікарем.

Як лікувати молочницю в домашніх умовах содою

Розведена харчова сода (бікарбонат натрію) може допомогти при лікуванні молочниці в домашніх умовах.

У дослідженні, опублікованому в Європейському журналі фармацевтичних наук, присвяченому використанню соди для лікування кандидозу, зазначається, що вона дійсно допомагає лікувати молочницю. Це підтверджує результати більш ранніх досліджень, у яких вивчали ефективність соди як дезінфекційного засобу проти Candida albicans, і було зроблено висновок, що харчова сода є «життєздатною альтернативою» лікарським препаратам.

Щоб вилікувати молочницю в домашніх умовах, слід розчинити половину чайної ложки харчової соди в 1 склянці теплої води. Потім нанести розчин ватним тампоном на уражені ділянки.

Як прибрати молочницю в домашніх умовах іншими засобами та способами

Під час пошуку відповіді на запитання «як позбутися молочниці назавжди народними засобами» в інтернеті згадуються часник, олія чайного дерева та спринцювання.

Часник

Численні дослідження свідчать, що часник має протигрибкові властивості. Дослідження, опубліковане на порталі PubMed, показало, що в лабораторних умовах чистий часник дуже добре діє проти C. albicans, порівняно з екстрактами цибулі та лимонного соку. Але немає жодних наукових досліджень, що підтверджують його використання для лікування молочниці народними засобами, як перорально, так і місцево. Тому краще уникати цього засобу.

Олія чайного дерева

Деякі жінки радять, що робити при молочниці в домашніх умовах. Вони пропонують наносити розбавлену олію чайного дерева на поверхню піхви за допомогою тампона-аплікатора. Ефірна олія відома своїми протимікробними властивостями. І дослідження, опубліковане на сайті NLM, підтвердило, що вона ефективна проти низки грибків, включно з Candida. Але, знову ж таки, це було лабораторне дослідження. Немає переконливих наукових доказів, що підтверджують її використання як народного засобу від молочниці.

Важливо! Нанесення олії чайного дерева або часнику на слизову оболонку піхви може призвести до таких неприємних побічних ефектів, як подразнення і печіння.

Спринцювання

Спринцювання і лікування молочниці вдома несумісні. Спринцювання може сприяти розвитку кандидозу, оскільки видаляє корисні бактерії з піхви. А при наявності інфекції воно може поширити її на шийку матки і в матку.

Як вилікувати молочницю в домашніх умовах назавжди

У легких випадках можна успішно лікувати молочницю в домашніх умовах. Але для остаточного позбавлення від неї і запобігання рецидивам може знадобитися зміна деяких звичок і способу життя.

Є кілька основних способів уникнути повторного розвитку кандидозу, щоб не довелося використовувати народні методи лікування молочниці:

  • дотримуватися правил гігієни — одна з найважливіших умов профілактики молочниці. Це означає регулярне миття геніталій. Слід також регулярно міняти тампони або прокладки під час місячних;
  • змінити одяг — при схильності до молочниці ліпше не носити обтислий одяг (наприклад, лосини або легінси), який може затримувати вологу і тепло. Натомість слід обирати вільні дихаючі тканини. Те ж саме стосується і спідньої білизни — краще обирати бавовну або інші натуральні тканини замість синтетичних;
  • змінити свій раціон — здорове збалансоване харчування важливе для загального стану здоров’я і може допомогти запобігти і прибрати молочницю в домашніх умовах. Але є кілька конкретних рекомендацій, які допоможуть знизити ризик. Скорочення споживання цукру, оскільки дріжджові грибки люблять ним ласувати. Це означає відмову від солодких продуктів і напоїв, а також рафінованих вуглеводів, таких як білий хліб і макарони. Натомість краще зосередитися на вживанні великої кількості свіжих фруктів і овочів, білків і цільнозернових продуктів. Також слід уникати вживання алкоголю та ліків, які можуть послабити імунну систему;
  • тримати стрес під контролем — стрес може негативно позначитися на всьому організмі, зокрема й на здоров’ї статевих органів. У стані стресу організм виробляє більше кортизолу, який може послабити імунну систему і зробити людину більш сприйнятливою до інфекцій.

В інтернеті можна знайти безліч інших народних засобів для лікування кандидозу, які практично не мають наукового обґрунтування, зокрема кокосову олію і яблучний оцет. Тому, перш ніж лікувати молочницю у жінок в домашніх умовах і пробувати будь-які альтернативні методи лікування, краще проконсультуватися з лікарем.

Поширені питання

Як вилікувати молочницю в домашніх умовах?

Деякі дослідження вказують на те, що вживання йогурту, який містить живі культури бактерій, може допомогти у відновленні балансу мікрофлори. Грибки, що спричиняють молочницю, харчуються цукром, тому обмеження споживання цукру і вуглеводів також може допомогти в боротьбі з інфекцією. Слід уникати використання мила або інших хімічних засобів у районі піхви, які можуть спричинити подразнення. Необхідно підтримувати ділянку піхви чистою і сухою. Після душу краще використовувати м’який рушник і не терти шкіру занадто сильно. Слід уникати носіння тісної спідньої білизни, а обирати бавовняну спідню білизну, яка дає змогу шкірі дихати. При підозрі на молочницю важливо проконсультуватися з лікарем. Він зможе підтвердити діагноз і призначити найефективніше лікування молочниці в домашніх умовах, включно з протигрибковими препаратами та іншими заходами.

Чим вилікувати молочницю в домашніх умовах за один день?

У домашніх умовах можна вжити деяких заходів і народних засобів при молочниці для полегшення симптомів, але повне вилікування за один день малоймовірне. Можна підмиватися вдома содовим розчином, приймати пробіотики або використовувати спеціальні супозиторії з пробіотиками. Важливо підтримувати хорошу гігієну, але уникати агресивних мийних засобів і мила, які можуть подразнювати шкіру. Одяг із натуральних матеріалів, таких як бавовна, допоможе запобігти розмноженню грибків.

Як зняти свербіж і печіння народними засобами від молочниці у жінок?

Хоча при молочниці народні засоби можуть допомогти полегшити симптоми, але для повного вилікування рекомендується звертатися до лікаря. Для полегшення свербежу і печіння можна змішати невелику кількість соди з водою, щоб отримати пасту і нанести її на уражені ділянки. Але цей засіб може лише тимчасово полегшити симптоми і не замінює повноцінного медичного лікування.

Чим підмиватися при молочниці в домашніх умовах?

Для полегшення свербежу та дискомфорту при молочниці в якості лікування народними засобами можна виконати підмивання статевих органів лужною водою (1 чайна ложка соди на 1 літр води). Але це не слід робити занадто часто, щоб не порушити природний pH піхви.

Як відновити мікрофлору після молочниці в домашніх умовах?

Прийом пробіотиків може допомогти у відновленні здорової мікрофлори в кишківнику і піхві. Ці народні засоби лікування молочниці містять корисні бактерії, які допомагають підтримувати баланс мікроорганізмів. Продукти харчування, багаті на пребіотики, такі як цільні злаки, овочі, фрукти та бобові, також можуть сприяти відновленню мікрофлори. Крім цього, слід дотримуватися правил гігієни, використовувати м’які мийні засоби, щоб уникнути подразнення та дисбалансу мікрофлори.

Реклама
Анатомія серцебиття
Серце складається із двох м'язових насосів, які за...
Аварія на Чорнобильській АЕС викликала зростання раку щитоподібної залози
Рак щитоподібної залози, що поширився серед дітей ...
Реклама
Пронос з кров'ю у дитини
Найімовірніші причини проносу з кров'ю у дітейНепе...
Пронос з кров'ю та слизом
Можливі причиниДіагностикаЛікуванняПрофілактикаПош...
Реклама
Денна сонливість може бути симптомом небезпечного захворювання
Надмірна денна сонливість (Excessive Daytime Sleep...
Контактні лінзи для очей можуть спричинити захворювання печінки та навіть раку: дослідження
Контактні лінзи є тонкими й гнучкими пластинками, ...
Реклама