Як виглядає молочниця на трусах

Одним із характерних симптомів молочниці (кандидозу) є виділення, які можуть залишатися на спідній білизні. Але варто врахувати, що не всі виділення пов’язані саме з молочницею, а можуть бути нормальним явищем або ознакою інших вагінальних захворювань.

Нижче редакція Медправди розповідає про все, що потрібно знати про фізичні прояви кандидозу: як виглядає молочниця на трусах і як вона відчувається. А також розглядає варіанти лікування цієї інфекції за допомогою місцевих або пероральних препаратів.

Як виглядають виділення на трусах при молочниці

У багатьох жінок часто виникає питання при наявності на спідній білизні білих сирнистих виділень, який вигляд має молочниця на трусах. Якщо говорити про фізичні ознаки, то за даними медичного ресурсу UpToDate, симптоми кандидозу можуть бути настільки розпливчастими, що перетинаються з іншими захворюваннями піхви, зокрема й зі схожими проявами бактеріального та цитолітичного вагінозу.

Молочниця на трусах може мати наступний вигляд:

  • білі густі виділення з піхви, пастоподібні за консистенцією і схожі на молоко, що згорнулося, або сир;
  • відсутність запаху або слабкий запах, який може нагадувати запах дріжджів.
Важливо! Близько однієї чайної ложки густих білих виділень на початку і наприкінці менструального циклу — це нормальне явище. Але, якщо виділення більше схожі на молоко, що згорнулося, і супроводжуються свербінням, це може свідчити про кандидозну інфекцію.

Відразу після закінчення менструації можна помітити ознаки поліпшення. Але, якщо інфекцію не було вилікувано, виділення на трусах і молочниця у жінок повернеться.

Інші симптоми молочниці

На відміну від бактеріального вагінозу, при якому до 84% випадків протікають безсимптомно, більшість людей з кандидозом знають про його наявність через фізичний дискомфорт, який він викликає.

Крім виділень на трусах, при молочниці присутні й інші симптоми кандидозної інфекції:

  • червоний, лускатий висип, який може поширюватися за межі вульви і на сідниці;
  • відчуття печіння під час статевого акту або сечовипускання;
  • болючість у піхві;
  • почервоніння і набряк вульви;
  • свербіж і подразнення в піхві та вульві.

Кандидоз зазвичай не викликає ран, виразок або горбиків на шкірі. Але їх буває важко відрізнити при наявності кандидозного висипу. У цьому випадку краще звернутися до лікаря.

Важливо! При кров’янистих, коричневих або зелених виділеннях із сильним запахом необхідно обов’язково перевіритися у лікаря. Це може бути ознакою інших захворювань, таких як бактеріальний вагіноз або ІПСШ, наприклад, трихомоніаз або хламідіоз.

Чи є запах у виділень при молочниці

Зазвичай при молочниці виділення на трусах не пахнуть. Але в деяких випадках можна помітити посилення дріжджового запаху, що нагадує запах пива або хліба.

У разі відчуття неприємного, тухлого або рибного запаху бажано якнайшвидше звернутися по медичну допомогу. Це може вказувати на інше захворювання, таке як бактеріальний або аеробний вагініт, трихомоніаз або гонорея.

Як лікувати молочницю

Згідно з даними клініки Мейо, вагінальний кандидоз легко лікується за допомогою протигрибкових препаратів протягом кількох днів або тижня:

  • міконазол — випускається у формі крему, гелю, вагінальних таблеток або супозиторіїв;
  • ністатин — доступний у вигляді мазі, крему, емульсії, вагінальних таблеток і капсул;
  • флуконазол — пероральний препарат, що випускається у формі таблеток або капсул. Його не рекомендується приймати вагітним, оскільки він може завдати шкоди плоду.

Якщо симптоми не минають і, як і раніше, спостерігаються виділення молочниці у жінок на трусах, слід відвідати лікаря, щоб розглянути інші способи лікування. Лікар може призначити більш тривалий курс місцевих протигрибкових засобів або прийом 2-3 доз пероральних препаратів.

Поширені питання

Як виглядає молочниця на трусах у жінок?

Молочниця або кандидоз проявляється у вигляді виділень із піхви, які можуть залишатися на трусах. Зазвичай вони білого або жовтуватого кольору і мають густу пухку консистенцію, схожу на кисломолочний сир. Виділення також можуть супроводжуватися свербінням і печінням у ділянці статевих органів.

Як відрізнити молочницю від звичайних виділень у жінки?

Звичайні виділення у жінок можуть варіюватися в кольорі та консистенції залежно від фази менструального циклу. Але вони не мають сирнистої консистенції і не супроводжуються сильним свербінням або печінням.

Як виглядає молочниця на трусах у чоловіків?

Розвиток кандидозу статевих органів можливий і у чоловіків. У таких випадках на трусах можуть з’явитися білі грудкуваті сирнисті виділення, подібні до тих, які виникають у жінок.

Чи можна з чимось переплутати молочницю на трусах?

Виділення при молочниці можуть бути схожі з виділеннями при інших захворюваннях в інтимній зоні, наприклад, бактеріальний вагіноз або інфекції, що передаються статевим шляхом. У разі сумнівів або незвичайних симптомів краще звернутися до лікаря для встановлення діагнозу і лікування.

При якій температурі гине молочниця на трусах?

Грибок Candida можна усунути з трусів під час прання з температурою води вище 60℃. Це стандартна рекомендація для знищення грибків і бактерій на білизні.

Реклама
Анатомія серцебиття
Серце складається із двох м'язових насосів, які за...
Аварія на Чорнобильській АЕС викликала зростання раку щитоподібної залози
Рак щитоподібної залози, що поширився серед дітей ...
Реклама
Пронос з кров'ю у дитини
Найімовірніші причини проносу з кров'ю у дітейНепе...
Пронос з кров'ю та слизом
Можливі причиниДіагностикаЛікуванняПрофілактикаПош...
Реклама
Денна сонливість може бути симптомом небезпечного захворювання
Надмірна денна сонливість (Excessive Daytime Sleep...
Контактні лінзи для очей можуть спричинити захворювання печінки та навіть раку: дослідження
Контактні лінзи є тонкими й гнучкими пластинками, ...
Реклама