Як зняти свербіж при молочниці

Молочниця (кандидоз) — це грибкова інфекція, викликана надлишковим зростанням дріжджоподібних грибків Candida. Їхнє неконтрольоване розмноження може призвести до появи неприємних симптомів, включно з сирнистими виділеннями з піхви, відчуттям печіння під час сечовипускання та статевого акту, а також постійним жахливим свербінням при молочниці, який іноді стає нестерпним.

У цьому огляді редакція Медправди розглядає практичні та ефективні методи, чим зняти свербіж під час молочниці в домашніх умовах, дає корисні поради, які приносять полегшення. А також розповідає про використання протигрибкових кремів і заспокійливих прохолодних компресів, які допоможуть позбутися дратівливих симптомів кандидозу.  

Чим зняти свербіж при молочниці

Насамперед необхідно правильно підібрати лікування кандидозу. Його мета полягає в тому, щоб зупинити надлишковий ріст грибків Candida і полегшити дискомфорт, який він викликає. Нижче редакція Медправди розглядає кілька ефективних способів, що робити при молочниці, якщо сильний свербіж.

Як прибрати свербіж при молочниці місцевими протигрибковими препаратами

Протигрибкові креми, мазі та супозиторії є основною зброєю, чим прибрати свербіж при молочниці. Вони містять речовини (клотримазол, міконазол), які впливають безпосередньо на грибки Candida. Щоб ефективно використовувати протигрибковий крем, слід вимити уражену ділянку і нанести на неї тонкий шар засобу. CDC рекомендує застосовувати ці препарати щовечора перед сном протягом 7-14 днів. Необхідно обов’язково дотримуватися інструкції до препарату і використовувати його відповідно до рекомендацій лікаря.

Важливо! Якщо сильний свербіж при молочниці та інші симптоми не поліпшуються після використання місцевих протигрибкових засобів протягом тижня, слід обговорити з лікарем інші варіанти лікування.

Як прибрати свербіж від молочниці за допомогою пероральних препаратів

У більш важких випадках або в разі рецидивуючого кандидозу лікар може призначити пероральні протигрибкові препарати, наприклад, флуконазол. Вони випускаються у формі таблеток або капсул. Згідно з даними NHS, часто для лікування інфекції достатньо всього 1-2 доз. Необхідно обов’язково дотримуватися рекомендацій лікаря щодо дозування і тривалості прийому.

Як зняти свербіж при молочниці народними засобами

Тим, хто віддає перевагу народним методам лікування, можуть допомогти такі засоби, як пробіотики, йогурт, розчин харчової соди, борна кислота або розведена олія чайного дерева. Вони допомагають відновити баланс мікрофлори організму, але їхня ефективність може бути неоднаковою у різних людей.

Як зменшити свербіж при молочниці за допомогою гігієни та зміни способу життя

Дотримання правил особистої гігієни та коригування способу життя можуть доповнити будь-яке лікування. Відмова від тісного одягу, носіння дихаючих тканин і підтримання сухості в ураженій ділянці допоможуть запобігти рецидиву вагінального кандидозу. Послідовність у лікуванні та дотримання рекомендацій з гігієни та зміни способу життя є ключовими факторами для ефективного усунення симптомів кандидозу.

Як зняти свербіж при молочниці за допомогою прохолодних компресів

Прохолодні компреси — простий і ефективний спосіб, як зняти свербіж при молочниці швидко. Вони можуть принести негайне полегшення, заспокоюючи запалені й сверблячі ділянки. Кандидоз часто призводить до почервоніння і подразнення, а прохолода компресу допомагає зменшити запалення і прибрати свербіж при молочниці.

Як позбутися свербежу при молочниці за допомогою прохолодних компресів:

  • підготувати чисту м’яку тканину або марлю і доступ до холодної води. Тканина обов’язково має бути чиста, щоб запобігти додатковому подразненню ураженої ділянки;
  • намочити тканину прохолодною водою. Вона має бути вологою, але не мокрою. Вичавити зайву воду, щоб вона не капала;
  • акуратно прикласти вологу тканину до ураженої ділянки, де відчувається свербіж при молочниці, на 10-15 хвилин. За необхідності можна повторити цю процедуру кілька разів на день.
Важливо! Слід уникати тертя ураженої ділянки, оскільки воно може спричинити додаткове подразнення шкіри. Мета компресу — забезпечити охолоджувальний заспокійливий ефект.

Поради, як прибрати свербіж при молочниці в домашніх умовах, для ефективного полегшення стану:

  • перед використанням вологу тканину можна покласти на кілька хвилин у холодильник, щоб посилити охолоджувальний ефект;
  • накладати компрес обережно, щоб не викликати додаткового подразнення;
  • стежити за чистотою тканини під час кожного використання, щоб уникнути потрапляння бактерій на уражену ділянку.

Прохолодні компреси — зручний і швидкий спосіб полегшити неприємні відчуття та зняти свербіж при молочниці. Хоча вони приносять тимчасове полегшення, але можуть стати корисним доповненням до загальної стратегії лікування, поряд із протигрибковими препаратами та коригуванням способу життя.

Варто врахувати, що свербіж може бути симптомом не тільки кандидозу, а й багатьох інших захворювань. Він може бути викликаний такою проблемою, як сухість піхви або хімічні подразники, наприклад, ті, що містяться в ароматизованому милі. Свербіж також може бути проявом бактеріального вагінозу або інфекції, що передається статевим шляхом (ІПСШ). Тому за наявності ділянок, що сверблять, найкраще записатися на прийом до лікаря, щоб дізнатися точний діагноз і отримати рекомендації щодо лікування.

Поширені питання

Чому при молочниці свербить?

Свербіж при кандидозі виникає через подразнення слизової оболонки ураженої ділянки грибком і його продуктами обміну. Він може бути більш вираженим перед або під час менструації, тому що в цей час змінюється pH піхви, що може сприяти розмноженню грибка.

Свербіж при молочниці: чим зняти?

Прибрати свербіж від молочниці допоможе застосування місцевих протигрибкових засобів і прохолодних компресів. Слід уникати використання мила або інших агресивних мийних засобів у ділянці статевих органів. Краще обирати м’які гіпоалергенні засоби для гігієни. Необхідно зменшити споживання цукру, оскільки він може сприяти розвитку грибкової інфекції.

Яка мазь допомагає від свербежу при молочниці?

Зазвичай рекомендується застосування протигрибкових мазей і кремів від свербежу при молочниці, які містять клотримазол, міконазол або інші антимікотики. Але, перш ніж використовувати будь-який лікарський засіб, важливо обговорити це з лікарем.

Як полегшити свербіж при молочниці содою?

Слід розчинити 2 чайні ложки соди в 1 літрі теплої води і використовувати цей розчин для підмивання сверблячої ділянки. Після цього необхідно витерти цю ділянку насухо.

Чи потрібно мити всередині при молочниці?

За наявності кандидозу ділянку піхви і зовнішні статеві органи слід мити ретельно і дбайливо, використовуючи м’яке мило і теплу воду. Але важливо уникати введення води або інших розчинів всередину піхви, оскільки це може погіршити стан і порушити природний баланс мікрофлори.

Реклама
Кожен п'ятий житель планети страждає від алергічного риніту
Сінна лихоманка, або алергічний риніт, є поширеною...
Анатомія серцебиття
Серце складається із двох м'язових насосів, які за...
Реклама
Хронічний гайморит
Причини переходу гострої форми гаймориту в хронічн...
Пронос із кров'ю
Кровава діарея — причиниКров у проносі — коли звер...
Реклама
Денна сонливість може бути симптомом небезпечного захворювання
Надмірна денна сонливість (Excessive Daytime Sleep...
Контактні лінзи для очей можуть спричинити захворювання печінки та навіть раку: дослідження
Контактні лінзи є тонкими й гнучкими пластинками, ...
Реклама