Юлія Жарікова: «Захист дітей від укусів комарів – найкраще забезпечують репеленти з натуральними складниками»

Юлія Жарікова: «Захист дітей від укусів комарів - найкраще забезпечують репеленти з натуральними складниками»

Сьогодні на «Медправді» у нас цікавий співрозмовник – лікар-педіатр Юлія Жарікова, а говорити ми будемо про проблему, яка актуальна саме в літньо-осінній період. Тема нашої бесіди – комахи, які не просто не дають спокійно спати вночі та розслабитися під час відпочинку на природі, а ще й залишають дуже багато больових відчуттів.

Особливо цікава ця тема батьків, тому, що говорити ми будемо про комарині укуси та дітей. Для них це справжня проблема, адже це: покусані руки та ноги, коли місце укусу болить, чухається та пече, а дитина плаче… Будемо сьогодні розбиратися, як захистити дитину від укусів комарів та як зменшити неприємні відчуття після укусу цих комах? 

– Пані Юлія, розкажіть, будь ласка, чим можуть бути небезпечні укуси комарів з медичної точки зору?

– Цілком згодна з Вами, літо та осінь – дуже вдалий час для прогулянок на свіжому повітрі. Але не варто ідеалізувати природу, яка інколи буває агресивною, зокрема через активність тих же різних видів комах. Батьки знають, що саме діти найчастіше страждають від укусів комарів. І якщо доросла людина може відмахнутися від набридливої істоти, то у беззахисної дитини майже не має шансів уникнути укусу комара. І навіть якщо ви дуже добре пильнуєте за дитиною, то можете не помітити комара, тому що вони мають звичку ховатися в шкірній складці на шийці або на ручці. 

– Чому саме дітей найчастіше кусають комарі: є якісь особливості шкіри чи крові? З чим це пов’язано?

– Комар реагує на виділення вуглекислого газу. Шкіра малюка дихає набагато інтенсивніше, ніж шкіра дорослої людини. За рахунок більш розвиненої мережі судин та тонкого поверхневого шару, дихання через шкіру дорівнює 1-му відсотку від загального повітряного обміну. Тому підвищене виділення вуглекислого газу у дітей, відповідно приваблює комах. 

– І що з цим робити, чи можна якось запобігти тому, що дитину покусають комарі?

– Можна, звичайно. Існує декілька напрямків, за допомогою яких ви можете захистити свою дитину від укусів. Перш за все, якщо мова йде про приміщення, то потрібно використання сітки на вікнах або застосовувати фумігатори. Але тут думки дослідників розходяться. Існують припущення, що синтетичні хімічні речовини, що використовуються в фумігаторах, можуть негативно впливати на загальний стан дитини. Тому, безсумнівно, найбільш безпечним засобом є користування репелентами. 

– Якщо мама чи тато не встигли захистити дитину, і її покусали комарі, що треба мати «під рукою», щоб допомогти?

– Перша ознака укусу комара – це свербіння, яке починається відразу після того, як комар наїсться і відлетить. Щоб зменшити це свербіння, яке дуже часто заважає дитині спокійно спати, варто нанести на місце укусу спеціальний гель від запалення після укусів комах. Але основні зусилля батькам варто прикласти для попередження укусу комарів, тобто застосування препаратів, які за своїм механізмом дії відлякують комарів.

Ця група препаратів називається репелентами й в магазинах та аптеках існує дуже великий асортимент цих засобів. 

– До речі, з приводу асортименту, на полицях дуже багато засобів захисту від комарів для дітей. Чим відрізняються ці препарати між собою, та що треба враховувати у виборі батькам?

– Перш за все, різниця полягає в активних речовинах. Якщо ми шукаємо репелент для дитини, тим більш для своєї улюбленої дитини, ми мусимо шукати засіб з вмістом природних речовин, уникаючи синтетичних. Бо основна вимога до репелентів – це безпека для дитини. І я б хотіла наголосити – безпека і ще раз безпека, коли йде мова про здоров’я малюка.

Така безпека та водночас антисептична, протизапальна та заспокійлива дія властива оліям герані та траві лемонграсу. Варто зазначити, що лікувальні властивості та ефективність олії герані вже досліджувались. Отримані результати попереднього дослідження свідчать, що після нанесення на уражене місце, олія герані, завдяки позитивному впливу на мікроциркуляцію шкіри, сприяє зменшенню набряку та заспокоює свербіння. Тобто це дозволить усунути неприємні відчуття та заспокоїть дитину.

Особливістю олії лемонграсу є дезинфікуюча та місцева охолоджувальна дія, що теж зменшує подразнення шкіри та больові відчуття у дитини. Крім того, є ще одна особливість лемонграсу, про яку варто сказати. Ця дивовижна трава містить вітаміни групи B, жирні кислоти та такі мікроелементи, як селен та залізо. Всі ці інгредієнти пришвидшують загоєння ран на шкірі. 

Я хочу сказати, що ми не унікальні у своїх прагненнях дати своїм малюкам найкраще. Відповідно даних Всесвітньої організації охорони здоров’я, 80% людей нашої планети намагаються використовувати для дітей репеленти саме з натуральними інгредієнтами. 

Здоров’я вам та вашим малюкам

Реклама
До 2040 року хворих на рак простати вдвічі збільшиться
За прогнозами, до 2040 року кількість чоловіків з ...
Камера-таблетка для виявлення раку товстої кишки
Управління санітарного нагляду за якістю харчових ...
Реклама
Ерозивний гастрит
Види ерозивного гастритуЕрозивний гастрит — симпто...
Неатрофічний гастрит
Причини розвитку неатрофічного гастритуХронічний н...
Реклама
Вчені назвали продукти, які можуть замінити гліцин
Гліцин є однією із 20 амінокислот, з яких будуютьс...
Вчені сказали, скільки води треба пити перед сном
Для нормального функціонування клітин, тканин та о...
Реклама