10 000 кроків на день може замінити підйом сходами: вчені

10 000 кроків на день може замінити підйом сходами: вчені

Дослідники з Тулейнського університету (США) не заперечують користь ходьби на великі відстані, але вважають, що її може замінити підйом сходами.

Експерти вважають, що замість того щоб робити щодня 10 050 кроків, достатньо підійматися на 20 сходинок, або п’ять стандартних сходових прольотів. Це допоможе знизити ризик розвитку серцево-судинних захворювань.

— Такі короткі сплески інтенсивної активності, як підйом сходами, є гарним способом покращити кардіореспіраторну форму та ліпідний профіль людям, які не можуть відповідати поточним рекомендаціям щодо фізичної активності, особливо літнім, — пояснив провідний автор дослідження доктор Лу Ці, передає Radio ZET.

Експерти провели дослідження за участю 450 осіб. Вони розрахували сприйнятливість учасників до серцево-судинних захворювань на основі сімейного анамнезу та факторів ризику — генетичних та негенетичних. Потім опитали пацієнтів про їхній спосіб життя, а також про те, як часто вони підіймаються сходами. І протягом кількох років спостерігали за здоров’ям добровольців.

Вчені виявили, що підйом за певною кількістю сходів на день призводить до зниження ризику серцево-судинних захворювань у тих людей, які вже були відносно менш сприйнятливими до нього. Також ходьба сходами допомагає знизити ризик розвитку серцевих захворювань у людей, схильних до них.

Дослідження опубліковано в журналі Atherosclerosis («Атеросклероз»).

Реклама
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Як нервові клітини реагують на тепло
Знання того, як клітини виявляють температуру та д...
Реклама
Противірусні препарати при ГРВІ
Респіраторно-синцитіальний вірус (РСВ)Вірус парагр...
Ліки від ГРВІ
Ліки при легких ГРВІ Лікарські препарати при тяжки...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама