2 хвилини занять спортом допоможуть зміцнити здоров’я серця та судин: дослідження

2 хвилини занять спортом допоможуть зміцнити здоров'я серця та судин: дослідження

Відповідно до рекомендацій фахівців Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), дорослим віком від 18 до 64 років слід приділяти на тиждень не менше 150 хв помірної фізичної активності або 75 хв інтенсивної фізичної активності. Це можуть бути різні види активності та вправи, такі як аеробіка, біг, плавання, йога та інші.

Але як бути тим, хто не має часу для занять спортом? У такому разі вчені Сіднейського університету (Австралія) радять приділити фізичну активність лише 2 хв на день або 14 хв на тиждень.

Фахівці проаналізували взаємозв’язок між тривалістю та частотою фізичної активності та смертністю та захворюваністю на серцево-судинні захворювання та рак у літніх людей. Протягом семи років вони вивчали медичні дані, отримані з Британського біобанку, про стан здоров’я 71 000 осіб, середній вік яких становить 62,5 року.

Не викликає подиву, що ризик небажаних проявів знижується зі збільшенням тривалості та частоти фізичних навантажень. Однак виявилось, що навіть невеликі зусилля мають позитивний ефект.

В учасників, які не займалися фізичною активністю, ризик смертності протягом п’яти років становив 4%. При цьому у тих, хто тренувався менше ніж 10 хвилин на тиждень, він знижувався вдвічі. При інтенсивних, але коротких тренуваннях до 2 хвилин чотири рази на тиждень він зменшувався на 27%. Щоденні короткі тренування допомагали знизити ризик розвитку серцево-судинних захворювань на 16% та онкологічних — на 17%.

Дослідження показало, що навіть короткі періоди фізичної активності можуть покращити кровообіг, знизити рівень появи стресу та підвищити настрій. Для досягнення такого ефекту достатньо робити швидкі піші прогулянки, робити зарядку, підійматися сходами. Це збільшить серцевий ритм та активує м’язи.

Результати дослідження опубліковано в European Heart Journal (Журнал Європейського товариства кардіологів).

Реклама
Камера-таблетка для виявлення раку товстої кишки
Управління санітарного нагляду за якістю харчових ...
У США ліквідували мережі з поширенню наркотиків, які можуть спричинити сексуальну агресію на побаченнях
Підставка для напоїв з детекторною смужкою дозволи...
Реклама
Бактеріальний синусит
Бактеріальний синусит — симптоми, причини та факто...
Хронічний гастрит
Класифікація хронічного гастриту за формами, видам...
Реклама
Кожен четвертий хворий на цукровий діабет страждає на серцеву недостатність: вчені
Цукровий діабет є хронічним захворюванням, що хара...
Вчені сказали, чи треба спати вісім годин на добу після 40 років
Ідея про те, що дорослій людині потрібно спати віс...
Реклама