

Тим, кому було призначено 10 або більше ліків, мали втричі вищий ризик небажаних ефектів
Вчені Університетського коледжу Корка (Ірландія) провели шестирічне дослідження, присвячене несприятливим лікарським ефектам, за участю 592 пацієнтів віком 70 років і старше.
Загалом більшість виявлених побічних реакцій були м’якими, 11% — помірними за своєю тяжкістю і лише вісім (1,35%) пацієнтів було госпіталізовано внаслідок тяжких реакцій.
При цьому експерти зазначили, що понад 25% людей похилого віку, які тривалий час приймали препарати, відчували щонайменше одну несприятливу лікарську реакцію (ADR). Ризик її підвищувався втричі та виявлялся у вигляді нудоти чи набряку, якщо людина приймала від десяти різних ліків.
— Ми виявили, що жінки вдвічі частіше зазнають побічних дій ліків, ніж чоловіки. Це тим, що можуть по-різному реагувати вплив ліків, як корисних, і шкідливих. Також те, як організми обробляють та розщеплюють ліки, може змінюватись залежно від статі, — зазначила професор університету Емма Уоллес, цитує Mail Online.
Як проявляється несприятлива побічна реакція (ADR)
Найчастіше ADR викликали препарати, які використовують при високому кров’яному тиску та інших серцевих захворюваннях, сильні знеболювальні, такі як трамадол, та антибіотики, такі як амоксицилін.
Дослідження опубліковане у Британському журналі загальної практики.
Читайте також: Побічні ефекти вакцини Pfizer у дітей віком 12-15 років: дослідження