25% поляків страждають від ожиріння

25% поляків страждають від ожиріння

За даними звіту, опублікованого Our World in Data, понад 4,5 млн людей у світі передчасно помирають через ожиріння. Цією хворобою цивілізації XXI століття страждають дедалі більше європейців. Згідно зі звітом, Польща увійшла до п’ятірки найогрядніших країн Європи. Згідно зі статистикою, кожен четвертий поляк страждає на ожиріння, а 59% поляків мають проблеми з підтриманням здорової ваги тіла. Чому?

— Їжа стала одним із найбільших задоволень. У людей з’явився необмежений доступ до їжі. Не виходячи з дому, можна замовити будь-які продукти. До того ж після пандемії COVID-19 люди стали менше виходити з дому та виявляти фізичну активність. При цьому вони все більше схильні до стресу, — пояснив дієтолог Ханна Столінська в інтерв’ю порталу Dziennik.pl.

Проблема ожиріння торкається все більше молодих людей. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), вона охоплює понад 10% дітей та підлітків у світі. Причина тому — потяг до солодких напоїв та напівфабрикатів, багатих на цукор, сіллю, неякісні жири та калорії.

Надмірна вага та ожиріння призводять до низки ускладнень та захворювань. Дослідження показують, що вони можуть скоротити життя майже чотири роки.

Ожиріння потребує лікування. Однак дієтолог не радить дотримуватися низькокалорійних дієт з метою схуднення. Вони можуть завдати більше шкоди, ніж користі.

— За різким схудненням слідує ефект «йо-йо», який викликає ще більший набір ваги та різні проблеми з обміном речовин, — попереджає Ханна Столінська і радить не шукати коротких шляхів.

Реклама
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Як нервові клітини реагують на тепло
Знання того, як клітини виявляють температуру та д...
Реклама
Противірусні препарати при ГРВІ
Респіраторно-синцитіальний вірус (РСВ)Вірус парагр...
Ліки від ГРВІ
Ліки при легких ГРВІ Лікарські препарати при тяжки...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама