35% хворих на гіпотиреоз відчувають головний біль: ендокринолог

35% хворих на гіпотиреоз відчувають головний біль: ендокринолог

Гіпотиреоз — це стан, при якому щитоподібна залоза не виробляє достатньої кількості гормонів, таких як трийодтиронін (T3) та тироксин (T4), які регулюють метаболізм в організмі.

Причини розвитку гіпотиреозу

  • Запалення щитоподібної залози (хронічний тиреоїдит);
  • хірургічне видалення частини щитоподібної залози;
  • радіаційна терапія;
  • аутоімунні захворювання;
  • прийняття деяких ліків. 

До ранніх симптомів цього захворювання відносяться втома, пригнічений настрій та почуття холоду — здебільшого руки та ноги прохолодні. При прогресуванні гіпотиреозу з’являються подальші симптоми, пов’язані з уповільненням обміну речовин. Серед них — набір ваги, запори (уповільнена перистальтика кишківника), набряки, сухість шкіри, випадання волосся та головний біль.

— Уже в 90-х роках ХХ століття вчені стверджували, що у 35% пацієнтів, у яких вперше було діагностовано гіпотиреоз, протягом двох місяців розвиваються різні по виду та тяжкості головні болі: від звичайних легких та до двосторонніх, — пояснює ендокринолог кафедри діабетології. Університет Миколи Коперника (Польща), цитує портал Poradnik Zdrowie.

Також дослідження показують, що такі хворі схильні до ризику розвитку мігрені. Вчені пояснюють це тим, що при гіпотиреозі спостерігається здавлювання структур головного мозку, що спричинює підвищену чутливість ноцицепторів, які реагують на біль.

— Майже в половині випадків ефективна замісна терапія при гіпотиреозі допомагає досягти зникнення больових симптомів, — запевняє лікар.

Лікування гіпотиреозу зазвичай включає приймання синтетичних гормонів щитоподібної залози, наприклад левотироксину, щоб компенсувати нестачу природних гормонів. Це допомагає не тільки покращити стан хворого, але й позбавити його головного болю.

Реклама
Ущелина хребта діагностується у кожного десятого
Тиждень Spina Bifida у Великобританії був присвяче...
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Реклама
Лікування бронхіту без антибіотиків
Як вилікувати бронхіт без антибіотиківПоширені пит...
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Реклама
Як без ліків швидко та ефективно вилікувати кашель
Для лікування кашлю лікарі рекомендують пити багат...
Фахівці назвали головні причини, через які розпадаються сімейні пари
Згідно зі статистикою, середня кількість розлучень...
Реклама