4 небезпечні захворювання, на які вказує пародонтит

4 небезпечні захворювання, на які вказує пародонтит

Згідно зі статистикою, від 20 до 50% людей у ​​світі страждають від пародонтиту, або запалення тканин, які оточують зуб. Якщо на ранній стадії, гінгівіті, пародонтит піддається лікуванню, то на пізній, періодонтиті, приймає незворотний характер, що призводить до втрати зуба. Однак, попереджають лікарі, нерідко це запалення ясен є симптомом інших тяжких захворювань

1. Хвороба Альцгеймера

Згідно з дослідженнями вчених, якщо пародонтит спостерігається понад 10 років, ризик такого психічного розладу, як хвороба Альцгеймера, зростає до 70%. Такого висновку фахівці дійшли після того, як вивчили мозок людей, що померли від хвороби Альцгеймера. І виявили в ньому бактерії, які викликають пародонтит.

2. Серцево-судинні захворювання

Вчені провели дослідження за участю 1600 осіб віком від 60 років. У 30% з них запалення ясен було пов’язано з ризиком серцевого нападу. Недавнє відкриття фахівців показало, що хронічне запалення ясен змушує стовбурові клітини організму виробляти гіперреактивну групу нейтрофілів, білих кров’яних клітин раннього захисту. Вони можуть пошкодити слизову оболонку артерій, що призведе до накопичення атеросклеротичних бляшок.

3. Цукровий діабет ІІ типу

Захворювання ясен часто виникає при цукровому діабеті ІІ типу. Щобільше, пародонтит збільшує ризик його виникнення. Крім того, було доведено, що це захворювання ясен сприяє порушенню сигналів інсуліну та резистентності до інсуліну, які можуть збільшити цукровий діабет ІІ типу.

Клінічні дані показали, що регулярне чищення зубів може покращити контроль рівня цукру в крові у пацієнтів з діабетом протягом кількох місяців, що ще раз підтверджує зв’язок між цими двома захворюваннями.

4. Пухлини

Згідно з дослідженнями, пацієнти, які мали пародонтит, на 43% частіше були розташовані до раку стравоходу і на 52% — до раку шлунка. Згідно з іншими даними, у людей з хронічним захворюванням ясен схильність до будь-якого виду раку збільшувалася на 14–20%. Вчені вважають, що запалення ясен порушує функціональність здорових клітин, що підвищує ризик розвитку пухлин.

Читайте також: Пародонтит може збільшити ризик розвитку раку ротової порожнини

Реклама
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Як нервові клітини реагують на тепло
Знання того, як клітини виявляють температуру та д...
Реклама
Противірусні препарати при ГРВІ
Респіраторно-синцитіальний вірус (РСВ)Вірус парагр...
Ліки від ГРВІ
Ліки при легких ГРВІ Лікарські препарати при тяжки...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама