4 небезпечних звички пити каву, від яких треба відмовитись

Дата створення: 15 Лютого 2022
Дата оновлення: 15 Квітня 2023
4 небезпечних звички пити каву, від яких треба відмовитись

Цей ароматний напій допомагає сконцентруватись. Проте зловживання його може бути небезпечним для здоров’я

Занадто багато кави

Вчені провели дослідження за участю 40 000 осіб та з’ясували, що споживання більш ніж чотирьох чашок кави на день небезпечне не тільки для серця, а й для життя. А ось три-чотири чашки щодня цього напою, на думку дослідників, безпечні та допустимі.

… або кофеїну

Кофеїн, який міститься в каві, має заохочувальний ефект і сприяє покращенню самопочуття. Однак зайвий його вміст може порушити серцевий ритм, підвищити артеріальний тиск та стати причиною зневоднення. Згідно з даними сайту Healthline, споживання більш понад 1000 мл кофеїну на день може спричинити негативні наслідки для здоров’я, у тому числі підвищену тривожність, безсоння та проблеми із травленням.

Коли солодко — гірко

Відповідно до досліджень, надмірне споживання цукру може призвести до передчасної смерті. Причиною цього стане не ожиріння, а зневоднення, пов’язане з високим рівнем цукру в крові. Адже якщо не контролювати його рівень у крові, це піддає організм ризику цукрового діабету ІІ типу.

  • В одній чашці лате, завареній у кафе, міститься близько 30 г цукру. Приготуйте вдома цей напій, так що ви зможете контролювати кількості цукру в ньому.

Обережно з молочними вершками

У молочних вершках, крім жиру, міститься 9% молочного цукру та 39% сахарози. Тому додавати їх у каву треба дуже помірно, інакше можна отримати зайву порцію цукру. Ще краще — замінити рослинним молоком, наприклад мигдальним.

Читайте також: Кава захищає печінку від раку: вчені

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама