4 популярні методики, які допоможуть продовжити життя

4 популярні методики, які допоможуть продовжити життя

Згідно з ринковим звітом Grand View Research, очікується, що до 2028 року світовий ринок довголіття досягне вартості майже 183 млрд доларів. Вчені назвали 4 методики, які допоможуть довго залишатися у добрій фізичній формі та не витратити на це багато грошей.

1. Кріотерапія

Купання в ополонці, прийняття холодної душі або проведення кріотерапії — вплив холодом допомагає сповільнити біологічний годинник. Ефект настає відразу після настання теплового шоку. Підвищується вироблення адреналіну та дофаміну, що забезпечує приплив енергії. Це також може зміцнити організм і запобігти розвитку запалення. Проте вчені попереджають: кріотерапія корисна не для всіх, а тепловий удар може смертельно небезпечним.

2. Інтервальне голодування

Ще нещодавно дієтологи стверджували, що харчуватися потрібно часто, невеликими порціями, але регулярно. Проте японський фізіолог, професор Йосінорі Осумі заперечила це твердження. Дослідження аутофагії та процесів регенерації клітин показали, що інтервальне голодування, або утримання від їжі протягом певного періоду часу, може бути корисним не тільки для тих, хто страждає на ожиріння або діабет. Таке харчування зміцнює організм від руйнівного впливу окислювального стресу.

Проте вчені припускають, що інтервальне голодування загрожує ефектом йо-йо або поверненням втраченої ваги. Таке харчування корисне лише в період андропаузи та менопаузи, коли обмін речовин природно сповільнюється.

3. Рослинна дієта

Вважається, що рослинне харчування набагато корисніше за те, що містить тваринні жири. Експерти пояснюють це тим, що червоне м’ясо є канцерогеном. Тому ті, хто відмовляються від нього, живуть довше та мають міцне здоров’я. Проте єдиного рецепта для всіх не існує.

4. Метформін не лише при діабеті

Метформін використовують при лікуванні резистентності до інсуліну та діабету. Нормалізація рівня глюкози допомагає уповільнити процес старіння та захистити від розвитку раку. Тому деякі лікарі рекомендують приймати метформін у профілактичних цілях тим, хто не має схильності до діабету.

Реклама
Боротьба з туберкульозом відновлюється після пандемії COVID-19, але все ще відстає від мети
Згідно з доповіддю Всесвітньої організації охорони...
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Реклама
Вітаміни при ГРВІ
Які вітаміни найчастіше призначають при ГРВІВітамі...
Лікування ГРВІ в домашніх умовах
Симптоми ГРВІЯк лікувати ГРВІ в домашніх умовах — ...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама