4 поширені міфи про ожиріння

Дата створення: 29 Грудня 2021
Дата оновлення: 16 Квітня 2023
4 поширені міфи про ожиріння

За даними Всесвітньої організації здоров’я (ВООЗ), кожен третій на планеті має зайву вагу. А до 2030 року у Європі очікується пандемія ожиріння. Незважаючи на таку широку тенденцію, досі цей стан овіяний багатьма міфами, які пора розвінчати

Міф №1. Щоб скинути вагу, треба мало їсти та більше рухатися

Факт. У багатьох випадках це допомагає. Але є й інші фактори, які можуть сприяти ожирінню. Серед них: хронічний стрес, нестача сну, ендокринні захворювання та прийом деяких препаратів.

Міф №2. Ожиріння викликає діабет

Факт. Ожиріння є серйозним фактором ризику розвитку діабету II типу. Але це зовсім не означає, що саме так станеться. Ожиріння також провокує появу гестаційного діабету під час вагітності, але не передбачає розвиток діабету I типу.

Міф 3. Люди з ожирінням ліниві

Факт. Малорухливий спосіб життя сприяє появі зайвої ваги, а активний – її зниженню. Але ожиріння – це більше, ніж бездіяльність.

Вчені у 2011 році провели дослідження, і протягом чотирьох днів вимірювали рівень активності 2832 дорослих віком 20-79 років. Їхня кількість кроків зменшувалася зі збільшенням ваги, але відмінності проти худих були істотними. Пояснюється це просто: люди з надмірною вагою чи ожирінням більше витрачають енергії на кожен крок, ніж худенькі.

Міф №4. У групі ризику ті, чиї близькі родичі страждають на ожиріння

Факт. Генетика справді відіграє важливу роль в ожирінні. Вченим навіть вдалося такий ген під назвою FTO. Проте, згідно з дослідженням 2011 року, він сприяє ожирінню лише у 20-30% випадків.

Stadnik-Anna
Автор: Ганна Стаднік
Фармацевт
загальна фармація
Національний медичний університет імені О. О. Богомольця, фармацевтичний факультет
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама