

Незважаючи на відсутність фізичної активності, можна досягти зниження ваги
1. Подбайте про дефіцит калорій
Якщо ви хочете схуднути, споживайте менше калорій, ніж витрачаєте. Однак будьте обережні: надмірне скорочення калорій може викликати зворотний ефект. Пропуск прийняття їжі, відмова від вечері, складних вуглеводів та корисних жирів не тільки виснажує організм та послаблює імунну систему, а й гальмує природний обмін речовин.
Хороші результати досягаються шляхом поступового скорочення на 300–500 ккал добової потреби. Це сприяє повільному, але тривалому та контрольованому, а головне, безпечному схудненню.
2. Забезпечте організм клітковиною
Подбайте про те, щоб у раціоні завжди були овочі та фрукти. Вони не лише містять вітаміни, мікроелементи, а й клітковину, яка виконує ключові функції в організмі: прискорює обмін речовин, забезпечує почуття ситості на тривалий час, полегшує травлення.
Крім овочів та фруктів, клітковина також є у крупах (гречка, ячмінь, просо, коричневий рис), висівках та хлібі з борошна грубого помелу. Проте ніколи не збільшуйте споживання клітковини увечері. Це допоможе викликати проблеми зі шлунком, розлад або запор.
3. Дотримуйтесь дробового харчування
Організм людини набагато краще справляється з частим надходженням менших кількостей іжі. Тому краще дотримуватися дрібного харчування. П’ять-шість невеликих порцій краще ніж дві об’ємні, навіть якщо сума калорій в обох випадках буде однаковою.
Під час перекушуйтування їжте низькокалорійні продукти, наприклад, яблука, та пийте воду.
4. Не забувайте про гідратацію
Подбайте про водний баланс організму. Вживаючи воду до і після їжі, ви їсте меншими порціями та швидше викликаєте почуття ситості. Однак варто уникати вживання напоїв під час їжі, адже таким чином ви пригнічуєте секрецію природних ферментів у роті.
Читайте також: 5 правил, які допоможуть швидко досягти плоского животика