4 простих засобів, які допоможуть при болях у суглобах

Дата створення: 02 Лютого 2022
Дата оновлення: 13 Квітня 2023
4 простих засобів, які допоможуть при болях у суглобах

На ревматичні захворювання страждають і молоді, і літні люди. Крім терапії, запропонованої лікарем, можна використати та домашні методи лікування

Компреси: холодно-гаряче

Якщо біль супроводжується набряком, можна зробити холодні компреси. Кубики льоду покладіть у пакет, загорніть у фольгу, потім — у тонку тканину та прикладіть до хворого місця. З цією метою можна використовувати марлю, змочену в холодній воді.

Якщо в суглобі немає запального процесу, можна робити теплі компреси — тепло сприяє розширенню судин, що покращує кровопостачання тканин та знімає біль. На хворий суглоб можна додати теплий марлевий компрес або грілку.

Теплі лікувальні ванни

Тепло підвищує еластичність колагенових волокон, що, у свою чергу, запобігає жорсткості сухожилля. Тому при болях у суглобах варто приймати зігрівальні лікувальні ванни. Температура води не повинна перевищувати 38 °C. До неї можна додати ефірні олії та камфору, які посилюють лікувальний ефект. Ванна має тривати не більше 20 хв.

Зігрівальні мазі

Вони містять речовини, що володіють зігрівальним ефектом, наприклад, камфору та евкаліптову олію. Після масування шкіри з’являється відчуття тепла — це ефект розширення судин та покращення кровообігу.

Обгортання з меду та цибулі

«Бабусині» засоби дуже ефективні при болях у суглобах. Так, мелений хрін у поєднанні з тертою цибулею та медом — криниця протизапальних речовин. Приготуйте таку суміш, покладіть на хворе місце та оберніть бинтом. Через 30 хв зніміть та промийте водою.

Аналогічну дію має компрес із листя білокачанної капусти — їх слід подрібнити до виділення соку, прикласти до хворої зони, загорнути бинтом та залишити на кілька годин.

Читайте також: Фізичні вправи допомагають онкохворим відновитися після операції: дослідження

Avatar photo
Автор: Галина Дегтярьова
Журналіст
Київський національний університет імені Тараса Шевченка
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама