

Джерела болю
Синдром зап’ясткового каналу — це неврологічний розлад, при якому тканини зап’ястя набрякають і здавлюють серединний нерв. Це викликає оніміння та поколювання в руці. За даними клініки Майо, синдром зап’ясткового каналу зазвичай з’являється в результаті деяких факторів, що його провокують.
Причини, що викликають синдром зап’ясткового каналу:
Допоміжні засоби
За відсутності адекватного лікування стан хворого може погіршитися. Крім традиційної терапії, зменшити біль у зап’ясті допоможуть прості вправи. На думку експертів з Американської академії хірургів-ортопедів (AAOS), вони знижають тиск на серединний нерв у зап’ясті, але їх можна використовувати лише як допоміжний засіб під час лікування.
1. Щоденна розтяжка
Виставте руку вперед, горизонтально, і підніміть її перпендикулярно, якби хотіли когось зупинити. Дискомфорт і напруга, що з’явилися в руці, свідчать про те, що вправа виконана правильно.
2. Повороти
Поверніть зап’ястя в обидва боки приблизно на 1 хвилину. Постарайтеся, щоб кола були добре зроблені, тому що при запаленні діапазон руху зазвичай звужується.
3. Термальний масаж
При гострому запаленні, наприклад, під час забитого місця, полегшити біль допомагають холодні компреси. При хронічному запаленні зняти біль допоможе тепло. Про це треба пам’ятати всім, хто має синдром зап’ясткового каналу. Масажуйте зап’ястя двічі на день, вранці та ввечері. За бажання можна додати кілька крапель ефірної олії імбиру чи кориці.
4. Контрастні ванни
Холодні та теплові контрастні ванни покращують кровообіг. Це зменшує запалення та заспокоює біль.
Налийте у дві миски гарячу та холодну воду. Поперемінно опускайте руки та зап’ястя на 30 секунд у гарячу воду та на 15 секунд — у холодну. Виконуйте процедуру протягом 3 хвилин. Повторіть протягом дня.
5. Стиснення м’яча
Стискаючи гумовий м’ячик, ви так тренуєте м’язи та сухожилля, які проходять через зап’ястковий тунель. Відновлюючи міцність та рухливість пошкодженої області, можна використовувати м’ячі більшої твердості. Таким чином, м’язи пальців також тренуються та борються з характерною жорсткістю, яка супроводжує біль зап’ясткового каналу.
Читайте також: Ці фрукти захистять суглоби від артриту