5 медичних відкриттів 2021 року

Дата створення: 29 Грудня 2021
Дата оновлення: 08 Квітня 2023
5 медичних відкриттів 2021 року

Незважаючи на вже отримані величезні знання про людське тіло, вчені постійно вивчають його та отримують нову, часто цікаву інформацію

Новий орган у тілі

Вчені Базельського університету (Швейцарія) виявили частину раніше невідомого жувального м’яза в щелепі людини. Вони описали третій шар м’яза, давши йому назву ямчастого шару жувального м’яза. За словами дослідників, таке відкриття стабілізує нижню щелепу та дозволяє їй рухатися назад.

Запасний кардіостимулятор рятує серце

Вчені з Манчестерського університету (Англія) помітили, що так званий резервний допоміжний кардіостимулятор передсердя (SAP) може керувати та спрямовувати скорочення у разі відмови основної системи контролю органу.

Нюх попереджає про небезпеку

На думку фахівців Каролінського інституту (Швеція), неприємні запахи обробляються мозком людини набагато швидше ніж ті, які нам подобаються. Більш того, ми підсвідомо віддаляємось від їхнього джерела.
Всього за 33 мілісекунди нюхова мозкова борозна реагує на важкий душок і відправляє негайний сигнал центрам руху.

Еволюція зменшила людський мозок

Хоча в людини винятково великий мозок, він набагато менший, ніж у наших предків, що жили близько 3000 років тому, в доісторичну епоху плейстоцену. Група вчених університету Бостона (США) стверджує, що це сталося внаслідок соціалізації. Люди змогли розподілити між собою певні знання та навички, і великий мозок став менш необхідним.

Жіночі пологи не можуть бути легшими

Експерти з Техаського університету Остіна (США) довели, що в організмі жінки виробився майже ідеальний баланс між підтримкою пологів та захистом внутрішніх органів. І її пологи не можуть бути легкими, адже тоді постраждали б її органи черевної порожнини.

Це вперше вдалося довести вченим за допомогою комп’ютерних моделей, що використовуються в інженерії. Вони заявили, що для великих розмірів тазу та статевих шляхів потрібні додаткові кістки та тканини. Більш того, великий таз із широким родовим шляхом вимагатиме більше зусиль, на які здатний організм, а це призведе до численних ускладнень.

Avatar photo
Автор: Ольга Поліщук
Фармацевт
загальна фармація
Національний медичний університет імені О. О. Богомольця, фармацевтичний факультет Національний університет охорони здоров’я України ім. П.Л. Шупика, загальна фармація
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама