5% молодих людей сідають за кермо у нетверезому стані

Дата створення: 11 Листопада 2022
Дата оновлення: 20 Квітня 2023
5% молодих людей сідають за кермо у нетверезому стані

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), лише у 2019 у дорожньо-транспортних пригодах (ДТП) загинуло 1 200 000 людей у світі. Багато трагедій можна було б запобігти, якби водії не сідали за кермо нетверезими

Вчені вважають, що через пандемію COVID-19 кількість водіїв, які керували автомобілем у стані алкогольного сп’яніння, скоротилося у 2020–2021 роках. Так, 5 зі 100 респондентів заявили, що вони сідали за кермо після вживання двох і більше одиниць алкоголю (одна одиниця дорівнює двом келихам вина або двом банкам пива) у порівнянні з 7 особами у 2016–2019 роках.

Всупереч того, що, згідно зі звітом Passi, у 2020–2021 роках нетверезих водіїв за кермом поменшало на 3%, така тенденція викликає занепокоєння. Адже саме алкоголь залишається основною причиною ДТП.

Безпечне водіння передбачає не лише тверезість, а й захист. Як повідомляють італійські вчені, понад третина опитаних ними автолюбителів завжди використовують ремінь безпеки. Інші не роблять цього.

Зрештою, дві людини з десяти повідомили про труднощі використанням дитячих крісел для перевезення дітей в автомобілях. А кількість людей, які відмовляються від них, становить 29%, що збільшує травматизм дітей.

Результати дослідження опубліковані у журналі Istituto Superiore di Sanità (Міністерство охорони здоров’я Італії).

Читайте також: Цей напій підвищує ризик інсульту у молодому віці

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама