5 неочевидних причин підвищеного рівня холестерину в крові

5 неочевидних причин підвищеного рівня холестерину в крові

Високий рівень холестерину в організмі є фактором ризику серцево-судинних захворювань. Вважається, що причиною цього є продукти тваринного походження. Однак, крім них, є інші причини, що підвищують концентрацію холестерину в організмі.

1. Нестача фізичної активності

Небажання займатися спортом сприяє підвищенню рівня холестерину у крові. Фахівці відзначають, що активний спосіб життя підвищує рівень «хорошого» холестерину та знижує рівень «поганого» холестерину, що запобігає розвитку гіперхолестеринемії.

2. Вік

З віком рівень холестерину може підвищуватись, це пов’язано з процесом старіння організму. Також слід враховувати, що чоловіки частіше схильні до розвитку гіперхолестеринемії, ніж жінки. В останніх рівень холестерину може значно підвищитися у другому та третьому триместрах вагітності, а також під час менопаузи, коли естрогенний захист слабшає.

3. Спадковість

Дефектні гени винні у розвитку спадкової гіперхолестеринемії. Найбільш поширеною є полігенна гіперхолестеринемія. Причиною є генетична мутація в одному або кількох генах, що призводить до того, що печінка має меншу здатність видаляти надлишок «поганого» холестерину.

4. Загальний стан здоров’я

Є захворювання, які супроводжуються підвищеним рівнем холестерину у крові. Це відбувається у разі захворювань нирок (нефротичний синдром) та печінки, ожиріння, цукрового діабету II типу, гіпотиреозу, вовчаку та дефіциту гормону росту.

5. Ліки

Використання деяких ліків пов’язане із ризиком високого рівня холестерину. У тому числі — кортикостероїди, прогестини, тіазидні діуретики, деякі бета-адреноблокаторы, препарати від ВІЛ.

Реклама
Боротьба з туберкульозом відновлюється після пандемії COVID-19, але все ще відстає від мети
Згідно з доповіддю Всесвітньої організації охорони...
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Реклама
Вітаміни при ГРВІ
Які вітаміни найчастіше призначають при ГРВІВітамі...
Лікування ГРВІ в домашніх умовах
Симптоми ГРВІЯк лікувати ГРВІ в домашніх умовах — ...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама