5 положень під час сну, які допоможуть розвантажити хребет

5 положень під час сну, які допоможуть розвантажити хребет

Неправильне положення тіла під час нічного відпочинку може спричинити розвиток мігрені, біль у шиї, погіршення травлення та появу печії. Довге перебування в неправильній позі може згубно позначитися на стані суглобів та м’язів, а також стиснути нерви, що може призвести до оніміння та болю. Щоб цього уникнути, вибирайте становище, яке не допустить виникнення тривожних станів і покращить загальне самопочуття.

1. Сон на спині з подушкою під колінами

Ця поза дозволяє знизити тиск на різні внутрішні органи та, відповідно, зменшити виникнення болю в спині вранці. Таке становище рекомендують приймати жінкам із передменструальним синдромом.

• Не слід використовувати людям, які страждають на апное уві сні, оскільки підвищується ризик розвитку гіпоксії.

2. Сон на боці з подушкою між колінами

У такому положенні можна забезпечити краще положення стегон та тазу. Вранці, завдяки цьому, має бути менше болю у хребті.

Спати на лівому боці з довгим валиком, розташованим під колінами, рекомендується молодим мамам, оскільки це покращує кровообіг. Також така позиція на лівому боці може бути корисною для серця.

3. Сон у положенні ембріона

Це становище може принести полегшення людям, які страждають від апное уві сні та часто відчувають біль у попереку.

Однак багато фізіотерапевтів не радять так спати. У більшості випадків така поза може мати протилежний ефект і призвести до посилення болю у спині та голові. Наприклад, якщо подушка надто висока, а шия виявиться не на одній лінії з хребтом, то вранці можуть з’явитися характерні болі в спині та голові. Надмірний тиск на груди та живіт може сприяти проблемам із травленням.

4. Сон на животі з подушкою під тазом

Лікарі не рекомендують так укладати спати немовлят: у них може розвинутись неправильний прикус і навіть збільшується ризик раптової смерті. До того ж зайва напруга шиї та голови під час сну обмежує можливість природного розслаблення.

Дорослим, які не спроможні заснути в іншому становищі, ніж на животі, медики радять не класти обличчя безпосередньо на подушку. Хребет можна розвантажити в такому положенні, якщо покласти подушку під таз. Особливо це принесе полегшення людям із дегенеративними захворюваннями хребта.

5. Засипання в обіймах партнера може знизити рівень стресу

Згідно з дослідженнями, проведеними вченими з Університету Аризони (США), найкращий сон — в обіймах людини, що любить. Деякі експерти припускають, що спільний сон із партнером знижує рівень гормону стресу, кортизолу. Завдяки цьому м’язова напруга знижується, а вранці рідше болить спина.

Люди, які сплять на самоті, частіше страждають від депресії та тривоги. Партнери, що розділяють загальне ліжко, довше сплять, менше страждають від безсоння і мають нижчий ризик розвитку апное уві сні.

Індивідуальні потреби можуть бути різними, і важливо пробувати різні положення тіла, щоб знайти найкращий варіант для себе. Якщо у вас є проблеми зі сном, турбують біль у хребті, слід проконсультуватися з лікарем, який призначить необхідне лікування.

Реклама
Ущелина хребта діагностується у кожного десятого
Тиждень Spina Bifida у Великобританії був присвяче...
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Реклама
Лікування бронхіту без антибіотиків
Як вилікувати бронхіт без антибіотиківПоширені пит...
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Реклама
Чому банани слід включати у свій щоденний раціон
Банані не лише смачні, а й корисні. Вони багаті на...
Вино може запобігти розвитку інсульту: лікар
За даними Всесвітньої організації боротьби з інсул...
Реклама