5 причин, які призводять до коливань ваги при схудненні

5 причин, які призводять до коливань ваги при схудненні

Ви вирішили скинути зайву вагу і робите все для цього: дотримуєтеся малокалорійного харчування та займаєтесь спортом. Через тиждень стрілка терезів пішла вниз, а ще через тиждень — вгору, перекресливши тим самим усі ваші зусилля. Чому так відбувається?

Причини коливання ваги

Втрата води. Одна молекула глікогену, що зберігається в організмі із водою, може утримувати декілька молекул води. Тому коли ви починаєте втрачати глікоген, ви також втрачаєте пов’язану з ним воду.

Зміст кишківника. Заповнення та спустошення шлунково-кишкового тракту можуть спричинити тимчасові коливання у вазі.

Зміни м’язової маси. При схудненні може відбуватися не лише втрата жиру, а й зменшення м’язової маси, особливо якщо дієта супроводжується недостатнім споживанням білка та недостатньою фізичною активністю.

Рівень солей та вуглеводів. Споживання більшої кількості солі чи вуглеводів може призвести до затримки води в організмі, впливаючи на вагу.

Стрес може впливати на рівень гормонів і, таким чином, на вагу.

Вчені з Університету Йорка (Канада) провели дослідження за участю 9348 пацієнтів клініки для зменшення ваги та лікування діабету. Більшість з них набували зайвої ваги до 40 років і принаймні періодично схуднули на пару кілограмів.

Як виявилося, історії про різке схуднення супроводжувалися подальшим збільшенням ваги. Дослідження показало, що досягнення довгострокового успіху вимагає ряду спроб та використовування різних підходів. І подібні рецидиви відновлення ваги повинні трактувати як корисні умови для схуднення.

— Наші результати говорять про те, що неодноразові періоди схуднення та відновлення не повинні трактувати як невдачі, а як вправи, як практика, — сказала провідний автор дослідження, професор Дженніфер Кук, цитує портал La Repubblica.

І радить не зупинятися, а, якщо можливо, переглянути методи схуднення, що використовуються, та йти до своєї мети.

Важливо розуміти, що щоденні чи щотижневі коливання ваги можуть бути нормальними та не обов’язково свідчать про неефективність дієти чи вправ. Важливішим є загальний тренд зменшення ваги протягом більш тривалого періоду часу.

Дослідження опубліковано в журналі Obesity («Ожиріння»).

Реклама
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Для усунення паралічу будуть проводити трансплантацію клітин
Вперше у світі польські хірурги у співпраці з вчен...
Реклама
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Чи можна померти від ГРВІ
У більшості випадків ГРВІ не становлять небезпеки ...
Реклама
За станом мочки вуха можна діагностувати інфаркт міокарда, що наближається: лікар
Інфаркт міокарда (ІМ) відбувається, коли кровотік ...
Як безсоння відбивається на темпі ходьби: дослідження
Шахтлива хода характерна для людей похилого віку з...
Реклама