5 захворювань, на які припадає 40% помилкових діагнозів

5 захворювань, на які припадає 40% помилкових діагнозів

Згідно зі статистикою, лише в США близько одного мільйона людей втратили своє здоров’я або померли внаслідок неправильно поставлених діагнозів.

Вчені Медичної школи Джона Хопкінса в ході дослідження встановили, що близько 795 тисяч американців отримали інвалідність або померли внаслідок помилкових діагнозів. При цьому висока ймовірність, що кількість постраждалих може бути більшою, близько 1,02 млн пацієнтів, а загиблих близько — 371 000 осіб.

Експерти вважають, що діагностичні помилки спричинені недостатнім фінансуванням системи охорони здоров’я. А 38,7% усіх неправильно діагностованих випадків посідає наступні п’ять захворювань.

Інсульт. Помилки у його діагностиці можуть призвести до затримки у наданні необхідної допомоги та лікування.

Сепсис. Це небезпечне інфекційне захворювання, яке швидко розвивається і може призвести до смерті, якщо не виявлено та не лікується своєчасно.

Пневмонія. Запалення легенів може бути спричинене різними факторами, та неправильна діагностика може призвести до помилкового лікування або його затримки.

Венозна тромбоемболія. Цей стан, коли утворюється потік крові у венах, що може бути небезпечним і навіть смертельним, якщо тромб проникає у легені.

Рак легенів. Це одна з найнебезпечніших форм раку, і його рання діагностика є вкрай важливою для успішного лікування. Симптоми можуть бути недостатньо характерними, що ускладнює виявлення на ранній стадії.

Дослідження показують, що діагностичні помилки часто виникають, коли у пацієнтів виявляються симптоми, відмінні від тих, які найчастіше пов’язані із захворюванням. Одним із прикладів є рак легень. Американське онкологічне суспільство зараз рекомендує людям з високим ризиком розвитку раку легень проходити комп’ютерну томографію з низькими дозами. Цей інструмент скринінгу дає набагато більше шансів виявити захворювання на ранній стадії, ніж традиційний рентген грудної клітки.

Щоб знизити кількість помилкових діагнозів, важливо підвищувати обізнаність пацієнтів про своє здоров’я та проходити регулярні профілактичні огляди.

Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Постійний стрес є результатом нестабільної ситуаці...
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Діагностика зору – це комплексне дослідження, що д...
Реклама
Люксоптика
«Люксоптика» надає благодійну допомогу ліками на 1...
Користь та шкода глютену
Якщо ви довго шукали науково обґрунтовану інформац...
Реклама