7 корисних навичок, які допоможуть при діабеті захиститися від деменції

7 корисних навичок, які допоможуть при діабеті захиститися від деменції

Протягом кількох років вчені вважали, що гіпертонія, цукровий діабет та ожиріння збільшують ризик розвитку хвороби Альцгеймера

Хвороба Альцгеймера — форма деменції

Хвороба Альцгеймера є найпоширенішою формою дегенеративної деменції, що погіршує когнітивні функції. Це призводить до того, що людина втрачає здатність говорити, не в змозі орієнтуватися у просторі та усвідомлено думати.

Згідно з новим дослідженням, опублікованим у журналі Neurology, комбінація із семи корисних для здоров’я звичок допомагає хворим з цукровим діабетом ІІ типу зменшити ризик розвитку деменції.

7 корисних звичок:

  • не паліть;
  • помірковано споживайте алкоголь;
  • займайтеся фізичною активністю;
  • дотримуйтесь здорового харчування;
  • висипайтеся;
  • менше сидіть;
  • більше спілкуйтеся.

Найкращий засіб профілактики

Вчені створили загальний бал способу життя в діапазоні від 0 до 7, з 1 балом для кожної із семи звичок здорового способу життя. Потім вони ідентифікували його з медичними даними з Британського біобанку 167 946 осіб у віці 60 років і старше, які не мали деменції на початку дослідження. Деякі з них мали цукровий діабет, деякі — ні.

За учасниками експерименту фахівці спостерігали упродовж 12 років. За цей час у 4351 людини розвинулася деменція. Загалом 4% респондентів дотримувалися від нуля до двох здорових звичок, 11% дотримувалися трьох звичок, 22% — чотирьох, 30% — п’яти, 24% — шести, а 9% — усіх семи.

Аналіз показав, що пацієнти з цукровим діабетом, які слідували двох або менш як двох із семи здорових звичок, були в чотири рази більш схильні до розвитку деменції у порівнянні зі здоровими людьми, які слідували всім семи здоровим звичкам.

Люди, які дотримувалися всіх звичок, мали на 54% нижчий ризик розвитку деменції у порівнянні з тими, хто дотримувався двох або менш як двох звичок. Крім того, будь-які додаткові здорові звички знижували ризик розвитку деменції на 11%.

Це дослідження підтверджує, що для хворих на цукровий діабет ІІ типу здоровий спосіб життя є найкращим засобом профілактики проти тяжкого психічного розладу.

Читайте також: Хвороба Альцгеймера є проявом деменції

Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Постійний стрес є результатом нестабільної ситуаці...
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Діагностика зору – це комплексне дослідження, що д...
Реклама
Люксоптика
«Люксоптика» надає благодійну допомогу ліками на 1...
Користь та шкода глютену
Якщо ви довго шукали науково обґрунтовану інформац...
Реклама