7 корисних навичок, які допоможуть при діабеті захиститися від деменції

Протягом кількох років вчені вважали, що гіпертонія, цукровий діабет та ожиріння збільшують ризик розвитку хвороби Альцгеймера
Хвороба Альцгеймера — форма деменції
Хвороба Альцгеймера є найпоширенішою формою дегенеративної деменції, що погіршує когнітивні функції. Це призводить до того, що людина втрачає здатність говорити, не в змозі орієнтуватися у просторі та усвідомлено думати.
Згідно з новим дослідженням, опублікованим у журналі Neurology, комбінація із семи корисних для здоров’я звичок допомагає хворим з цукровим діабетом ІІ типу зменшити ризик розвитку деменції.
7 корисних звичок:
- не паліть;
- помірковано споживайте алкоголь;
- займайтеся фізичною активністю;
- дотримуйтесь здорового харчування;
- висипайтеся;
- менше сидіть;
- більше спілкуйтеся.
Найкращий засіб профілактики
Вчені створили загальний бал способу життя в діапазоні від 0 до 7, з 1 балом для кожної із семи звичок здорового способу життя. Потім вони ідентифікували його з медичними даними з Британського біобанку 167 946 осіб у віці 60 років і старше, які не мали деменції на початку дослідження. Деякі з них мали цукровий діабет, деякі — ні.
За учасниками експерименту фахівці спостерігали упродовж 12 років. За цей час у 4351 людини розвинулася деменція. Загалом 4% респондентів дотримувалися від нуля до двох здорових звичок, 11% дотримувалися трьох звичок, 22% — чотирьох, 30% — п’яти, 24% — шести, а 9% — усіх семи.
Аналіз показав, що пацієнти з цукровим діабетом, які слідували двох або менш як двох із семи здорових звичок, були в чотири рази більш схильні до розвитку деменції у порівнянні зі здоровими людьми, які слідували всім семи здоровим звичкам.
Люди, які дотримувалися всіх звичок, мали на 54% нижчий ризик розвитку деменції у порівнянні з тими, хто дотримувався двох або менш як двох звичок. Крім того, будь-які додаткові здорові звички знижували ризик розвитку деменції на 11%.
Це дослідження підтверджує, що для хворих на цукровий діабет ІІ типу здоровий спосіб життя є найкращим засобом профілактики проти тяжкого психічного розладу.
Читайте також: Хвороба Альцгеймера є проявом деменції