7 захворювань, що викликають постійне почуття голоду

7 захворювань, що викликають постійне почуття голоду

Голод не завжди є симптомом захворювання. Причиною цього можуть бути стрес, або шкідливі звички. Так, при споживанні продуктів, що містять прості вуглеводи, різко підвищується рівень глюкози в крові, який так само різко падає. Це викликає бажання щось перекусити.

Підвищене почуття голоду може виникнути, якщо харчуватися через великі проміжки часу. Щоб цього уникнути, дієтологи радять дотримуватися режиму та дробового харчування.

Ще однією причиною такого харчового розладу є нестача сну, що провокує зниження рівня гормону лептину та підвищення рівня греліну. Це викликає підвищений апетит та почуття голоду навіть після насичення. Але іноді бажання постійно їсти є симптомом тяжкого захворювання.

1. Хвороба «брудних рук»

Інфекційні захворювання загрожують не лише діареєю та болем у шлунку, а й паразитами. Як правило, на них страждають діти. Запідозрити недобре легко. Паразити харчуються в основному крохмалистими та цукровими продуктами. Отже, якщо дитина постійно тягнеться до солодкого, варто зробити аналіз випорожнення на наявність паразитів.

2. Цукровий діабет ІІ типу

Надмірна секреція інсуліну призводить до прискореного перетворення глюкози на глікоген, а потім на жир. Іншими словами — те, що ви їсте, перетворюється не на енергію, а в жир, через що організм постійно потребує додаткової дози калорій.

3. Гіпоглікемія

Гіпоглікемія — це стан, при якому кількість глюкози в крові знижується нижче 55 мг/дл (3,0 ммоль/л). Це проявляється сильним почуттям голоду, слабкістю, нудотою. Відсутність швидкої реакції може призвести до гіпоглікемічної коми.

4. Гіпертиреоз

Щитоподібна залоза через секрецію гормонів впливає на  обмін речовин в організмі. Гіпертиреоз супроводжується зниженням маси тіла та постійним голодом, що пов’язано з прискоренням обмінних процесів.

5. Булімія

Люди, які страждають на булімію, відчувають постійне бажання швидко з’їсти велику кількість калорійних страв. А потім, побоюючись набрати вагу, спровокувати блювання або використовувати проносні засоби. Періоди нападів підвищеного апетиту та обжерливості чергуються з періодами жорстких дієт для схуднення.

6. Акорія

Акорія, або відсутність ситості, після їжі виникає при психічних захворюваннях. Хворі скаржаться на відчуття порожнього шлунка та постійно голодні.

7. Гіперфагія

Пацієнти з гіперфагією, тобто переїданням, відчувають постійну необхідність щось їсти. Така поведінка може виникнути внаслідок травми голови, якщо пошкоджено вентромедіальну частину мозкового гіпоталамуса, тобто центр ситості. На щастя, це трапляється дуже рідко.

Реклама
Ущелина хребта діагностується у кожного десятого
Тиждень Spina Bifida у Великобританії був присвяче...
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Реклама
Лікування бронхіту без антибіотиків
Як вилікувати бронхіт без антибіотиківПоширені пит...
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Реклама
Чому банани слід включати у свій щоденний раціон
Банані не лише смачні, а й корисні. Вони багаті на...
Вино може запобігти розвитку інсульту: лікар
За даними Всесвітньої організації боротьби з інсул...
Реклама