8 симптомів тіла, які виявляються при розлученні з коханою людиною

Дата створення: 21 Грудня 2021
Дата оновлення: 18 Квітня 2023
8 симптомів тіла, які виявляються при розлученні з коханою людиною

Розрив може стати причиною серцевого болю

«Розлучення – маленька смерть», – співається в популярній пісні. У цьому є доза істини: іноді потрібні місяці, а іноді роки, щоб пережити такий стрес. Він викликає часом як бурю емоцій, а й у буквальному сенсі відбивається на тілі.

1. Ослаблення імунітету. Стрес викликає підвищений рівень адреналіну крові та послаблює імунні клітини. Це призводить до частих інфекцій – організм просто не в змозі відбити їхній удар.

2. Безсоння. Після пережитого розриву важко заснути вночі. Це пов’язано з активністю мозку, що викликає спогади про кохане. Така реакція є природною. Але якщо вона затягується, це серйозна нагода, щоб звернутися до фахівця.

3. Біль у м’язах, або міалгія. Під час розриву можна зазнати фізичного болю через мимовільні м’язові спазми, спричинені стресом. А зниження рівня гормонів дофаміну та окситоцину робить організм схильним до болю.

4. Надмірна пильність. Стрес змушує тіло реагувати так само як і під час небезпеки. Це – первісна реакція організму на загрозу: «Б’ють – біжи», що може зробити людину чутливішою
до подразників.

5. Біль у грудях та утруднене дихання. Під час сильного стресу розвинувся серцевий біль. А підвищений рівень кортизолу у крові провокує гіпертонію, що спричинює прискорене дихання.

6. Проблеми зі шкірою. Стрес послаблює захисний шар шкіри. Вона стає менш твердою, жовтуватою і схильною до запалень, що може призвести до багатьох дерматологічних порушень.

7. Відсутність апетиту. Стрес також може порушити нормальне функціонування травної системи, що веде до нудоти та діареї.

8. Зниження лібідо. Емоційний біль, що виникає під час розлучення, може стати причиною зниженого сексуального потягу на кілька місяців. Це стосується як чоловіків, так і жінок.

Stadnik-Anna
Автор: Ганна Стаднік
Фармацевт
загальна фармація
Національний медичний університет імені О. О. Богомольця, фармацевтичний факультет
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама