80% випадків смертності від інфаркту та інсульту можна попередити: експерт

Згідно зі статистикою, через підвищений рівень стресу кожна десята людина старше 35 років страждає на гіпертонію. Вчені університетів Умео та Упсали (Швеція) вивчили дані кров’яного тиску під час стресової ситуації у 1,4 млн чоловіків віком до 50 років. Виявилося, що у 18-річних респондентів рівень кров’яного тиску був на 29% вищим, ніж зазвичай. А близько 54% усіх учасників страждали на гіпертонію.
— Гіпертонія у віці 18 років підвищує ризик розвитку серцево-судинних захворювань. У кожного десятого молодого гіпертоніка може розвинутися серцевий напад або інсульт задовго до виходу на пенсію, — вважає голова Італійського товариства кардіологів (Sic) Паскуале Пероні Філарді.
Італійські лікарі у свою чергу стривожені тим, що у 14% жителів віком до 35 років та у 4% дітей віком від 6 до 11 років спостерігається високий кров’яний тиск для їхнього віку.
Від серцево-судинних захворювань щороку помирають близько 17 млн. людей. Фахівці вважають, що за останні роки летальність від них знизилася завдяки фармакологічному лікуванню на 40% та контролю факторів ризику — на 55%.
— 80% випадків смертності від інфарктів та інсультів можна попередити. По суті вони викликані неправильним способом життя: зловживанням алкоголем та нікотином, незбалансованим харчуванням, малорухливим способом життя. Це підвищує ризик розвитку діабету та рівень холестерину в крові, — додає президент Фонду серця Доменіко Габріеллі, передає ANSA.