9 лікувальних властивостей насіння чорного кмину

9 лікувальних властивостей насіння чорного кмину

Насіння чорного кмину, або кунжуту, широко використовують у кулінарії та в народній медицині через корисні властивості для здоров’я. Насіння чорного кмину містить безліч біологічно активних речовин, таких як тимохінон, тимол, карвон та інші, які мають антибактеріальну, антивірусну та протизапальну властивості, що підтверджують наукові дослідження. Додавання насіння чорного кмину дозволяє значно покращити самопочуття.

1. Запобігає появі хронічних захворювань

Біологічно активні сполуки, які містяться в чорному кмині, нейтралізують вільні радикали та запобігають пошкодженню клітин. Це запобігає розвитку серцево-судинних та онкологічних захворювань, ожиріння, цукрового діабету.

2. Знижує рівень холестерину у крові

17 проведених досліджень показали, що насіння чорного кмину знижує рівень як загального, так і «поганого» холестеринів, а також тригліцеридів у крові. При цьому споживання насіння чорного кмину підвищувало рівень «хорошого» холестерину в крові.

3. Захищає від онкології

Чорний кмин можна використовувати у профілактиці раку молочної залози, крові, а також раку підшлункової залози, легень, шийки матки, простати, шкіри та товстої кишки. Згідно з дослідженнями, такому ефекту чорний кмин зобов’язаний тимохінону, що міститься в ньому.

4. Має бактерицидні властивості

Вчені довели, що чорний кмин знищує стафілококи, а також небезпечний золотистий стафілокок, який є причиною багатьох небезпечних захворювань, таких як сепсис.

5. Зменшує запалення в організмі

Хронічне запалення поєднується з такими захворюваннями, як рак, цукровий діабет, хвороби серця та створює велике навантаження на організм. Проведене дослідження за участю 42 пацієнтів з ревматоїдним артритом показало, що щоденне приймання олії чорного кмину протягом двох місяців знижувало рівень запалення та окислювального стресу.

6. Не допускає пошкодження печінки

Цю властивість чорного кмину вчені пояснюють вмістом у ньому речовин, які мають антиоксидантний ефект. Це зменшує запалення та сприяє регенерації печінки.

7. Нормалізує рівень цукру в крові

Проведені дослідження показали, що чорний кмин допомагає контролювати рівень цукру в крові. Це дозволяє уникнути «стрибки» цукру після їжі.

8. Запобігає появі виразки шлунка

Насіння чорного кмину сприятливо впливає на слизову оболонку шлунка, що дозволяє запобігти розвитку виразкової хвороби.

9. Поліпшує стан шкіри

Олію чорного кмину використовують для догляду за шкірою. Креми з її додаванням допомагають при боротьбі з прищами та дерматитом.

При використанні насіння чорного кмину, як будь-якого іншого продукту, важливо враховувати індивідуальні особливості організму. При зловживанні цієї спеції можуть виникнути деякі побічні ефекти, такі як алергічні реакції, зниження рівня артеріального тиску, розлади шлунка. Тому перед застосуванням насіння кмину слід проконсультуватися з лікарем.

Реклама
Камера-таблетка для виявлення раку товстої кишки
Управління санітарного нагляду за якістю харчових ...
У США ліквідували мережі з поширенню наркотиків, які можуть спричинити сексуальну агресію на побаченнях
Підставка для напоїв з детекторною смужкою дозволи...
Реклама
Бактеріальний синусит
Бактеріальний синусит — симптоми, причини та факто...
Хронічний гастрит
Класифікація хронічного гастриту за формами, видам...
Реклама
Симптоми тривоги можна сплутати із серцевим нападом: вчені
Тривожні розлади — це група психічних захворювань,...
Вчені сказали, чи треба спати вісім годин на добу після 40 років
Ідея про те, що дорослій людині потрібно спати віс...
Реклама