AIFA: вітамін D позбавлений корисних ефектів

Дата створення: 01 Вересня 2022
Дата оновлення: 21 Квітня 2023
AIFA: вітамін D позбавлений корисних ефектів

Італійська агенція з лікарських засобів (AIFA) планує посилити видачу рецептів на добавки цієї речовини

Довгий час вітамін D вважався панацеєю від усіх бід. Однак, згідно з недавнім дослідженням вчених, добавки з ним не здатні захистити людей віком від 60 років від остеопорозу та травматизму. Про це заявив генеральний директор AIFA Нікола Магріні.

— Проведене одним із найавторитетніших журналів масштабне дослідження про вплив вітаміну D показало, що він не сприяв профілактиці переломів у людей, які приймали його протягом п’яти років. Також результати показали, що приймання вітаміну D не захищає від розвитку серцево-судинних, онкологічних та когнітивних проблем, — зазначив Нікола Магріні, цитує портал Green Me.

Раніше вітамін D використовувався як профілактичний засіб при COVID-19 та інших інфекційних захворюваннях. Однак його ефективність так і не була підтверджена. Експерти хочуть посилити видачу рецептів на добавки цієї речовини. Також, на їхню думку, хворим не варто здавати аналізи крові для визначення рівня вітаміну D та радять припинити приймати ці добавки.

Читайте також: Вітамін D: який рівень вітаміну в крові знижує ризик серцево-судинних захворювань, а який взагалі на них не впливає

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама