

Існує багато досліджень, які намагаються визначити механізм впливу рослин на психічне здоров’я
Кетрін Сімпсон, докторка філософії, доцентка кафедри сталого та міського садівництва в Техаському технічному університеті та співавторка дослідження психічного здоров’я студентів і відносин з природою під час пандемії вважає, що як активна, так і пасивна взаємодія з рослинами має переваги.
Вона вказує на теорію так званої біофілії, згідно з якою люди мають невід’ємну потребу бути поруч з природою. «Природа звертається до нас на фундаментальному рівні», — каже вона.
Насправді, активна взаємодія з рослинами, як правило, є терапевтичною, а садівнича терапія є сферою, що розвивається. Як було показано, вона покращує час загоєння та приносить інші переваги для психічного здоров’я, каже Сімпсон.
Фізичний акт роботи з рослинами також може допомогти спритності та фізичному здоров’ю, але просто перебування на природі теж корисно.
Одне дослідження показало, що активне пересаджування кімнатної рослини знижує артеріальний тиск і активність симпатичної нервової системи, яка активується під час стресу.
Інші дослідження показали, що позитивні ефекти, спричинені присутністю рослин, можуть бути наслідком естетичних покращень або краси природи, яка може допомогти зняти напругу.
Читайте також: Сливи покращують когнітивні функції мозку