Алкоголь провокує гіповітаміноз: лікарі

Алкоголь провокує гіповітаміноз: лікарі

Це може призвести до розладу психіки, паралічу і навіть раку

Пару келихів вина не так корисні для організму, як помилково вважають багато людей, скільки шкідливі. Річ у тому, що алкоголь перешкоджає всмоктуванню жиру. Відповідно, це може призвести до недостатності жиророзчинних вітамінів A, E, D і K. Чим це може загрожувати?

Дефіцит вітаміну А може призупинити ріст, спричинити патологічні зміни епітелію та слизових оболонок. Гіповітаміноз позначається на шкірі: вона стає сухою, зморшкуватою, з пігментними плямами. Завдає він удару і по зору: розвивається так звана куряча сліпота, коли після настання темряви людина не бачить.

Нестача вітаміну Е, якого ще називають вітаміном молодості, може спричинити зниження лібідо або порушення репродуктивних функцій. Люди з дефіцитом вітаміну Е анемічні, вони страждають від атрофії м’язів, безсоння та набряклості.

Нестача вітаміну D призводить до розм’якшення кісток або остеомаляції, а також до остеопорозу. Його відсутність послаблює м’язову силу, що може призвести до труднощів під час ходьби й навіть появі болісних судом. Недолік цього вітаміну також сприяє ризику виникнення запальних захворювань, гіпертонії, діабету і навіть онкології.

Зменшення вітаміну К може зменшити згортання крові. Як наслідок цього, на шкірі можуть проявитися внутрішні крововиливи, що зовні нагадують синці, або екхімоз на шкірі. Мало того, недостатність цього вітаміну призводить до порушення синтезу протромбіну в печінці та гематурії.

Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Постійний стрес є результатом нестабільної ситуаці...
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Діагностика зору – це комплексне дослідження, що д...
Реклама
Люксоптика
«Люксоптика» надає благодійну допомогу ліками на 1...
Користь та шкода глютену
Якщо ви довго шукали науково обґрунтовану інформац...
Реклама