

Нерідко в молодих людей віком до 30 років на голові починає випадати волосся або з’являються залисини. Але ж лисина, або андрогенетична алопеція, може бути ознакою серцево-судинних захворювань.
У зоні ризику
Перші повідомлення про зв’язок між андрогенетичною алопецією у чоловіків та підвищеним ризиком смерті від серцевого нападу з’явились у 1970-х. Пізніше це підтвердили й інші дослідження. Так, наприклад, данські фахівці, обстеживши 10885 чоловіків і жінок, дійшли висновку, що андрогенна алопеція, незалежно від статі, збільшує ризик виникнення ішемічної хвороби серця та інфаркту міокарда. А під час експериментів, проведених з 1993 по 2008 рік, медики встановили: молоді чоловіки, котрі лисіють, на 30-80 відсотків частіше страждають від серцевих хвороб, ніж їх ровесники з розкішною шевелюрою.
Крім того, алопеція також може свідчити про схильність до діабету або хронічних запальних процесів. Усі ці фактори сприяють підвищенню ризику серцево-судинних захворювань.
Дієта для серця
Чи варто панікувати лисіючим? Вчені запевняють: замість того щоб впадати в депресію, краще подбати про своє серце. Рекомендації прості: здоровий спосіб життя та правильне харчування.